Šrilankas zilā žagata

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šrilankas zilā žagata
Urocissa ornata (Wagler, 1829)
Šrilankas zilā žagata
Klasifikācija
Valsts Dzīvnieki (Animalia)
Tips Hordaiņi (Chordata)
Klase Putni (Aves)
Kārta Zvirbuļveidīgie (Passeriformes)
Apakškārta Dziedātājputni (Passeri)
Dzimta Vārnu dzimta (Corvidae)
Ģints Zilās žagatas (Urocissa)
Suga Šrilankas zilā žagata (Urocissa ornata)
Šrilankas zilā žagata Vikikrātuvē

Šrilankas zilā žagata jeb Ceilonas zilā žagata (Urocissa ornata) ir vidēja auguma vārnu dzimtas (Corvidae) putns, kas pieder zilo žagatu ģintij (Urocissa).

Šrilankas zilā žagata ir endēma putnu suga, kas dzīvo tikai Šrilankas salā.[1] Tās mājvieta ir biezie, mūžamzaļie lietus meži 150 - 2135 metri virs jūras līmeņa. Šrilankas zilo žagatu populācija samazinās, jo mežu platības, attīstoties lauksaimniecībai, samazinās un kļūst sadrumstalotas. Ap 2006. gadu Šrilankā dzīvoja apmēram 14 000 zilo žagatu.[1]

Izskats un īpašības[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šrilankas zilā žagata ir vienā augumā ar Eiropas žagatu (Pica pica), sasniedzot 42 - 47 cm. Tās ķermeņa, plecu un astes apspalvojums ir zils, bet galva, kakls, krūtis un spārni ir sarkani vai sarkanbrūni. Astes gals balts. Kājas un knābis sarkans, kā arī āda ap acīm ir sarkana.[2] Jaunie putni nav tik koši kā pieaugušie indivīdi. Zilais tonis ir pelēcīgs, un āda ap acīm ir brūna.[2] Šrilankas zilā žagata daudz pļāpā un spēj atdarināt citu putnu balsis.

Šrilankas zilā žagta ir sociāls putns un veido nelielus barus, kas sastāv no 6 - 7 putniem. Tā ir visēdāja un barojas ar vardēm, ķirzakām, kukaiņiem un citiem bezmugurkaulniekiem, kā arī ar augļiem un ogām. Ligzdu Šrilankas zilā žagata būvē kādā kokā vai krūmā, tai ir bļodas forma. Abi dzimumi piedalās ligzdas būvniecībā un putnēnu audzināšanā, bet olas perē tikai mātīte. Dējumā parasti ir 3 - 5 olas. Tās ir baltas ar brūniem raibumiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]