Vidzemes Augstskola

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Vidzemes Augstskola

Via logo.png

Valsts Karogs: Latvija Latvija
Dibināta 1996. gadā
Atrašanās vieta Valmiera, Latvija
Cēsu iela 4
Tips Valsts augstskola
Rektors Gatis Krūmiņš
Pasniedzēji 65[1]
Studenti 1 313[2]
Mājaslapa www.va.lv

Vidzemes Augstskola (ViA) ir viena no Latvijas reģionālajām augstskolām, kas tika dibināta 1996.gadā Valmierā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

ViA tika dibināta 1996. gadā. Tās dibinātāji bija Vidzemes reģiona pašvaldības sadarbībā ar Ziemeļvidzemes Ministru padomi, Norvēģijas Ārlietu ministriju un Lillehammeres augstskolu Norvēģijā. ViA savu darbību uzsāka ar četrām 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmām - Politikas zinātne, Ekonomika un vadība, Tūrisma organizācija un vadība, Psiholoģija un sabiedriskās attiecības.

2000. gadā ViA pirmajā izlaidumā augstskolu absolvē 57 jauni speciālisti.
2001. gadā ViA tiek piešķirts valsts augstskolas statuss. Tiek uzsākta jauna profesionālā bakalaura programma - Informācijas tehnoloģijas.
2004. gadā ViA uzsāk divas maģistra programmas - Sabiedrības pārvaldība un Tūrisma stratēģiskā vadība, kā arī uzsāk pirmo koledžas līmeņa programmu - Informācijas tehnoloģijas.
2005. gadā četras 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas (Biznesa vadība, Komunikācijas un sabiedriskās attiecības, Politoloģija, Tūrisma organizācijas un vadība) iegūst profesionālā bakalaura programmu statusu.
2006. gadā ViA uzsāk maģistra programmu - Sociotehnisko sistēmu inženierija.
2008. gadā ViA uzsāk maģistra programmu - Biznesa Vides Vadība.
2012. gadā ViA uzsāk BVV maģistra programmu angļu valodā.

2013. gadā ViA kļūst par pirmo augstākās izglītības iestādi Baltijā, kas iegūst Eko augstskolas titulu [3].

Vadība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

ViA augstākā vadības un lēmējinstitūcija ir satversmes sapulce, kuru ievēl uz 2 gadiem. Savukārt senāts ir vadības un lēmējinstitūcija, kas apstiprina ViA darbības kārtību un noteikumus.

Rektori[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Fakultātes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Inženierzinātņu fakultāte
Sociālo zinātņu fakultāte

Programmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1. līmeņa profesionālā studiju programmas Grāmatvedība (GRk), Informāciju tehnoloģijās (ITk), Mehatronika (MTk)
Bakalaura programmas Biznesa vadībā (BV), Informāciju tehnoloģijās (IT), Pārvaldība un inovācijas (PI), Komunikācijā un sabiedriskajās attiecībās (KSA), Mediju studijās un žurnālistikā (MSŽ), Tūrisma organizācijā un vadībā (TOV), kā arī studiju programma Tūristu gids (TG)
Maģistra programmas Biznesa vides vadībā, Pārvaldībā un komunikācijā, Sociotehnisku sistēmu modelēšanā un Tūrisma stratēģiskā vadībā

2012. gadā visas Vidzemes Augstskolas bakalaura un maģistratūras un doktora studiju programmas starptautiskajā studiju programmu izvērtēšanā ieguva augstāko novērtējumu un ir akreditētas uz 6 gadiem (līdz 2018. gadam). Politoloģijas studiju programma ieguva visaugstāko novērtējumu starp visām bakalaura līmeņa politikas zinātnes studiju programmām Latvijā.

Studentu apvienība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vidzemes Augstskolas studentu tiesību un interešu pārstāvības institūcija ir Vidzemes Augstskolas Studentu apvienība. Biedrības pastāvīgi funkcionējošā izpildinstitūcija ir Prezidents, ko ievēl Vidzemes Augstskolas pilna laika studenti uz vienu gadu. Prezidenta kārtējās vēlēšanas notiek februāra trešajā nedēļā. Biedrības lietu pārzināšanai un uzdevumu izpildei tiek izveidota Valde, ko izveido Prezidents, bet apstiprina Vidzemes Augstskolas Padome.

Studentu aktivitātes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vidzemes Augstskolā darbojas Debašu klubs Vidzemes Augstskolas Debašu Klubs, Improvizācijas teātris ViaGars, AISEC Latvija Valmieras nodaļa, Koris SKAN, studentu korporācijas Gersicania kopa, kā arī Latvijas kristīgo studentu biedrības Valmieras nodaļa. Iespējams kļūt par ViA Vides virziena aktīvistu un iesaistīties Eko padomes darbībā.Vidzemes Augstskolas studentiem ir iespējas spēlēt basketbolu, florbolu, futbolu, volejbolu.
Augstskolā norisinās ikgadējas balles, par tradīcīju kļuvušas ir vismaz trīs - Augstskolas dzimšanas dienas svinības, Ziemassvētku balle, kā arī Cukurballe (Valentīndienas ietekmē). Tāpat par ikgadēju tradīcīju kļuvušas tādas aktivitātes kā Vidzemes Augstskolas Studentu apvienība rīkotas iesvētības un atsvētības un arī studentu pašu rīkotie ralliji - gan kājām, gan laivām.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]