Vidzemes Augstskola

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Vidzemes Augstskola

Vidzemes Augstskola logo.png

Moto Vidzemes Augstskola — Augsne izaugsmei!
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Dibināta 1996. gadā
Atrašanās vieta Cēsu iela 4, Valmiera, Karogs: Latvija Latvija
Tips Valsts augstskola
Rektors Gatis Krūmiņš
Pasniedzēji 65[1]
Studenti 850
Mājaslapa www.va.lv

Vidzemes Augstskola (ViA) ir viena no Latvijas reģionālajām augstskolām, kas dibināta 1996. gadā Valmierā. Tajā ir divas fakultātes — Inženierzinātņu fakultāte un Sociālo zinātņu fakultāte.

Vīzija - ViA ir starptautiski atpazīstama reģionāla augstākās izglītības, zinātnes, zināšanu pārneses un ideju līderības platforma, kas piedāvā digitālā laikmeta ekosistēmu daudzpusīgām iespējām profesionālās augstākās izglītības iegūšanā un starpdisciplināras pētniecības veikšanā, proaktīvi atbildot uz sabiedrības izaicinājumiem.

Misija - ViA misija ir veicināt zināšanu sabiedrības ilgtspējīgu attīstību reģionālā un nacionālā līmenī, nodrošinot privāto un publisko sektoru ar augsta līmeņa profesionāļiem, kā arī veicot pētniecību sabiedriski aktuālu problēmu risināšanai.

Programmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1. līmeņa profesionālā studiju programmas Informācijas tehnoloģijās (ITk), Mehatronika (MTk), Koka ēku celtniecība un ekobūves (KECE).
Bakalaura studiju programmas Biznesa vadībā (BV), Informācijas tehnoloģijās (IT), Pārvaldība un inovācijas (PI), Komunikācijā un sabiedriskajās attiecībās (KSA), Mediju studijās un žurnālistikā (MSŽ), Tūrisma organizācijā un vadībā (TOV), kā arī studiju programma Tūristu gids - ceļojumu un pasākumu organizators (TG).
Maģistra studiju programmas Biznesa vides vadībā, Pārvaldībā un komunikācijā, Sociotehnisku sistēmu modelēšanā un Tūrisma stratēģiskā vadībā.

2012. gadā visas Vidzemes Augstskolas bakalaura un maģistratūras un doktora studiju programmas starptautiskajā studiju programmu izvērtēšanā ieguva augstāko novērtējumu un ir akreditētas uz 6 gadiem (līdz 2018. gadam). Politoloģijas studiju programma ieguva visaugstāko novērtējumu starp visām bakalaura līmeņa politikas zinātnes studiju programmām Latvijā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1996. gadā Vidzemes reģiona pašvaldības sadarbībā ar Ziemeļvidzemes Ministru padomi, Norvēģijas Ārlietu ministriju un Lillehammeres augstskolu Norvēģijā nodibināja Vidzemes Ausgstskolu. ViA savu darbību uzsāka ar četrām 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmām - Politikas zinātne, Ekonomika un vadība, Tūrisma organizācija un vadība, Psiholoģija un sabiedriskās attiecības.

2000. gadā ViA pirmajā izlaidumā augstskolu absolvēja 57 jauni speciālisti.
2001. gadā ViA piešķīra valsts augstskolas statusu. Tika uzsākta jauna profesionālā bakalaura programma - Informācijas tehnoloģijas.
2004. gadā ViA uzsāka divas maģistra programmas - Sabiedrības pārvaldība un Tūrisma stratēģiskā vadība, kā arī uzsāka pirmo koledžas līmeņa programmu - Informācijas tehnoloģijas.
2005. gadā četras 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas (Biznesa vadība, Komunikācijas un sabiedriskās attiecības, Politoloģija, Tūrisma organizācijas un vadība) ieguva profesionālā bakalaura programmu statusu.
2006. gadā ViA uzsāka maģistra programmu - Sociotehnisko sistēmu inženierija.
2008. gadā ViA uzsāka maģistra programmu - Biznesa Vides Vadība.
2012. gadā ViA uzsāka BVV maģistra programmu angļu valodā.

2013. gadā ViA kļuva par pirmo augstākās izglītības iestādi Baltijā, kas ieguva Eko augstskolas titulu [2].

2016. gada 27. septembrī Vidzemes Augstskola svinēja 20 gadu jubileju.

Vadība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vidzemes Augstskolas ēkas Cēsu ielā 4 Valmierā.

ViA augstākā vadības un lēmējinstitūcija ir satversmes sapulce, kuru ievēl uz 2 gadiem. Savukārt senāts ir vadības un lēmējinstitūcija, kas apstiprina ViA darbības kārtību un noteikumus.

Rektori[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studentu apvienība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vidzemes Augstskolas studentu tiesību un interešu pārstāvības institūcija ir Vidzemes Augstskolas Studentu apvienība. Biedrības pastāvīgi funkcionējošā izpildinstitūcija ir Prezidents, ko ievēl Vidzemes Augstskolas pilna laika studenti uz vienu gadu. Prezidenta kārtējās vēlēšanas notiek oktobra trešajā nedēļā. Biedrības lietu pārzināšanai un uzdevumu izpildei tiek izveidota Valde, ko izveido Prezidents, bet apstiprina Vidzemes Augstskolas Padome.

Studentu aktivitātes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vidzemes Augstskolā darbojas Debašu klubs Vidzemes Augstskolas Debašu Klubs, Improvizācijas teātris ViaGars, AIESEC Latvija Valmieras nodaļa, Koris SKAN, studentu korporācijas Gersicania kopa, kā arī Latvijas kristīgo studentu biedrības Valmieras nodaļa. Iespējams kļūt par ViA Vides virziena aktīvistu un iesaistīties Eko padomes darbībā.Vidzemes Augstskolas studentiem ir iespējas spēlēt basketbolu, florbolu, futbolu, volejbolu, frisbiju u.c.
Augstskolā norisinās ikgadējas balles, par tradīcīju kļuvušas ir trīs - Augstskolas dzimšanas dienas svinības, Ziemassvētku balle, kā arī Cukurballe (Valentīndienas ietvaros). Tāpat par ikgadēju tradīcīju kļuvušas tādas aktivitātes kā Vidzemes Augstskolas Studentu apvienībasa rīkotas iesvētības un atsvētības un arī studentu pašu rīkotie ralliji - gan kājām, gan laivām.

Vidzemes Augstskolas tradīcijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Baltijas Starptautiskā vasaras skola (BISS)

Vidzemes Augstskolas forums

Vidzemes Augstskolas studentu pētniecisko darbu konference

Skolēnu un skolotāju konferences

Labdarības koncerts

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]