Latvijas Valsts policija

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Valsts policija)
Jump to navigation Jump to search
Latvijas Valsts policija


VP logot.png
Latvijas Valsts policijas emblēma
Pamatinformācija
Dibināta 1918. gadā
Likvidēta 1940. gadā
Atjaunota 1991. gadā
Darbinieku skaits 8167
Jurisdikcija
Valsts iestāde
(darbības piekritība)
Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija
Jurisdikcijas Latvija
Vispārējs raksturojums


Iestādes struktūra
Galvenais birojs Rīga
Iestādes vadītājs Armands Ruks
Reģionālās pārvaldes
Telpas un aprīkojums
Iecirkņi
Mājaslapa
http://www.vp.gov.lv

Valsts policija ir militarizēta valsts pārvaldes iestāde un viena no Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēm. Valsts policijas darbības tiesiskais pamats ir Latvijas Republikas Satversme, likums "Par policiju" un citi normatīvie akti. Galvenie Valsts policijas uzdevumi ir garantēt personu drošību un aizsargāt personu likumīgās intereses. Valsts policijas uzdevumi un funkcijas noteiktas likumā “Par policiju” un citos normatīvajos aktos.

Lai personu pieņemtu dienestā Valsts policijā, tai ir jāatbilst prasībām, kuras ir noteiktas „Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā".[1]

Ūdens policija Daugavā pārbauda ātrumu pārsnieguša kutera vadītāja apliecību

Dienestā Valsts policijā pieņem Latvijas pilsoņus vecumā no 18 līdz 40 gadiem. Kandidātam jābūt vismaz vidējai izglītībai un jāprot latviešu valoda tādā apjomā, kāds nepieciešams profesionālo un amata pienākumu veikšanai. Kandidātu fiziskajai sagatavotībai[2], veselības stāvoklim[3] un psiholoģiskajām īpašībām ir jāatbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām.

Dienestā Valsts policijā nepieņem personas, kuras ir tikušas atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē par disciplīnas pārkāpumu un tām piemērots disciplinārsods — atvaļināšana no dienesta, kuras ir sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, kuras ir atzītas par rīcībnespējīgām likumā noteiktajā kārtībā.

Kopš 2020. gada 13. oktobra Valsts policijas priekšnieks ir policijas pulkvedis Armands Ruks.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]