Kultūrdobe

Vikipēdijas lapa
Kultūrdobe
Kultūrdobe
Attīstījis Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcija
Režisors Gunta Gaidamaviča
Vadītājs Henrieta Verhoustinska
Komponists (-i) Goran Gora
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Valoda(s) latviešu
Sezonu skaits 3
Izstrāde
Izpildproducents (-i) Artis Dobrovoļskis
Sērijas garums 13 min
Izplatītājs VSIA Latvijas Televīzija
Translācija
Translācijas periods 2020. gada 4. jūlijs — pašlaik
TV kanāls Latvijā LTV1
Ārējās saites
Oficiālā mājaslapa

Kultūrdobe ir Latvijas Televīzijas raidījums, kas tiek pārraidīts LTV1 kanālā. Tajā raidījuma veidotāja un vadītāja Henrieta Verhoustinska dodas ciemos pie kultūras darbiniekiem-dārzkopjiem uz viņu dārziem, lai raudzītos, kā viņiem veicas gan dārzkopības lauciņā, gan ārpus tā — ikdienas radošajā dzīvē COVID-19 pandēmijas apstākļos.[1]

Raidījuma saturs un formāts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Raidījuma "Kultūrdobe" ētera laiks ir sestdienās plkst. 20.45 (pirmajā sezonā — plkst. 18.20), LTV1 kanālā. Tā hronometrāža vidēji ir 13 minūtes. "Kultūrdobi" veido Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcija.

"Kultūrdobes" pirmā sezona tika noslēgta 2020. gada 29. augustā. Raidījuma pirmajā sezonā tika pārraidītas 9 epizodes.[2]

Raidījums "Kultūrdobe" savu 2. sezonu aizsāka 2021. gada 26. jūnijā ar viesošanos pie modes mākslinieka Dāvida Andrejeva.[3]

"Kultūrdobes" otrā sezona tika noslēgta 2021. gada 21. augustā.[4]

Raidījums "Kultūrdobe" savu 3. sezonu aizsāka 2022. gada 25. jūnijā.

Vidēji vienu "Kultūrdobes" epizodi televīzijā 2022. gada jūnijā vēroja 116,1 tūkstotis skatītāju (konsolidētie reitingi). Tas ir par 35 tūkstošiem skatītāju vairāk nekā 2021. gada jūnijā, kad vidēji vienu epizodi televīzijā noskatījās 81,1 tūkstotis skatītāju (konsolidētie reitingi).[5]

"Kultūrdobes" trešā sezona tika noslēgta 2022. gada 13. augustā, šoreiz tajā bija par vienu epizodi mazāk, nekā pirmajās 2 sezonās.

Attēlu galerija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sezonas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sezona Sērijas Oriģinālā pārraide
Sezonas sākums Sezonas beigas
1 9 2020. gada 4. jūlijs 2020. gada 29. augusts
2 9 2021. gada 26. jūnijs 2021. gada 21. augusts
3 8 2022. gada 25. jūnijs 2022. gada 13. augusts

Raidījuma "Kultūrdobe" epizodes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1. sezona[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nr.
seriālā
Nr.
sezonā
Nosaukums Pirmā pārraide
11««Kultūrdobe» pie Liepājas teātra aktiera Egona Dombrovska»2020. gada 4. jūlijs
Raidījuma vadītāja H. Verhoustinska viesojās pie Liepājas teātra aktiera Egona Dombrovska un viņa sievas, floristes un ziedu salona īpašnieces Evitas Dombrovskas. Raidījuma gaitā raidījuma vadītāja kopā ar Dombrovsku ģimeni iepazina viņu dārzu - kultūrdobi, īpaši akcentējot lielo peoniju kolekciju.
22««Kultūrdobe». Brauca uz tomātiem, trāpīja uz gurķiem!»2020. gada 11. jūlijs
Raidījuma vadītāja H. Verhoustinska viesojās pie komponista Zigmara Liepiņa uz viņa Kurzemes jūrmalas māju, lai savām acīm aplūkotu mūziķa izslavētos tomātus.
33««Kultūrdobe». Dārzs, kurā turpinās mamma un tētis»2020. gada 18. jūlijs
Raidījuma vadītāja H. Verhoustinska ciemojās dzejnieces Ineses Zanderes dārzā Dobelē, kuru iestādīja viņas vecāki. Vadītāja kopā ar Zanderes kundzi apskata dārzu ("kultūrdobi"), uzzinot stāstus gan par iekopto dārzu un augļkokiem, gan bērnības ainas, kuras notikušas dārzā, gan dzeju un libretiem, kas tapuši šeit.
44««Kultūrdobe». Runājos ar tomātiem kā bērniem»2020. gada 25. jūlijs
Raidījuma vadītāja H. Verhoustinska ciemojās aktrises Rēzijas Kalniņas un diriģenta Aināra Rubiķa dārzā Mārupē, kuru mākslinieki izveidoja Covid-19 pandēmijas izraisīto ierobežojumu laikā. Vadītāja kopā ar kultūrdobes saimniekiem apskata dārzu ("kultūrdobi"), iepazīstās ar gaidāmo ražu, kā arī ieklausās klavieru skaņās un dzejas rindās.
55««Kultūrdobe».Ķiršu lietus starp persikiem, aprikozēm un nektarīniem»2020. gada 1. augusts
Raidījuma vadītāja ciemojās komponista Jura Vaivoda un Latvijas Radio 3 - Klasika direktores Gundas Vaivodes dārzā Tukumā, kur apskatīja un iepazinās ar krāšņo, piesātināto un visai eksotisko kultūrdobi, kā arī nogaršoja gardu zemeņu torti.
66««Kultūrdobe». Kokus glābt, zemesvēzi dzirdēt, ozolā kāpt. Shipsea jeb Jānis Šipkēvics»2020. gada 8. augusts
Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustinska viesojās mūziķa Jāņa Šipkēvica dārzā. Raidījuma skatītāji tiek aicināti iepazīt mūziķa krāšņo dārzu, kuru mākslinieka ģimene pamazām apstāda un iekopj. J. Šipkēvics prasmīgi demonstrē arī savas praktiskās dārza darbu iemaņas un prasmes.
77««Kultūrdobe». Vai Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba ir direktors arī dzimtas dārzā?»2020. gada 15. augusts
Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustinska viesojās Latvijas Nacionālā teātra direktora Jāņa Vimbas dārzā Raganā. «Kultūrdobes» ciemošanās reizē saimnieki lepojās ar dažādām pupām, kartupeļiem, garšaugiem, gurķiem un tomātiem, kas tiek izaudzēti tādos apjomos, ka pietiek ne vien plašajai ģimenei, bet arī citiem svaigu dārzeņu cienītājiem.
88««Kultūrdobe». Gleznotājas Avotiņas dārzu paplašina ar Liezēres ainavu»2020. gada 22. augusts
Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustinska viesojās Avotiņu ģimenes dārzā Liezēres pusē. Māte un meita – Ilze un Kristīne Luīze Avotiņas Kalna Murēnos pie Liezēres pavada lielāko gada daļu. Jānis un Ilze Avotiņi māju nopirka pirms četrdesmit gadiem, un tā atradās gluži vai klajā laukā, bet šodien to rotā pašu stādītas egles, oši, liepas, valriekstu koks un neskaitāmi ogu krūmi.
99««Kultūrdobe». Zane un Vilis Daudziņi «Turbās» potē ābeles un pļauj kalmes»2020. gada 29. augusts
Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustisnka viesojās pie Zanes un Viļa Daudziņiem Vallē. Aktieru ģimene iekārtojusi īstu paradīzi ar pašu stādītām un potētām ābelēm, un ūdensrozēm smaržīgu kalmju ieskautā dīķī. «Kultūrdobes» ciemošanās reizēs abi negaidīti atcerējās bērnību un ievilka ēverģēlībās arī raidījuma vadītāju.

2. sezona[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nr.
seriālā
Nr.
sezonā
Nosaukums Pirmā pārraide
101«Kultūrdobe. Dāvida sapņu dārzs Dāviņu pagastā»2021. gada 26. jūnijs
H. Verhoustinska un "Kultūrdobe" viesojās pie modes mākslinieka Dāvida Andrejeva un viņa sievas, podoloģes Antras Andrejevas. Raidījuma gaitā tā vadītāja kopā ar Andrejevu ģimeni iepazīst viņu dārzu — kultūrdobi, īpaši akcentējot vērienīgo tomātu siltumnīcu.
112«Kultūrdobe. Dobrovenska un Kaltiņas brīvais dārzs Ikšķilē»2021. gada 3. jūlijs
H. Verhoustinska un "Kultūrdobe" viesojās pie rakstniekiem Roalda Dobrovenskia un viņa sievas rakstnieces Veltas Kaltiņas. Dārzs jeb "kultūrdobe" raksturota kā "noslēpumaina, neparedzama un mazliet mežonīga".
123«Kultūrdobe. Sonitas Pāvuliņas dārzs jūras krastā»2021. gada 10. jūlijs
H. Verhoustinska un "Kultūrdobe" viesojās pie tērpu mākslinieces Sonitas Pāvuliņas. Raidījuma gaitā tā vadītāja kopā ar dārza saimniekiem iepazīst viņu kultūrdobi Zvejniekciema pusē, sevišķi akcentējot krāšņo peoniju kolekciju.
134«Kultūrdobe. Ģibuļu pagasta līdumu līdējs Intars Busulis»2021. gada 17. jūlijs
H. Verhoustinska un "Kultūrdobe" ciemojās pie dziedātāja Intara Busuļa. Raidījuma epizodē tā vadītāja kopā ar dārza saimnieku iepazīst viņa kultūrdobi Ģibuļos, Talsu novadā. Epizodē vērojams plašais dārzs ar trīs dīķiem, ķiršu koki un bumbieres, kā arī maģisks bērzu aplis.
145«Kultūrdobe. Aktieris Juris Hiršs – koku vārdotājs»2021. gada 24. jūlijs
H. Verhoustinska un "Kultūrdobe" devās pie Nacionālā teātra aktiera Jura Hirša un viņas sievas LTV režisores Lauras Hiršas. Raidījuma gaitā H. Verhoustinska kopā ar dārza saimniekiem iepazīst viņu kultūrdobi Vecumnieku pusē, īpaši akcentējot krāšņo un plašo koku kolekciju — ozoli, egles, japānas kļava, kastanis, valriekstu koks.


Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]