Poststrukturālisms

Vikipēdijas lapa

Poststrukturālisms ir ASV akadēmiskās vides dots apzīmējums Eiropas filozofu un kritiskās teorijas pārstāvju darbiem, kas nonāca starptautiskā atpazīstamībā 1960. un 1970. gados.[1][2][3]

Poststrukturālismam ir saikne ar strukturālismu, kas Eiropā pastāvēja 20. gadsimta 1. pusē, kā arī eksistenciālo fenomenoloģiju. Poststrukturālisma autori dažādi kritizē strukturālisma idejas, bet pamatā tie noraida strukturālisma stingrās uzskatu pozīcijas, uzsver subjektivitātes nozīmi, kā arī struktūru mainīgo un neviennozīmīgo iedabu.

Poststrukturālismu piedēvē tādiem autoriem kā Žaks Lakāns, Žaks Deridā, Mišels Fuko, Žils Delēzs, Žans Bodrijārs un citiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Bensmaïa, Réda Poststructuralism, article published in Kritzman, Lawrence (ed.) The Columbia History of Twentieth-Century French Thought, Columbia University Press, 2005, pp.92-93 (angliski)
  2. Mark Poster (1988) Critical theory and poststructuralism: in search of a context, section Introduction: Theory and the problem of Context, pp.5-6 (angliski)
  3. Merquior, J.G. (1987). Foucault (Fontana Modern Masters series), University of California Press, ISBN 0-520-06062-8. (angliski)