Rāmkalni

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Rāmkalni
Tips Sabiedrība ar ierobežotu atbildību
Darbības joma Atpūtas parks, ražošana, lauksaimniecība
Dibināts 2003
Galvenais birojs "Vītiņkalni", Inčukalna novads, Inčukalna pagasts
Produkti Sukādes, pastilas, sīrupi, sulas, pelmeņi, saldējums, medus
Darbinieki 120
Devīze
  • "Šeit rodas brīnumi!"
  • "Atpūta no visas sirds!"
Tīmekļa vietne www.ramkalni.lv

Rāmkalni ir atpūtas parks un pārtikas ražotājs, kas atrodas Inčukalna novada Inčukalna pagastā, 40 km attālumā no Rīgas. Izvietojies pie Gaujas kreisajā krastā pie autoceļa A3 tilta, Gaujas nacionālā parka teritorijā.

Rāmkalnu piedāvājumā ir kanoe laivu un velo noma, veikals, dažādas atrakcijas kā arī ēdināšanas pakalpojumi bistro un restorānā. Rāmkalnos ražo sukādes, pastilas, sīrupus un sulas, konditorejas izstrādājumus, mājas saldējumu, desas un kūpinājumus. Ziemā slēpošanas trase «Rāmkalni» piedāvā divus 200 metru garus nobraucienus, abas trases ir aprīkotas ar «enkuru» pacēlājiem. Ir inventāra noma, pieejami instruktori.[1]

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Viss sākās 2000. gadā ar laivu nomu Rāmkalnos. Pats uzņēmums dibināts 2003. gadā. Pirmā atrakcija — rodeļu trase. 2006.gada 2. maijā pilnībā nodeg veikals un kafejnīca.[2] 2008. gadā sākta sukāžu, pastilu un sīrupu ražošana.

2010. gada 12. jūnijā Rāmkalnos notiek "Trešais Vislatvijas Cēsu alus sievu nešanas čempionāts", kuru pārraida LNT kanālā.[3] 2010. gada novembrī Rāmkalni paplašina biznesu, atverot kafejnīcu Berģos.[4] 2011. gada 18. jūnijā notiek ceturtais "Cēsu alus Sievu nešanas čempionāts".

2011. gada 29. septembrī Rimi Latvia sadarbībā ar Rāmkalniem ievieš jaunu konceptu veikalu veikalā un Rimi hipermārketā t/c Spice atver zemnieku veikaliņu "Klēts".[5] 2011. gadā norisinās konkurss "Latvijas lauku torte 2011". 2011. gada 1.maijā norisinās pirmais aktīvās atpūtas pasākums uz ūdens "Laivu karnevāls", kurā var piedalīties jebkurš interesents. Pasākums norisinās katru gadu un sadarbībā ar SEB banku. 2012. gada 10. jūnijā norisinās skaistais gardo kūku konkurss "Latvijas lauku torte 2012".

Atrakciju parks[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rodeļi, Kameršļūkšana, Jautrās gumijas, Trakais rotors, Lidojošais krēsls, Bērnu autoskola. Velosipēdu noma un kanoe laivu noma. Rāmkalnos ir garākā rodeļu trase Baltijā — 400 m gara, tai ir septiņas virāžas.[6]

Ēdināšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atpūtas parkā "Rāmkalni" atrodas bistro un restorāns.

Veikals[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atpūtas parkā "Rāmkalni" atrodas veikals, kurā var nopirkt visus Rāmkalnu ražojumus, kā arī citas pārtikas preces, alkoholu un cigaretes.

Ražošana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rāmkalnos tiek ražotas sukādes, pastilas, sulas, sīrupi, pelmeņi, saldējums, medus, cepumi un kūkas. 2014. gada rudenī uzsākta jauna ražošanas ceha būvniecība.

Lauksaimniecība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rāmkalnu lauku saimniecībā "Kurzemnieki" tiek audzētas cidonijas, ķirbji, aronijas un rabarberi. Tiek ievākts medus.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]