Vituss Berings

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Vituss Berings
Vitus Bering
Vituss Berings
Personīgā informācija
Dzimis 1681. gada 5. augustā
Valsts karogs: Dānija Horsensa, Dānija
Miris 1741. gada 19. decembrī (60 gadi)
Valsts karogs: Krievijas Impērija Komandora salas, Krievijas Impērija

Vituss Berings Vikikrātuvē

Vituss Jonasens Berings (dāņu: Vitus Jonassen Bering, krievu: Витус Ионассен Беринг; dzimis 1681. gada 5. augustā Dānijā, miris 1741. gada 19. decembrī Komandora salās) bija dāņu izcelsmes Krievijas jūrnieks, flotes virsnieks un ceļotājs.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis Dānijā, bet kopš 1703. gada, kad beidza mācības Amsterdamā, atradies Krievijas dienestā. Dienējis Baltijas flotē Ziemeļu kara laikā, pēc tam Azovas flotē un atkal Baltijas flotē.

1725. gadā Krievijas cars Pēteris I sūtīja Beringu izpētīt, vai starp Āziju un Ameriku ir sauszemes tilts. Trīs gadus pēc izbraukšanas no Sanktpēterburgas Berings sasniedza jūras šaurumu, kas vēlāk tika nosaukts viņa vārdā par Beringa šaurumu. Nespēdams saskatīt Aļaskas krastu, bet secinājis, ka Āzija un Amerika savā starpā nav savienotas, viņš 1730. gadā atgriezās Sanktpēterburgā. 1733. gadā Berings vēlreiz atgriezās šajā apvidū, pavadot reģionā savas dzīves pēdējos astoņus gadus, un šoreiz ekspedīcija sasniedza Aļaskas krastu, taču atpakaļceļā uz Sibīriju aizkavējās un bija spiesta pārziemot neapdzīvotā salā, kur vairums ekspedīcijas dalībnieku, arī tās vadītājs, saslima un nomira. Salu Komandora salās, kurā Berings nomira, nosauca viņa vārdā par Beringa salu.