Izlūkošanas kaujas kāpurķēžu bruņutehnika

Vikipēdijas lapa
FV101 Scorpion modelis Līča kara laikā 1991. gadā.

FV101 Scorpion modelis Līča kara laikā 1991. gadā.

CVR(T)
Galvenie tehniskie parametri
Apkalpe 3 līdz 7, atkarīgs no varianta
Garums 5,288 m
Platums 2,134 m
Augstums 2,102 m
Masa Dūralumīnija virsbūve, atkarībā no modifikācijas 5,5—8 tonnas
Bruņas un bruņojums
Bruņas Dūralumīnija
Pamatbruņojums 30mm lielgabals L-21 Rarden (maks. 90 šāviņi min.)
Sekundārais bruņojums Viena no Latvijas armijas modifikācijām — aprīkots ar Spike prettanku vadāmām raķetēm.
Mobilitāte
Dzinējs Jaguar 4.2L
Ātrums uz ceļa Maksimālais ātrums 80—110km/h
Jauda/masa
Maks. attālums

Izlūkošanas kaujas kāpurķēžu bruņutehnika (angļu: Combat Vehicle Reconnaissance (Tracked), saīsināti — CVR(T)) ir Lielbritānijā radītu kājnieku kaujas mašīnu sērija. 2014. gada septembrī Latvija noslēdza līgumu ar Lielbritāniju par 123[1] šīs platformas mašīnu iegādi sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas programmā.[2]

Standarta modifikācijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

FV101pirmās paaudzes/FV107jaunākas paaudzes

FV107 Scimitar — paredzēts kaujām ar smago pretinieku tehniku, aprīkots ar 30 mm L21 RARDEN lielgabalu. Uzlādējams uzreiz ar 3 gab. lādiņiem, šaušanas ātrums 90 šāviņi min.

FV107 Sultan — komandvadības modifikācija, tajā var braukt 5 karavīri, aprīkots ar 7,62 mm ložmetēju.

FV107 spartan — desanta modifikācija, tajā var braukt 7 karavīri, aprīkots ar 7,62 mm ložmetēju

FV107 samaritan — sanitārā modifikācija, 4 cietušo pārvešanai.

FV107 samson — tehnikas evakuācijas un remonta bruņu transportieris.

Latvijas armijai paredzētās FV107 tehnikas būs aprīkotas ar jaunākās paaudzes sakaru ierīcēm, uzlabotas tēmēšanas ierīces lielgabaliem, papildu universālie balsteņi ložmetējiem, dīzeļdzinēji u.c. Viens no būtiskajiem uzlabojumiem ir, ka vairāk kā 30 bruņumašīnas būs aprīkotas ar video vadāmām ”spike” prettanku raķetēm.

Atkarībā no „spike” modifikācijas, raķete spēj pilnībā iznīcināt jebkāda bruņojuma tanku 4 km attālumā ar 100% precizitāti un mērķim nav jābūt tiešās redzamības zonā. Raķete pēc izšaušanas tiek vadīta ar video palīdzību (kamera ir iebūvēta lidojošajā raķetē).

Tehnika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bruņumašīnas galvenais trumpis ir, tā vieglais svars. Bruņumašīna ir izgatavots no alumīnija sakausējuma (dūralumīnija). Mašīnas svars atkarībā no modifikācijas svārstās no 5 līdz 8 tonnām un ar papildbruņām 10t. Ražotājs apgalvo, ja bruņumašīna būtu izgatavota no tērauda, tad tās svars būtu ̴2,3 reizes smagāks. Bruņumašīnas standarta braukšanas ātrums pa ceļu ir 80 km/h maksimālais ātrums 110 km/h. Bruņumašīnas kāpurķēdes masas spiediens uz ceļu 1 cm2 ir tāds pats kā pieauguša cilvēka zābaka masas spiediens uz ceļu 1 cm2. Līdz art to bruņumašīnai ir labas bezceļa braukšanas īpašības — kur var iziet cilvēks, tur var izbraukt šī kaujas mašīna. Arī degvielas patēriņš ir zems, ar pilnu bāku atkarībā no dzinēja tipa var nobraukt 450-650 km Līdz ar to, šai kaujas mašīnai nav nepieciešama atbalsta tehnika — fantonu tilti, degvielu cisternu vedēji u.c. Tāpat gabarītie izmēri ļauj manevrēt pa mežu un šaurās pilsētu ielās.

Bruņumašīnas transmisija ir izgatavota tā, lai pagriešanās brīdī, tanks nevis piebremzē vajadzīgo pusi, bet tieši pretēji, padod jaudu pretējai pusei, tādējādi nesamazinot ātrumu.

Valstis ar CVR(T) bruņojumu[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Valstis, kuru bruņojumā ir CVR(T) saimes bruņutehnika.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]