Struktoru iela

Vikipēdijas lapa
Struktoru iela
Struktoru iela
Struktoru ielas sākums pie Brīvības gatves
Ielas novietojums Rīgā
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Vidzemes priekšpilsēta
Apkaime Teika
Garums 455 m[1]
Atklāta 1901. gadā
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Struktoru iela Vikikrātuvē

Struktoru iela ir iela Rīgā, Vidzemes priekšpilsētā, Teikas apkaimē. Struktoru iela sākas krustojumā ar Brīvības gatvi un beidzas krustojumā ar Biķernieku ielu. Kopējais ielas garums ir 455 metri[1] un tā sastāv no 2 braukšanas joslām. Struktoru iela ir vienvirziena iela, pa to var braukt Brīvības gatves virzienā.

Struktoru iela izveidota 1901. gadā, tās nosaukums cēlies, pieminot būvsabiedrību "Struktors", kas tur reiz darbojusies (likvidēta pēc 1925. gada).[2][3] No 1977. līdz 1990. gadam iela tika pārdēvēta zinātnieka un padomju politiķa Jāņa Peives vārdā.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Struktoru iela ir 450 metrus gara asfaltēta iela Teikas apkaimes centrālajā daļā. Tā sākas krustojumā ar Brīvības gatvi un iet dienvidu—dienvidaustrumu virzienā. Struktoru ielai ir savienojumi ar Pabažu, Āraišu un Launkalnes ielām. Īsi pirms krustojuma ar Biķernieku ielu tā krustojas arī ar Zālīša ielu. Struktoru iela beidzas krustojumā ar Biķernieku ielu. Struktoru iela ir vienvirziena iela, pa to var braukt Brīvības gatves virzienā.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Struktoru iela ir savienota ar šādām ielām:

Sabiedriskais transports[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Līdz 2022. gada augustam pa Struktoru ielu kursēja 16. un 48. maršruta autobusi, kā arī 13., 14. un 17. maršruta trolejbusi.

No 2022. gada 23. augusta sabiedriskā transporta kustība Struktoru ielā ir slēgta. Iepriekš kursējošie maršruti novirzīti tālāk pa Biķernieku un Viļa Ģelbes ielu, lai izvairītos no kavējumiem (rīta maksimumstundās uz Struktoru ielas veidojas sastrēgumi).

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]