Ainars Virga

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ainars Virga
AinarsVirga.jpg
Mūzikā darbojies kopš 1976.g. Vabolītes sastavā
Galvenā informācija
Dzimis 1964. gada 6. aprīlī (57 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Liepāja, Latvijas PSR, PSRS
Žanri Roks, smagais roks
Nodarbošanās Mūziķis, ģitārists, komponists
Instrumenti ģitāra, basģitāra, taustiņinstrumenti
Darbības gadi 1976—pašlaik
Izdevēji Mikrofona ieraksti
Darbība ar
Mājaslapa www.livi.lv

Ainars Virga (dzimis 1964. gada 6. aprīlī Liepājā) ir latviešu rokmūziķis, solists un dziesmu autors. Mūzikā darbojas kopš 1976. gada. Darbojies grupās Vabolītes, Corpus, Neptūns, Liepājas kvartets, Līvi, Riga, Liepājas brāļi un Virga Hard Orchestra.

2014. gada aprīlī Ainars Virga izdod pirmo soloalbumu "Dziesmas par dzīvi un mīlestību", kas tika atzīts par 2014. gada labāko metāla un roka albumu.

Ainārs Virga ir festivāla "Virga fest" un "LĪVI fest" organizators un idejas autors.

Mācījies Liepājas 1. vidusskolā. Mūzikas skolā apguvis vijoles spēli.

Absolvējis E. Melngaiļa mūzikas vidusskolas kordiriģentu nodaļu.

2017.gadā izveidojis jaunu LĪVI sastāvu , ierakstījis divus albumus LĪVI "bez štepšeļiem"(2017.g.) un LĪVI "PLUS MĪNUS" ( 2019.g.) , aktīvi koncertē mūsdienās gan LĪVI sastāvā, kā īpašais viesis dažādos projektos un mākslinieku koncertos.

Muzikālā karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ainars Virga 5 gadu vecumā sāka spēlēt vijoli, vēlāk pašmācības ceļā apguvis ģitārspēli, kuras pamatus Ainaram iemācījis Ēriks Ķiģelis. 12 gadu vecumā Virga spēlēja ansamblī Vabolītes, kurā mēdza dziesmu tekstiem sarakstīt melodijas, iedvesmojoties no ārzemju rokgrupām. Vēlāk darbojies grupās Liepājas kvartets, kopā ar Igo, Corpus un Neptūns.

1984.gadā Neptūns sastāvā 1. reizi tika atzīts par labāko ģitāristu Latvijas Padomju Republikā, piedaloties Latvijas estrādes ansambļu un izpildītāju skates finālā, Liepājā.

Virga vairākkārt ieguvis labākā ģitārista titulu dažādos Latvijas un ārvalstu festivālos un aptaujās.[nepieciešama atsauce]

1985. gadā pēc Ērika Ķiģeļa nāves A. Virgu uzaicināja par grupas Līvi līderi un ģitāristu. Kopā ar Līviem Virga guva lielus panākumus vairākos muzikālos konkursos Latvijā un ārpus tās. Līvi ieguva jaunu skanējumu, pievēršoties smagajam rokam. Grupas sastāvā kā galvenie solisti kļuva leģendārās un smagās balss īpašnieks Aivars Brīze un tikpat smagās, ķērcošās, smeldzīgās balss īpašnieks Jānis Grodums. 1988. gadā tika pabeigts Ērika Ķiģeļa iesāktais mūzikas cikls "Kurzemei saules ceļš" un tika izdots studijas albums ar tādu pašu nosaukumu, kas ātri vien kļuva iecienīts, lielā mērā pateicoties Ainara Virgas profesionālajai, neatkārtojamai un enerģiskajai ģitārspēlei un komponista talantam. 1988. gadā tika sniegts iespējams viens no labākajiem grupas Līvi koncertiem Z-studijā, kurā Līvi sniedza enerģisku, patriotisku, emocionālu un kvalitatīvu priekšnesumu, iespējams, labāko Latvijas rokmūzikas vēsturē. Ainars Virga ar grupu Līvi ir izdevis vairākus veiksmīgus studijas un dzīvā ieraksta albumus, kā arī divus DVD. Ainars Virga ir tādu dziesmu autors, kā "Dzelzsgriezējs", "Dzimtā Valoda", "Eglīte", "Straume", "Kādā brīnišķā dienā", "Zelta sirds u. c. Grupas darbība tika pārtraukta pēc Jāņa Groduma, vienīgā grupas dalībnieka, kurš tajā darbojies no pirmsākumiem, nāves.

Dziesma Dzimtā valoda (A. Virga/G. Vieru (atdz. I. Ziedonis)) ieguvusi 1. vietu 1986. gadā raidījuma "Mikrofons" gada aptaujā grupas "Līvi" izpildījumā[1] un 1. vietu 2011. gadā šovā "Mūsu Zelta dziesma" Ainara Virgas un Andra Ērgļa izpildījumā.[2]

Ar Liepājas Brāļiem 1987. gadā ieguva 4. vietu festivālā "Bildes" ar dziesmu "Tikai tā". Šī dziesma ir festivāla "Bildes" himna.

A. Virga ir mūzikas autors Liepājas teātra izrādei "Akmeņi" (2005) un mūziklam "Liepājas stāsts" (2007). Ar grupu Līvi piedalījies Liepājas teātra izrādē "Kaupēn mans mīļais".

2009. gadā A. Virga izveidoja solo projektu Virga Hard Orchestra, kurā Virga spēlē vēl joprojām.

2015. gada 13. jūnijā norisinājās pirmais "Virga fest", kura organizators ir pats Virga.

2015. gadā pēc vairāk kā 20 gadiem Ainars Virga, kopā ar Alex, Uldi Marhilēviču un Gunti Vecgaili izdod supergrupas "Riga", Amerikā ierakstīto, 1,5 miljons vērto albumu "Riga in America", kurā ir dzirdama arī Igo balss.[1]

Ainars Virga sadarbojas arī ar tādiem atpazīstamiem mūziķiem kā Olga Rajecka, Igo, Ivo Fomins, Mārtiņš Ruskis, Jānis Buķelis, Andris Ērglis, Alex, u. c.

Privātā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ainars Virga ir trīsreiz precējies un divreiz šķīries. Pirmā sieva Līga Poškus. Otrā sieva Anda Virga, ar kuru Ainars apprecējās 1987. gadā. Dēls Rūdolfs, dzimis 1989. gadā un audžumeita (Andas meita) Ilze. Trešo reizi Virga apprecējās 2015. gadā, apņemot par sievu Anniju Brūnu.

Ainara Virgas vecāk ir Ivars un Biruta Virgas.

Dainis Virga ir Ainara Virgas brālis, ar kuru kopā spēlējuši bērnu grupā Vabolītes, vēlāk arī Līvos.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «"Dzimtās valodas" triumfs "Mikrofonā 86"». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 25. decembrī. Skatīts: 2011. gada 28. decembrī.
  2. Par latviešu Zelta dziesmu atzīta Dzimtā valoda