Pāriet uz saturu

Kārlis fon Meks

Vikipēdijas lapa
Kārlis fon Meks
Karl von Meck
Карл Фёдорович Фон Мекк
Kārlis fon Meks
Personīgā informācija
Dzimis 1821. gada 5. jūlijā
Slampe, Kurzemes guberņa, Krievijas impērija
(Tukuma novads, Karogs: Latvija Latvija)
Miris 1876. gada 7. februārī (54 gadi)
Maskava, Krievijas impērija
(Karogs: Krievija Krievija)
Nodarbošanās uzņēmējs
Dzīvesbiedre Nadežda fon Meka, dzimusi Frolovska

Kārlis Oto Georgs fon Meks (vācu: Karl Otto Georg von Meck, krievu: Карл Фёдорович Фон Мекк, dzimis 1821. gada 5. jūlijā, miris 1876. gada 7. februārī) bija vācbaltiešu izcelsmes Krievijas impērijas uzņēmējs, viens no Krievijas dzelzceļa tīkla pamatlicējiem.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1821. gada 5. jūlijā Slampes muižas (vācu: Schlampen) īpašnieka un Rīgas muitas darbinieka Oto Ādama fon Meka un viņa sievas Vilhelmīnes, dzimušas Hafferbergas, ģimenē. 1844. gadā absolvēja Sanktpēterburgas ceļu institūtu. Strādāja par ceļu inženieri. 1860. gadā pameta valsts darbu un pievērsās dzelzceļu būvei. Piedalījās Maskavas — Kolomnas, Kolomnas — Rjazaņas, Kurskas — Kijevas un citu dzelzceļu būvniecībā, tā rezultātā iegūdams tiem laikiem milzīgu kapitālu. Pēc Kārļa nāves trīs no viņa dēliem turpināja darboties dzelzceļa biznesā.

Kārļa fon Meka atraitne Nadežda fon Meka ir iegājusi mūzikas vēsturē kā viena no lielākajām Pētera Čaikovska morālajām un finansiālajām atbalstītājām. Viņa finansiāli atbalstīja arī Nikolaju Rubinšteinu, bet Klods Debisī kādu laiku bija viņas un Kārļa meitu mūzikas skolotājs.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Baltiešu biogrāfiskais leksikons digitāli.