GhanaSat-1

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
GhanaSat-1
KA veids eksperimentāls pavadonis
Operators All Nations University, Karogs: Gana Gana
Izgatavotāji Kjusju tehnoloģiju institūts, Karogs: Japāna Japāna
Bāzes platforma CubeSat 1U
Starta datums 03.06.2017. 21:07:38 UTC
Starta vieta Kanaverala LC-39A Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Nesējraķete Falcon 9 v1.2
Palaists kopā ar SpaceX CRS-11, TOKI, Mazaalai, BRAC ONNESHA, Nigeria EduSat-1
Darbības ilgums 6 mēneši (plānots)
NSSDC ID 1998-067MV
SCN 42821
Orbītas elementi
Centr. ķermenis Zeme
Orbītas veids LEO

GhanaSat-1, zināms arī kā ANUSAT-1 un BIRDS-G, ir Ganas pirmais Zemes mākslīgais pavadonis. GhanaSat-1 2017. gada jūnijā ar kravas kuģi SpaceX CRS-11 nogādāts Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS), no kurienes brīvā lidojumā orbītā palaists jūlijā.

Pavadoni konstruēja, montēja un testēja Ganas augstskolas All Nations University (ANU) trīs studenti. Projektu atbalstīja Japānas Kjusju tehnoloģiju institūts kā daļa no Joint Global Multi-Nation Birds Satellite projekta. Divu gadu laikā trīs studenti no katras piecu dalībvalstu universitātes Kjusju tehnoloģiju institūtā darbojās pie BIRDS pavadoņa izgatavošanas.

GhanaSat-1 veidots CubeSat 1U formā ar masu aptuveni 1 kg. Tam uzstādītas zemas un augstas izšķirtspējas kameras. Pavadonis atskaņos Ganas nacionālo himnu un citas dziesmas. Pavadonī arī tiks pētīta radiācijas ietekme uz komerciāliem mikroprocesoriem.[1]

Lidojuma gaita[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

GhanaSat-1 tika palaists 2017. gada 3. jūnijā 21:07:38 UTC ar nesējraķeti Falcon 9 v1.2 no Kanaveralas zemesraga Gaisa spēku stacijas kravas kuģa SpaceX CRS-11 hermētiskajā nodalījumā kopā ar citiem nanopavadoņiem TOKI, Mazaalai, BRAC ONNESHA un Nigeria EduSat-1. Kravas kuģis SKS sasniedza 5. jūnijā. GhanaSat-1 palaists orbītā brīvā lidojumā 7. jūlijā 08:50 UTC no nanopavadoņu palaišanas iekārtas J-SSOD Nr. 7 reizē ar pavadoņiem TOKI un Mazaalai.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]