Ecuador-UTE-UESOR

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ecuador-UTE-UESOR
Эквадор UTE-ЮЗГУ
KA veidstehnoloģiju pavadonis
OperatorsDienvidrietumu Valsts universitāte, Karogs: Krievija Krievija
Universidad Tecnologica Equinoccial, Karogs: Ekvadora Ekvadora
IzgatavotājiDienvidrietumu Valsts universitāte, Universidad Tecnologica Equinoccial
Bāzes platformaCubeSat 1U
Starta datums14.07.2017. 6:36:49 UTC
Starta vietaBaikonura 6/31 Karogs: Kazahstāna Kazahstāna
NesējraķeteSojuz-2.1a / Fregat-M, Karogs: Krievija Krievija
Palaists kopā arKanopus-V-IK, NORSAT-1, NORSAT-2, Technosat, Corvus-BC 1, Corvus-BC 2, MKA-N № 1, MKA-N № 2, CICERO-1, CICERO-2, CICERO-3, NanoACE, Iskra-MAI-85, Majak, Flying Laptop, WNISAT-1R, Lemur-2 × 8, Flock-2K × 48
Aktivitātes beigas2017. gada jūlijs
NSSDC ID2017-042H
SCN42832
Masa1 kg
Orbītas elementi
Centr. ķermenisZeme
Orbītas veidsSSO
Slīpums~ 97°
Apogejs~ 600 km
Perigejs~ 600 km

Ecuador-UTE-UESOR jeb Ekvador UTE-JuZGU (Эквадор UTE-ЮЗГУ) bija Krievijas un Ekvadoras nanopavadonis. Tas orbītā palaists 2017. gada 14. jūlijā, bet drīz sabojājās.

Ecuador-UTE-UESOR izgatavoja Krievijas Dienvidrietumu Valsts universitātes (JuZGU) studenti un pasniedzēji sadarbībā ar Ekvadoras universitātes Universidad Tecnologica Equinoccial (UTE) inženieriem. Pavadonis ir CubeSat 1U formā ar masu aptuveni 1 kg.

Lidojuma gaita[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ecuador-UTE-UESOR startēja 2017. gada 14. jūlijā 6:36:49 UTC ar nesējraķeti Sojuz-FG / Fregat-M no Baikonuras kosmodroma. Tas kopā ar vēl 71 maziem pavadoņiem bija sekundārā krava pavadonim Kanopus-V-IK.

Pēc Kanopus-V-IK atdalīšanas no dzinējbloka, Fregat-M veica vairākus manevrus, lai ievadītu pārējos pavadoņus tiem paredzētajās orbītās. Pēc pavadoņu atdalīšanas ar 12 kosmiskajiem aparātiem neizdevās nodibināt sakarus. Arī Ecuador-UTE-UESOR radās problēmas nepietiekamas elektroenerģijas dēļ; izdevās saņemt signālu tikai no radiobākas. Domājams, pavadonis sabojājās, kad uz tā saules baterijām nokļuva hidrazīna sadalīšanās produkti no viena vai vairākiem Fregat mazās vilces dzinējiem.[1][2][3]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]