Zvērudārzs manā bagāžā

Vikipēdijas lapa
"Zvērudārzs manā bagāžā"
Autors Džeralds Darels
Oriģinālais nosaukums A Zoo in My Luggage
Valsts Karogs: Anglija Anglija
Valoda Angļu
Žanrs Autobiogrāfija
Izdota 1960
Izdota latviski 1971
Tulkotājs Helma Lapiņa
Lappuses 152
Pēc "Zvēru sabiedrībā"
Pirms "Noslēpumaino trokšņu zeme"

"Zvērudārzs manā bagāžā" (angļu: A Zoo in My Luggage) ir dabaspētnieka Džeralda Darela grāmata, kas izdota 1960. gadā. Tajā autors apraksta savu sešus mēnešus ilgo dzīvnieku vākšanas ekspedīciju uz mūsdienu Kamerūnas ziemeļrietumiem, kur viņš 1957. gadā devās kopā ar sievu Džekiju Darelu, kā arī grūtības, kas bija saistītas ar Džērsijas zoodārza nodibināšanu.

Grāmatas ievadā Darels par to raksta:

"Šī ir sešus mēnešus hronika. Mēs abi ar sievu devāmies uz Bafutu, uz kalnainu savannu karalisti Britu Kamerūnā Rietumāfrikā*. Mūsu ceļojuma iemesls bija, saudzīgi izsakoties, mazliet neparasts. Mēs gribējām sakomplektēt paši savu zvērudārzu".

Grāmata stāsta par Džerija atkārtotu viesošanos Ešobi ciemā (tā pirmais apmeklējums aprakstīts grāmatā "Pārpildītais šķirsts") un ekspedīcijas pamatbāzē Mamfē pavadīto laiku pie Bafutas Fona. Mākslinieciski izteiksmīgi un precīzi Darels atveido visdažādākos vietējās faunas pārstāvjus, piemēram, nīlzirgus, klinšuvārnas vai pērtiķus. Grāmatu ilustrējis angļu mākslinieks Ralfs Tompsons.

Latviski to 1971. gadā laida klajā izdevniecība Liesma, un publikācija ietver divas atsevišķas Darela grāmatas — pirmā daļa ir "Zvērudārzs manā bagāžā", savukārt otrā — angliski 1964. gadā izdotā "Muiža dzīvniekiem". Abas grāmatas ietilpa padomju laikā populārā publikāciju sērijā "Apvārsnis".