Daniels Georgs Balks

Vikipēdijas lapa
Daniels Georgs Balks
Daniel Georg Balk
Personīgā informācija
Dzimis 1764. gada 23. jūnijā
Kēnigsberga, Prūsija
(Kaļiņingrada, Kaļiņingradas apgabals, Karogs: Krievija Krievija)
Miris 1826. gada sākums
Tula, Krievijas impērija
(Tulas apgabals, Karogs: Krievija Krievija)
Nodarbošanās ārsts, zinātnes darbinieks
Vecāki dzintara apstrādes meistars Daniels Georgs Balks; Sofija Doroteja, dzimusi Porša
Dzīvesbiedre Anna Katarīna Rēzeke no Kēnigsbergas
Bērni Anna Frederika Amālija Luīze

Daniels Georgs Balks (vācu: Daniel Georg Balk; dzimis 1764. gada 23. jūnijā, miris 1826. gada sākumā) bija vācu ārsts, Tartu universitātes profesors, tās medicīniski klīniskā institūta vadītājs. Strādājis arī Kuldīgā, Jēkabpilī, Sēlpilī.

Daniels Georgs Balks piedzima un gāja skolā Kēnigsbergā. No 1780. līdz 1787. gadam studēja medicīnu Berlīnē un Kēnigsbergā. Ārsta privātpraksē Kuldīgā un Suveniškos Lietuvā. No 1796. līdz 1802. gadam bija Sēlpils virspilskunga iecirkņa ārsts. No 1802. līdz 1817. gadam bija Tartu universitātes patoloģijas, semiotikas un terapijas profesors. No 1803. līdz 1804. gadam — Tartu universitātes rektors.

Publicējis vairākus traktātus Berlīnē, Liepājā un Jelgavā, to skaitā "Kas bija Kurzeme un kas tā var būt zem Katrīnas sceptera : Medicīniski politisks traktāts likumdevējiem un augstāko tiesu tiesnešiem" (Was war einst Kurland und was kann es jetzt unter Katharina’s Zepter werden? Eine medicinisch politische Abhandlung für Gesetzgeber und Richter in höheren Tribunälen).

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Baltiešu biogrāfiskais leksikons digitāli.