Kapteiņa Enriko pulkstenis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Kapteiņa Enriko pulkstenis
Kapteiņa Enriko pulkstenis.jpg
Žanrs Ģimenes komēdija
Režisors Jānis Streičs
Ēriks Lācis
Scenārija autors Dzidra Rinkule-Zemzare
Galvenajās
lomās
Aivars Galviņš
Agnija Infantjeva
Leons Krivāns
Egons Maisaks
Gunārs Cilinskis
Mūzika Ringolds Ore
Operators Zigurds Vītols
Studija Rīgas kinostudija
Izdošana 1967
Ilgums 72 minūtes
Valsts Flag of Latvian SSR.svg LPSR
Valoda latviešu
IMDb profils

"Kapteiņa Enriko pulkstenis" ir 1967. gada latviešu padomju aktierfilma. Filmas režisori ir Jānis Streičs un Ēriks Lācis. Filma uzņemta Rīgas kinostudijā. Scenāriju sarakstījusi slavenā latviešu bērnu stāstu rakstniece Dzidra Rinkule-Zemzare pēc sava stāsta "Kapteiņa pulkstenis" motīviem, kas jau pirms tam bija iestudēts radioteātrī. Filmas pirmizrāde notika 1967. gada 16. novembrī.[1] Šī ir pirmā Jāņa Streiča režisētā filma.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uz parka celiņa, netālu no ostas, skolnieks Tomiņš atrod zelta kabatas pulksteni. To vajag atdot īpašniekam, tikai kurš ir šī pulksteņa īpašnieks? Tomiņam pazīstamais spekulants Džeks piedāvā pārdot pulksteni un par iegūto naudu nopirkt kinokameru. Tomēr Toms kopā ar klasesbiedriem dodas uz ostu (jo uz pulksteņa vāciņa ir uzraksts spāņu valodā), kur viņi izstāsta par atradumu kubiešu kuģa apkalpes komandai. Džeks ar savu sabiedroto mēģina nozagt pulksteni, bet pēc neveiksmīga mēģinājuma, nogrimēts Frīdis vēlāk vienkārši to savāc, izliekoties Tomiņam par pulksteņa saimnieku.

Nākamajā dienā skolā ierodas kuģa kapteinis, rīdzinieks Henriks Vanags un izstāsta, ka pulkstenis ir dāvana no viņa kubiešu drauga, revolucionāra. Pēc spāņu manieres, viņš Henriku sauca par Enriko. Saprotot, ka ir apmānīti, Tomiņš ar klasesbiedriem zvēr, ka uzies un atdos pulksteni likumīgajam īpašniekam.

Lomās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Filmēšanas grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Interesanti fakti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Filmēšana norisinājās Rīgas ostā, pilsētas centrā, Teikā un Mežaparkā. Tobrīd nesen atklātajā 3. vidusskolā filmēja ainas ar Toma klasesbiedriem. Atsevišķi skati tika uzņemti Ventspilī. Daļa filmas (klase, bibliotēka, skolas iekštelpas, uzpirkšanas punkts, deju zāle, Jugitas un Tomiņa mājas skati) tika filmēta Rīgas kinostudijas paviljonos.
  • Vienā no pilsētas panorāmas ainām redzama Pēterbaznīca vēl bez atjaunotā torņa.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]