RTU Rīgas Biznesa skola

Vikipēdijas lapa

RTU Rīgas Biznesa skola

Jpg lv c.jpg

Moto We share success!
Dibināta 1991. gads
Atrašanās vieta Rīga, Latvija
Skolas iela 11
Tips RTU institūts
Mājaslapa rbs.lv
Wirtschaftshochschule Riga, Haupteingang.jpg

RTU Rīgas Biznesa skola (RBS) ir dibināta 1991. gadā, sadarbojoties Rīgas Tehniskai universitātei, Bufalo universitātei (State University of New York at Buffalo, USA) un Otavas universitātei (University of Ottawa, Canada).

RBS ir pirmā augtsākās izglītības iestāde Baltijā, kas piedāvā apgūt MBA Master of Business Administration programmu angļu valodā, kur studenti iegūst pasaulē atzītu maģistra profesionālo grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā (MBA grādu), un Bakalaura programmu Bachelor of Business Administration, kur iegūst bakalaura grādu starptautisko uzņēmumu vadīšanā (BBA grādu).

RBS MBA nodrošina kvalitatīvu un mūsdienīgu apmācību dažāda līmeņa vadītājiem, kas balstās uz Ziemeļamerikas MBA standartiem atbilstošām mācību metodēm (biznesa situāciju analīze — Case studies, darbs grupās, aktīvas diskusijas), jaunāko mācību grāmatu un mūsdienīgo mācību resursu izmantošanu, kā arī vietējo un ārvalstu pasniedzēju praktisko biznesa pieredzi. RBS studenti izmanto iespējas, kas rodas no RBS starptautiskās sadarbības ar ASV un Kanādu un plašā studentu un absolventu tīkla.

2012. gadā RBS realizēja bakalaura grāda programmu — Vadīšana starptautiskos uzņēmumos, kas tiek realizēta sadarbībā ar Norvēģijas Biznesa skolas (BI Norwegian Business School) standartiem un atbilstošām mācību metodēm.

2007. gada jūlijā RTU Rīgas Biznesa skolai ir pievienojies EducationUSA informācijas centrs — vienīgajai ASV valdības autorizētajai organizācijai Latvijā, kas sniedz bezmaksas informāciju par dzīvošanas un studiju iespējām Ziemeļamerikā un nodrošina brīvu pieeju materiāliem, kas nepieciešami, lai sagatavotos un nokārtotu starptautiskos testus.

RTU RBS sagatavo speciālistus, kuri prot veiksmīgi strādāt mainīgā biznesa vidē: vairāk nekā 70 % RBS studentu un absolventu ieņem vadošus amatus Latvijā un ārzemēs.

Rīgas Biznesa skolas pasniedzēji

Bakalaura programma (BBA) angļu valodā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vadīšana starptautiskos uzņēmumos (Management in International Business)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

RTU Rīgas Biznesa skolas bakalaura programma biznesa vadībā (Vadīšana starptautiskos uzņēmumos) ir veidota, balstoties uz Eiropas un ASV vadošās uzņēmējdarbības skolas — BI Norvēģijas Biznesa skolas (BI Norwegian Business School) un Bufalo Universitātes (University at Buffalo) studiju programmu jeb mācību plāna pamatu."

Programma ietver uzņēmējdarbības vadības galvenās tēmas, piemēram, finanses, ekonomiku, vadības metodes, likumdošanu un starpkultūru komunikāciju. Šī programma sniedz atzītu izglītību starptautiskajā uzņēmējdarbībā ar globālu ievirzi un zināšanas par to, kā veidot sociāli atbildīgu biznesu.

Īstenošanas valoda — angļu.

Programmas ilgums: 3 — 4 gadi (pilna laika studiju programma).

Studentiem pieejamas jaunas, modernas kopmītnes Archived 2013. gada 11. septembrī, Wayback Machine vietnē.

Diploms[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Programma piedāvā 3 iespējas:

  • Studēt 3 gadus RBS Rīgā un saņemt starptautiski akreditētu un atzītu diplomu no RTU Rīgas Biznesa Skolas
  • Studēt 2 gadus RBS, studēt trešo gadu BI Norvēģijas Biznesa Skolā un saņemt dubulto diplomu no RBS un BI
  • Studēt 3 gadus RBS Rīgā, studēt ceturto gadu Bufalo Universitātē un saņemt dubulto diplomu no RBS un UB

Akreditācija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija saskaņā ar Latvijas Republikas Augstākās izglītības padomes 2001. gada 12. jūlija lēmumu nr. 19 ir akreditējusi Rīgas Tehnisko universitāti, piešķirot tai tiesības īstenot akreditētās studiju programmas un izsniegt valstiski atzītus diplomus par augstākās izglītības iegūšanu
  • AACSB akreditācija ir pasaulē vecākā un atzītākā profesionālā akreditācija biznesa programmām
  • RBS ir pirmā Latvijas augstākās izglītības iestāde, kurai piešķirts CEEMAN IQA akreditācija

Saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

RBS oficiālā Facebook lapa

RBS Studentu Padomes Facebook lapa

MBA programmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Professional MBA[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Professional MBA (PMBA) programma ir nepilna laika studiju programma, kas domāta profesionāļiem un strādājošiem. Studijas notiek angļu valodā darbadienu vakaros no 18.00 līdz 21.00 un ļauj studentiem izvēlēties kurus kursus un kādā secībā un intensitātē apgūs. No tā ir atkarīgs studiju kopējais ilgums. Katrs gads tiek dalīts trimestros — rudens, pavasara un vasaras trimestris. Studenti var izvēlēties apgūt 1 līdz 4 mācību priekšmetus viena trimestra laikā. Izvēloties apgūt 2 priekšmetus 1 trimestrī, programmu var pabeigt 2,5 gadu laikā. MBA programma sastāv no 9 obligātajiem un 6 izvēles priekšmetiem. Programmas nobeigumā ir jāizstrādā un jāaizstāv maģistra darbs. www.rbs.lv Studenti specializējas atbilstoši to apgūtajiem izvēles priekšmetiem šādās četrās jomās:

  • mārketings
  • finanses
  • informācijas tehnoloģijas
  • vispārējais MBA

Biznesa situāciju analīze (Case method)

Biznesa situāciju analīze (Case method) ir mācību metode ar dalībnieku aktīvu iesaistīšanos, diskutējot par reālām problēmsituācijām. RBS izmanto Hārvarda Biznesa skolas (Harvard Business school) sagatavotās biznesa situācijas.

Mācībspēki

RBS pasniedzēji pārstāv kā akadēmisko, tā biznesa vidi. Daļa pasniedzēju ir no Latvijas, daļa — ir vieslektori no ārvalstīm.

Diploms

RBS absolventi iegūst MBA (Master of Business Administration) grādu, ko ir akreditējusi Latvijas Republika. Papildus tam absolventi saņem sertifikātu, ko apstiprinājusi Rīgas Tehniskā universitāte, Bufalo universitāte (ASV) un Otavas universitāte (Kanāda).

Uzņemšana

Studijas var uzsākt divas reizes gadā — septembrī un janvārī, bet uzņemšanas process ilgst vairākus mēnešus pirms tam.

Uzņemšanas kritēriji

Pabeigta bakalaura izglītība vai tai līdzvērtīga valstī atzīta pabeigta augstākā izglītība TOEFL (TOEFL) rezultāts (vismaz 550 punkti vai 80 punkti, ja tests tiek kārtots internetā) vai IELTS (IELTS) rezultāts vismaz 6.5 punkti, izņemot gadījumus ja angļu valoda ir pretendenta dzimtā valoda vai augstākā izglītība ir apgūta angļu valodā. Intelektuālais tests (vismaz ar 50% pareizām atbildēm), kas pārbauda loģisko un kritisko domāšanu vai GMAT (GMAT) rezultāti.

Executive MBA[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Executive MBA (EMBA Archived 2011. gada 2. novembrī, Wayback Machine vietnē.) — ir 20 mēnešus ilga augstākā līmeņa vadītāju izglītības programma, kas veidota atbilstoši Ziemeļamerikas augstākās izglītības standartiem. Pasniedzēji ir no ASV, Kanādas un Eiropas. Mācības notiek vienu reizi mēnesī — intensīvi strādājot un gan individuāli, gan nelielās grupās risinot reālas šī līmeņa vadītāju problēmsituācijas. Mācību programmā ir iekļauta vienas nedēļas mācību brauciens uz Bufalo universitāti ASV vai Otavas universitāti Kanādā, vai uz Stellenbosch Biznesa skolu Dienviedāfrikas Republikā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]