Oto fon Kurzells

Vikipēdijas lapa
Oto fon Kurzells
Otto von Kursell
Oto fon Kurzells
Personīgā informācija
Dzimis 1884. gada 27. novembrī
Sanktpēterburga, Krievijas Impērija
(Karogs: Krievija Krievija)
Miris 1967. gada 30. augustā (82 gadi)
Minhene, Bavārija, Karogs: Vācija Vācija
Nodarbošanās mākslinieks, valsts darbinieks

Oto Konstantīns Gotlībs fon Kurzells (vācu: Otto Konstantin Gottlieb von Kursell; dzimis 1884. gada 27. novembrī, miris 1967. gada 30. augustā) bija Sanktpēterburgā dzimis vācbaltiešu izcelsmes vācu mākslinieks, agrīns NSDAP biedrs un valsts darbinieks. Nacistu laikā bija reihstāga deputāts, Berlīnes Mākslas augstskolas direktors un Prūsijas Mākslas akadēmijas senators.

No 1903. līdz 1905. gadam studēja arhitektūru Rīgas Politehniskajā institūtā, kur, tāpat kā vēlāk Alfrēds Rozenbergs, bija korporācijas Rubonia biedrs. No 1907. līdz 1911. gadam studēja Minhenes mākslas akadēmijā, kur viņa skolotājs bija Francis fon Štuks. Pirmā pasaules kara laikā strādāja Rīgā preses dienestā, kur viņa priekšnieks bija Makss fon Šeibners-Rihters, un strādāja arī Arno Šikedancs un Makss Hildeberts Bēms. Ap 1918. gada nogali devās uz Vāciju, 1921. gadā ieguva Vācijas pilsonību. 1922. gadā iestājās NSDAP. Bija pazīstams kā karikatūru autors nacistu presē. Piedalījās Alus pučā.

Izvirzījās kā viens vadošajiem nacistu mākslas procesu funkcionāriem. 1936. gadā pēc Himlera rīkojuma tika likvidēta t.s. Baltiešu brālība (Baltischen Brüderschaft), kuras līderis bija Kurzells. Pēc kara, līdz 1950. gadam, Kurzells pavadīja NKVD ieslodzījumā Vācijā.

Apbalvots ar nacistu partijā augsti prestižajiem Asins ordeni (Blutorden) un NSDAP Zelta biedra nozīmi (Goldene Parteiabzeichen der NSDAP).

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]