Kultūrdobe

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Kultūrdobe
Kultūrdobe
Veidotājs (-i) Henrieta Verhoustinska
Attīstījis Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcija
Režisors Gunta Gaidamaviča
Vadītājs Henrieta Verhoustinska
Komponists (-i) Goran Gora
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Valoda(s) latviešu
Izstrāde
Izpildproducents (-i) Artis Dobrovoļskis
Sērijas garums 13 min
Izplatītājs VSIA "Latvijas Televīzija
Ārējās saites
Oficiālā mājaslapa

Kultūrdobe ir Latvijas Televīzijas raidījums, kas tiek pārraidīts LTV1 kanālā. Tajā raidījuma veidotāja un vadītāja Henrieta Verhoustinska dodas ciemos pie kultūras darbiniekiem-dārzkopjiem uz viņu dārziem, lai raudzītos, kā viņiem veicas gan dārzkopības lauciņā, gan ārpus tā — ikdienas radošajā dzīvē COVID-19 pandēmijas apstākļos.[1]

Raidījuma saturs un formāts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Raidījuma "Kultūrdobe" ētera laiks ir sestdienās plkst. 18.20, LTV1 kanālā. Tā hronometrāža vidēji ir 13 minūtes. "Kultūrdobi" veido Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcija.

"Kultūrdobes" pirmā sezona tika noslēgta 2020. gada 29. augustā. Raidījuma pirmajā sezonā tika pārraidītas 9 epizodes.[2]

Attēlu galerija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Raidījuma "Kultūrdobe" epizodes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nr.
seriālā
Nosaukums Pirmā pārraide
1««Kultūrdobe» pie Liepājas teātra aktiera Egona Dombrovska»2020. gada 4. jūlijs
Raidījuma vadītāja H. Verhoustinska viesojās pie Liepājas teātra aktiera Egona Dombrovska un viņa sievas, floristes un ziedu salona īpašnieces Evitas Dombrovskas. Raidījuma gaitā raidījuma vadītāja kopā ar Dombrovsku ģimeni iepazina viņu dārzu - kultūrdobi, īpaši akcentējot lielo peoniju kolekciju.
2««Kultūrdobe». Brauca uz tomātiem, trāpīja uz gurķiem!»2020. gada 11. jūlijs
Raidījuma vadītāja H. Verhoustinska viesojās pie komponista Zigmara Liepiņa uz viņa Kurzemes jūrmalas māju, lai savām acīm aplūkotu mūziķa izslavētos tomātus.
3««Kultūrdobe». Dārzs, kurā turpinās mamma un tētis»2020. gada 18. jūlijs
Raidījuma vadītāja H. Verhoustinska ciemojās dzejnieces Ineses Zanderes dārzā Dobelē, kuru iestādīja viņas vecāki. Vadītāja kopā ar Zanderes kundzi apskata dārzu ("kultūrdobi"), uzzinot stāstus gan par iekopto dārzu un augļkokiem, gan bērnības ainas, kuras notikušas dārzā, gan dzeju un libretiem, kas tapuši šeit.
4««Kultūrdobe». Runājos ar tomātiem kā bērniem»2020. gada 25. jūlijs
Raidījuma vadītāja H. Verhoustinska ciemojās aktrises Rēzijas Kalniņas un diriģenta Aināra Rubiķa dārzā Mārupē, kuru mākslinieki izveidoja Covid-19 pandēmijas izraisīto ierobežojumu laikā. Vadītāja kopā ar kultūrdobes saimniekiem apskata dārzu ("kultūrdobi"), iepazīstās ar gaidāmo ražu, kā arī ieklausās klavieru skaņās un dzejas rindās.
5««Kultūrdobe».Ķiršu lietus starp persikiem, aprikozēm un nektarīniem»2020. gada 1. augusts
Raidījuma vadītāja ciemojās komponista Jura Vaivoda un Latvijas Radio 3 - Klasika direktores Gundas Vaivodes dārzā Tukumā, kur apskatīja un iepazinās ar krāšņo, piesātināto un visai eksotisko kultūrdobi, kā arī nogaršoja gardu zemeņu torti.
6««Kultūrdobe». Kokus glābt, zemesvēzi dzirdēt, ozolā kāpt. Shipsea jeb Jānis Šipkēvics»2020. gada 8. augusts
Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustinska viesojās mūziķa Jāņa Šipkēvica dārzā. Raidījuma skatītāji tiek aicināti iepazīt mūziķa krāšņo dārzu, kuru mākslinieka ģimene pamazām apstāda un iekopj. J. Šipkēvics prasmīgi demonstrē arī savas praktiskās dārza darbu iemaņas un prasmes.
7««Kultūrdobe». Vai Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba ir direktors arī dzimtas dārzā?»2020. gada 15. augusts
Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustinska viesojās Latvijas Nacionālā teātra direktora Jāņa Vimbas dārzā Raganā. «Kultūrdobes» ciemošanās reizē saimnieki lepojās ar dažādām pupām, kartupeļiem, garšaugiem, gurķiem un tomātiem, kas tiek izaudzēti tādos apjomos, ka pietiek ne vien plašajai ģimenei, bet arī citiem svaigu dārzeņu cienītājiem.
8««Kultūrdobe». Gleznotājas Avotiņas dārzu paplašina ar Liezēres ainavu»2020. gada 22. augusts
Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustinska viesojās Avotiņu ģimenes dārzā Liezēres pusē. Māte un meita – Ilze un Kristīne Luīze Avotiņas Kalna Murēnos pie Liezēres pavada lielāko gada daļu. Jānis un Ilze Avotiņi māju nopirka pirms četrdesmit gadiem, un tā atradās gluži vai klajā laukā, bet šodien to rotā pašu stādītas egles, oši, liepas, valriekstu koks un neskaitāmi ogu krūmi.
9««Kultūrdobe». Zane un Vilis Daudziņi «Turbās» potē ābeles un pļauj kalmes»2020. gada 29. augusts
Raidījuma vadītāja Henrieta Verhoustisnka viesojās pie Zanes un Viļa Daudziņiem Vallē. Aktieru ģimene iekārtojusi īstu paradīzi ar pašu stādītām un potētām ābelēm, un ūdensrozēm smaržīgu kalmju ieskautā dīķī. «Kultūrdobes» ciemošanās reizēs abi negaidīti atcerējās bērnību un ievilka ēverģēlībās arī raidījuma vadītāju.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]