Sony

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Sony
Tips Akciju sabiedrība
Darbības joma Elektronika
Žanrs Elektronika
Dibināts 1946. gada 7. maijs [1]
Dibinātājs
Galvenais birojs Minato, Tokija, Japāna
Darbības zona Vispasaule
Produkti Elektronika, Audiovizuālie produkti, Datortehnika
Ieņēmumi 7,767 triljons ¥ [2]
Pamatdarbības ienākumi 26,49 miljards ¥ [2]
Neto ienākumi -128,36 miljards ¥ [2]
Aktīvi 15,333 miljards ¥ [2]
Kopkapitāls 2,258 miljards ¥ [2]
Īpašnieks(-i) Sers Hauards Stringers
Darbinieki 140 900
Mājaslapa www.sony.lv

Sony (japāņu: ソニー株式会社, Sonī Kabushiki kaisha), ir Japānas multinacionāls uzņēmums, kuru 1946. gadā nodibināja Akio Morita un Masaru Ibuka. Nosaukums "sony" ir veidots no diviem vārdiem: latīņu sonus (skaņa) un angļu sunny boys (saules zēni) Japānā pieņēmušo nozīmi jaunie ģēniji. Uzņēmums ir viens no vadošajiem elektronikas un datortehnikas industrijā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pārnēsājams "Sony" CD atskaņotājs

1946. gadā Masaru Ibuka atvēra nelielu elektrotehnikas veikalu Tokijā kompānijai bija 530$ kapitāls un 8 strādnieki, nākamajā gadā pie viņa pievienojās kolēģis Akio Morita, kopā viņi izveidoja kompāniju ar vārdu Tōkyō Tsūshin Kōgyō Kabushiki Kaisha (東京通信工業株式会社 — "Tokijas Komunikāciju rūpniecības uzņēmums"). kompānija izveidoja Japānas pirmo magnetafonu Type-G. 1958. gadā kompānija nomainīja esošo vārdu uz Sony veidotāji bija pārliecināti par panākumiem nākotnē, tādēļ attīstīja izklaides elektronikas rūpniecību.

Pavērsiena punkts bija licences iegūšana tranzistoru ražošanā, kas tika iegūta pēc ASV uzņēmuma Bell laboratories atļaujas. Drīz pēc tam uzņēmumā tika uzsākta radiouztvērēju ražošana. Līdz ar pirmajiem panākumiem firmas vārds 1958. gadā tika pārdēvēts uz "Sony". Tādējādi "Sony" kļuva par pirmo Japānas uzņēmumu, kas izmantoja latīņu alfabēta burtus tā nosaukuma attēlošanā. Ņemot vērā zaudējumu amerikāņiem Otrajā pasaules karā, šāda rīcība izraisīja Japānā publiskas diskusijas.

Turpmāko gadu desmitu gaitā "Sony" iekaroja pasaules tirgus ar inovatīvām tehnoloģijām un atraktīvu dizainu, kā arī ar firmas politiku veidot pēc iespējas kompaktākus aparātus. 1990. gados "Sony" katru gadu izlaida aptuveni 500 jaunu produktu. Uzņēmums ir izdevis Playstation 2 — vispārdotāko spēļu konsoli un uzņēmumam šobrīd pieder Columbia Pictures filmu studija.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]