Biznesa parks

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Biznesa parks ir loģistikas biznesa parks, viens no komerciālā nekustamā īpašuma formātiem.

Biznesa parku galvenais mērķis ir radīt vislabākos apstākļus biznesa attīstībai un maksimāli komfortablus darba apstākļus darbiniekiem. Tas nozīmē:

  • plašas automašīnu novietošanas iespējas
  • nepieciešamās sociālās infrastruktūras klātbūtne (kafejnīcas, restorāni, sabiedriskās ēdināšanas iestādes, banku nodaļas, aptiekas, veikali, sporta zāles, skaistumkopšanas saloni, tūrisma aģentūras, viesnīcas, reizēm pat skolas un bērnudārzi)
  • nepieciešamās biznesa infrastruktūras klātbūtne (bankas, juridisko un grāmatvedības pakalpojumu pieejamība, profesionāla apsaimniekošana, finanšu menedžments, profesionāla apsardze, platjoslas internets un attīstītas komunikācijas, noliktavas, teritorija biznesa izaugsmei, pareiza nomnieku atlase, kas nodrošina nepieciešamo biznesa sinerģiju)
  • liela teritorija
  • neliels ēku stāvu skaits
  • veiksmīgs transporta plūsmas risinājums (veiksmīga transporta plūsmas organizācija)

Ņemot vērā šos nosacījumus, biznesa parkiem nepieciešama liela platība, tādēļ bieži tie atrodas netālu no pilsētas robežas, piepilsētā. Šāds nekustamā īpašuma formāts ir ļoti populārs Eiropā un Amerikā. Pēdējā laikā biznesa parki sākuši parādīties arī Krievijas un Ukrainas teritorijā. Latvijā ar lielu biznesa parku attīstīšanu nodarbojas kompānijas Dominante Park, Dommo, NP Properties, Linstow. No nulles uzcelto "green-field" parku vidū vislielākais ir Dominante Park — vairāk kā 90 000 kvadrātmetru, kas izvietoti 66 hektāru platībā, kas gan ir nonācis maksātspējas problēmās.[1] 2015. gada oktobrī Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kamera atvēra savu biznesa parku, kas ir zināms kā "Long Ashton" biznesa parks Lielbritānijas pilsētā Bristolē, tādejādi veicinot jauna biznesa centra attīstīšanu Baltijas uzņēmējiem Lielbritānijā.[2]

Nozīmīgo biznesa parku saraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]