Ādolfs Krauklis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ādolfs Krauklis
Ādolfs Krauklis
Personīgā informācija
Dzimis 1937. gada 25. martā
Valsts karogs: Padomju Savienība Gluhovka, Pleskavas apgabals, Krievijas PFSR, PSRS (tagad Karogs: Krievija Krievija)
Miris 2006. gada 25. novembrī (69 gadi)
Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Tautība latvietis
Zinātniskā darbība
Zinātne ģeogrāfija
Darba vietas Sibīrijas un Tālo Austrumu ģeogrāfijas institūts
Latvijas Universitāte
Alma mater Latvijas Valsts universitāte

Ādolfs Krauklis (dzimis 1937. gada 25. martā Krievijas PFSR, Pleskavas apgabala Holmas rajona Gruhovkā[1], miris 2006. gada 25. novembrī) bija latviešu ģeogrāfs, ainavu ekologs un augstskolas pasniedzējs.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1961. gadā beidzis Latvijas Valsts universitātes Ģeogrāfijas fakultāti. 1968. gadā ieguvis ģeogrāfijas zinātņu doktora kandidāta grādu, bet 1979. gadā doktora grādu. Pēc augstskolas beigām, aizsācis ainavu pētniecību Latvijā, pārcēlās uz Krievijas PSFR, kur gandrīz 30 gadus strādāja PSRS Zinātņu Akadēmijas Sibīrijas nodaļas Sibīrijas un Tālo Austrumu ģeogrāfijas institūtā Irkutskā un ainavu ekoloģijas jomā izvirzījās starp pasaules vadošajiem pētniekiem.[2] Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, kopš 1991. gada atgriezies dzimtenē. Bijis habilitētais ģeogrāfijas zinātņu doktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis (kopš 1993. gada) un Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pasniedzējs, profesors. Viens no Latvijas Dabas fonda dibinātājiem. No 1993. līdz 2003. gadam Ā. Krauklis bija Latvijas Ģeogrāfijas biedrības prezidents, viņš bija viens no nedaudzajiem Latvijas ģeogrāfiem, kuru pētījumi tikuši novērtēti starptautiskā līmenī, viņš tiek uzskatīts par izcilāko 20. gadsimta otrās puses latviešu ģeogrāfu.[3]

2012. gada martā notika IV Latvijas Ģeogrāfijas kongress, kura plenārsēde bija veltīta Ā. Kraukļa darbībai un devumam zinātnē, atzīmējot zinātnieka 75 jubileju.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]