UniBRITE

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
UniBRITE
KA veids Studentu pavadonis
Operators Vīnes Universitāte, Karogs: Austrija Austrija
Izgatavotāji Vīnes Universitāte, Karogs: Austrija Austrija
Toronto Universitāte, Karogs: Kanāda Kanāda
Bāzes platforma Generic Nanosatellite Bus
Starta datums 25.02.2013. 12:31 UTC
Starta vieta Satiša Dhavana kosmosa centrs 1 Karogs: Indija Indija
Nesējraķete PSLV-CA Karogs: Indija Indija
Palaists kopā ar SARAL, Sapphire, NEOSSat, TUGSAT-1, AAUSAT3, STRaND-1
NSSDC ID 2013-009G
SCN 39092
Masa 14 kg
Enerģija saules baterijas
Orbītas elementi[1]
Centr. ķermenis Zeme
Orbītas veids SSO
Slīpums 98,63°
Periods 100,39 min
Apogejs 783 km
Perigejs 771 km
Programma BRITE
Iepriekšējais Nākamais
TUGSAT-1 Lem

UniBRITE jeb CanX-3A, arī NLS-8.1, ir Austrijas studentu pavadonis optiskajai astronomijai. Tas kopā ar TUGSAT-1 ir viens no diviem Austrijas pirmajiem pavadoņiem. Palaists 2013. gada februārī. Pavadoņa aparatūru izgatavoja un apkalpo studenti no Gracas tehniskās universitātes.

UniBRITE ir daļa no starptautiskās BRIght-star Target Explorer (BRITE) programmas. Kosmiskā aparāta platforma izgatavota Toronto Universitātē uz Generic Nanosatellite Bus bāzes. Tas ir kuba formā ar izmēriem 200 × 200 × 200 mm ar masu 14 kg. TUGSAT-1 apgādāts ar augstas izšķirtspējas lādiņsaites matricu, ar kuru paredzēts veikt fotometriskus novērojumus zvaigznēm ar redzamo spožumu virs 4,0. UniBRITE novēro zvaigznes sarkanajā gaismas spektrā, atšķirībā no TUGSAT-1, kurš veic novērojumus zilajā spektrā.

UniBRITE palaišana notika Toronto Universitātes aerokosmisko pētījumu institūta Kosmisko lidojumu laboratorijas nanopavadoņu palaišanas projekta Nanosatellite Launch Service (NLS) ietvaros. Šis bija NLS astotais starts, un pavadonim dots apzīmējums NLS-8.1.[2]

UniBRITE tika palaists 2013. gada 25. februārī 12:31 UTC ar nesējraķeti PSLV-CA no Satiša Dhavana kosmosa centra. Tas bija sekundārā kravas Indijas/Francijas Zemes tālizpētes pavadonim SARAL. Kopā ar to palaisti pavadoņi Sapphire, NEOSSat, TUGSAT-1, AAUSAT3, STRaND-1.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]