Aleksandrs Abergs

Vikipēdijas lapa
Aleksandrs Abergs
Aleksander Aberg
Personas dati
Dzimis 1881. gada 11. jūlijā
Valsts karogs: Krievijas Impērija Kolga, Igaunijas guberņa, Krievijas impērija (tagad Karogs: Igaunija Igaunija)
Miris 1920. gada 15. februārī (38 gadu vecumā)
Valsts karogs: Krievijas PFSR Armavira, KPFSR (tagad Karogs: Krievija Krievija)
Augums 176 cm[1]
Svars 90—100 kg[1]
Profesionālā informācija
Pārstāvētā valsts Karogs: Krievija Krievija
Sporta veids Cīņas sports
Disciplīna Grieķu-romiešu cīņa

Aleksandrs Abergs (igauņu: Aleksander Aberg; dzimis 1881. gada 11. jūlijā, miris 1920. gada 15. februārī) bija igauņu profesionāls cīkstonis.[1] Viņš bija viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta sākuma atlētiem kopā ar tādiem pasaulslaveniem igauņu sportistiem kā Georgs Lūrihs un Georgs Hakenšmits.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Abergs ir dzimis 1881. gadā Igaunijas ziemeļos, Kolgā. 1891. gadā Aberga vecāki, kas iepriekš bija muižas strādnieki, pārcēlās uz Tallinu. Abergs mācījās Tallinas Nikolaja ģimnāzijā, pēc tās beigšanas bija students un pēc tam strādnieks Tallinas mašīnu rūpnīcā. Tajā pašā laikā viņš trenējās svarcelšanas klubā "Linda Aida" un 1899. gada sāka piedalīties sacensībās dažādās Krievijas impērijas pilsētās — Tallinā, Sanktpēterburgā, Rīgā un citās.

1913. gadā kopā ar savu draugu, citu pasaulslaveno igauņu cīkstoni Georgu Lūrihu, viņš devās turnejā uz Ameriku, kur piedalījās cīņas sacensībās, uzvarot 50 mačos ar Amerikas sportistiem.

1917. gadā Lūrihs un Abergs atgriezās Krievijā. 1918. gadā viņi jau uzstājās Petrogradā Ciniselli cirkā. Bet pilsētā bija bads, un draugi devās uz dienvidu reģioniem — Ukrainu, Ziemeļkaukāzu, kur 1920. gada sākumā Armavirā abi saslima ar tīfu, kas ar mēneša starpību abus aizveda kapā. Abergs nomira 38 gadu vecumā, 1920. gada 15. februārī Armavirā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]