Pasaules panorāma

Vikipēdijas lapa
Pasaules panorāma
Pasaules panorāma
Žanrs ziņas
Attīstījis LTV Ziņu dienests
Vadītājs
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Valoda(s) latviešu
Izstrāde
Filmēšanas vieta Latvijas Televīzijas augstceltne, Zaķusala, Rīga
Sērijas garums 25-28 minūtes
Kompānija "Latvijas Televīzija"
Translācija
TV kanāls Latvijas Televīzija
Translācijas periods 2017. gada 21. jūnijs — pašlaik
TV kanāls Latvijā LTV1
Ārējās saites
Oficiālā mājaslapa

"Pasaules panorāma" ir Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta (LTV ZD) veidots ārpolitikas ziņu raidījums, kas tiek pārraidīts Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā (LTV1).

Raidījums pirmo reizi ēterā nonāca 2017. gada 21. jūnijā, un to vadīja bijušais LTV ārzemju ziņu redaktors Imants Frederiks Ozols. Pašlaik raidījumu vada LTV Ziņu dienesta ārzemju ziņu redaktori — Gints Amoliņš un Ina Strazdiņa. Raidījuma sižetus veido Gints Amoliņš, Ina Strazdiņa, Paula Koškina, Paula Markusa, Toms Pastors, Judīte Čunka; sižetus veido arī citi LTV ZD žurnālisti.

Raidījums "Pasaules panorāma" ēterā ir katru nedēļu — trešdienās (19.30), izņemot vasaras mēnešus.

Raidījumā dažādos veidos — ar sižetu, aizkadru, grafiku, attēlu, ārzemju korespondentu iesaisti — kvalitatīvā un augstvērtīgā veidā tiek sniegta jaunākā informācija par notikumiem Baltijā, Eiropā, kā arī pasaulē.[1]

Uz raidījuma tiešraides filmēšanu nereti tiek uzaicināti politologi, ārpolitikas eksperti, kuri komentē, izsaka savas domas par konkrēto tematu, kurš tiek atspoguļots sižeta vai kāda cita formāta veidā. Dažkārt raidījuma ietvaros tiek intervētas pasaulē pazīstamas personības — Harisons Fords, Manfrēds Vēbers, Peters Vāgners, Saimons Serfatijs, Susana Kamara Angulo, Katja Vogta u.c. eksperti ārpolitikas jomā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]