Spēle (filma)

Vikipēdijas lapa
Spēle
Spele filma.jpg
Žanrs Melodrāma
Režisors Arvīds Krievs
Scenārija autors Arvīds Krievs
Natālija Siņeļņikova
Galvenajās
lomās
Rūdolfs Plēpis
Ieva Kristiņa
Mūzika Mārtiņš Brauns
Operators Dāvis Sīmanis
Montāža Liene Bāliņa
Studija Rīgas Kinostudija
Izdošana 1981
Ilgums 71 minūte
Valsts Flag of the Latvian Soviet Socialist Republic (1953–1990).svg LPSR
Valoda latviešu
IMDb profils

"Spēle" ir 1981. gada latviešu spēlfilma, kas uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Zigmunda Skujiņa romāna "Kailums" motīviem. Filmas režisors ir Arvīds Krievs, piedaloties Gunāram Piesim.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kaspars Padomju armijas karadienesta laikā Vidusāzijā ar dienesta biedra Sandra vārdu raksta vēstules Marikai. Pēc atgriešanās Latvijā ar mazvērtības kompleksu sirgstošais Kaspars meklē vēstuļu autori "meiteņu pilsētā" Randavā. Pēc fotogrāfijas viņš atpazīst meiteni, ar kuru sarakstījies dienesta laikā, taču Marika par tādām vēstulēm neko nezina.[1]

Lomās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Interesanti fakti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Epizodēs redzami režisors Ādolfs Šapiro, dziedātāja Ieva Akuratere un keramiķis Pēteris Martinsons. Filmai uzrakstītā Mārtiņa BraunaDziesma par spēli” 1982. gadā pēc „Mikrofona aptaujas” balsojuma rezultātiem kļuva par 9. populārāko dziesmu Latvijā.
  • Pret filmas uzņemšanu kinostudijas vadība izturējās ar aizdomām: Zigmunda Skujiņa romāns "Kailums" pirms tam bija kritizēts kā padomju varai kaitīgs un izdots ārzemēs, filmā apspēlētas slidenas tēmas - dienests Afganistānā, kur tolaik PSRS karaspēks un Valmieras stikla šķiedras rūpnīcas kopmītnes ar iebraucēju darbaspēku. Nomainīja filmas radaktoru - Antona Broka vietā Vladlenu Dozorcevu. Oficiāli scenārija autore skaitījās Natālija Siņeļņikova (Maskavas režisora Jūlija Karasika meita), bet īstenībā - Arvīds Krievs. Pēc pabeigšanas Arvīds Krievs atteicās rediģēt savu filmu, to lika darīt Gunāram Piesim, kas izgrieza 1/3 no uzņemtā materiāla.
  • Filmēšanas vietas: Latvijā - Valmierā pie Gaujas, padomju armijā - Turkmenistānā un Uzbekistānā[2].

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Nacionālais Kino centrs, Kultūras informācijas sistēmu centrs
  2. Andris Bernāts. Aktieri par kino. 2007. — 163.-176.lpp.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Video[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]