Pudeļpalmas

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Pudeļpalmas
Hyophorbe (Gaertn., 1791)
Hyophorbe verschaffeltii
Klasifikācija
ValstsAugi (Plantae)
NodalījumsSegsēkļi (Magnoliophyta)
KlaseViendīgļlapji (Liliopsida)
RindaPalmu rinda (Arecales)
DzimtaPalmu dzimta (Arecaceae)
ĢintsPudeļpalmas (Hyophorbe)
Pudeļpalmas Vikikrātuvē

Pudeļpalmas (Hyophorbe) ir palmu dzimtas ģints, kurai pieder piecas Maskarēnu salām endēmas sugas Indijas okeāna rietumu daļā.[1][2][3]

Ģints pārstāvjus ir viegli kultivēt tropu zemēs. Augi nav pārāk lieli, un kaut arī šīs palmas ir salu neizturīgas, tās viegli pārcieš Saules svelmi, vējus un sāļūdeņu šļakatas.

Izplatība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lai arī ģints daudzviet tiek plaši audzēta un ir iecienīta botāniskajos dārzos, savvaļā tā ir visapdraudētākā ģints palmaugu pasaulē.

Pudeļpalma izdzīvojusi vienīgi nelielajā Raundas salā, kur tās populācija lēnām atjaunojas. Uz izmiršanas robežas atrodas Hyophorbe verscffeltii jeb vārpstpalma. Tā ir endēma Rodrigesas salai, un sugu atšķir slaidāks stumbrs.

No pārējām trim sugām vienīgi Hyophorbe indica tiek plašāk kultivēta. Savvaļā suga ir izmirstoša, tās dzimtene — Reinjona. Maurīcijā savvaļā saglabājušies tikai trīs Hyophorbe vaughanii eksemplāri, pēdējais Hyophorbe amaricaulis jeb vientuļās palmas pārstāvis aug Kjūrpaipas botāniskajā dārzā.

Sugas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Растения. Самая полная энциклопедия. Луиза Эббот, Анна-Лиза Эванс. 2004 Dorling Kindsley Limited; A Penguin Company. "Издевательства Астрель", перев. с. англ. 2006. ISBN 5-17-035343-X