Valsts policijas koledža

Vikipēdijas lapa
Valsts policijas koledža
Valsts policijas koledža
Dibināta 2006. gada 13. jūlijā
Direktors Dmitrijs Homenko
Atrašanās vieta Latvija, Rīga, Ezermalas iela 8a
Mājaslapa www.policijas.koledza.gov.lv
Valsts policijas koledža

Valsts policijas koledža ir Ministru kabineta dibināta Latvijas Valsts policijas pakļautībā esoša izglītības iestāde, kura personām pēc vidējās izglītības ieguves nodrošina iespēju iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un ceturto profesionālās kvalifikācijas līmeni.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Valsts policijas koledžas vēsture
Valsts policijas koledžas struktūra

Latvijas PSR Iekšlietu ministrija 1990. gada 25. aprīlī ieguva savā īpašumā piecstāvu ēku Jūrmalā, Skolas ielā 44, lai tajā izveidotu mācību centru. Iepriekš šajā ēkā atradās Jūrmalas vispārceltniecības tresta kopmītnes, un šim nekustamajam īpašumam bija nepieciešams kapitālremonts.

Mācību centrs svinīgi tika atklāts 1991. gada 13. jūnijā, un par tā priekšnieku tika iecelts milicijas apakšpulkvedis Atis Meibergs. Tiesisku un pilnvērtīgu darbību mācību centrs uzsāka 1991. gada 9. jūlijā. Augusta puča laikā 1991. gada 20. augustā plkst. 19.45 mācību centru ieņēma Padomju Savienības armija.

Ar Iekšlietu ministrijas Valsts policijas 2000. gada 6. septembrī pavēli Nr.701 tika apstiprināts mācību centra jaunais nosaukums – Valsts policijas Policijas skola. Policijas skolas galvenais uzdevums bija veikt izmaiņas jauno policistu apmācībā, kuras tika iecerētas realizēt saskaņā ar Eiropas izvirzītajām prasībām, kas ļautu vispusīgāk izglītot nākamos policistus.

2003. gada maijā par Policijas skolas priekšnieku tika iecelts policijas kapteinis Eižens Valters.

Ar 2004. gada 22. jūliju līdzšinējais Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieka vietnieks (1994.-2004.) policijas pulkvežleitnants Aigars Evardsons tika iecelts par Policijas skolas priekšnieku.

No 2004. gada 22. jūlija Policijas skolu vada policijas pulkvežleitnants Aigars Evardsons, kurš savā neilgajā darbības laikā pārveidojis visu skolas mācību programmu. A.Evardsons "Iepriekšējā mācību programma akreditēta pirms četriem gadiem, tādēļ šajā laikā daudz, kas mainījies".

„Tā kā arī noziedzīgā pasaule nestāv uz vietas, policists nedrīkst neapgūt jaunas zināšanas, jo citādi viņš nevarēs sekmīgi pildīt savus pienākumus,” norāda Aigars Evardsons.

Kopā ar policijas struktūrvienības darbiniekiem visa mācību programma tika izveidota no jauna, kas atbilst mūsdienu prasībām

2006.gada 13.jūlijā ar Ministru kabineta rīkojumu tika izveidota Valsts policijas koledža (Koledža) nosakot, ka tā ir Valsts policijas Policijas skolas funkciju, tiesību, saistību, mantas un arhīva pārņēmēja. Koledža tika izveidota ar mērķi, lai kvalitatīvi sagatavotu policijas darbiniekus profesionālajam dienestam Valsts policijā, atbilstoši Valsts policijas noteiktajām prasībām un pasūtījumam, kā arī, lai tiktu īstenota Valsts policijas darbinieku profesionālās pilnveides sistēmas izveide saistībā ar dienesta gaitas turpmāko virzību. Koledžas direktora amatā tika iecelts un, savu iesākto darbu veiksmīgi turpināja pulkvedis Aigars Evardsons kura moto bija "Neapstāties pie sasniegtā".

Ar 2011.gada  25.martu, pamatojoties uz iesniegumu un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 47. panta  2. daļas pirmo punktu, Valsts policijas koledžas dibināšanas iniciators un pirmais direktors, policijas pulkvedis Aigars Evardsons devās izdienas pensijā.

Iekšlietu ministra pienākuma izpildītājs Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs 2011.gada 25.jūlijā izdeva rīkojumu ar kuru no 2011.gada 26.jūlija par Valsts policijas koledžas direktoru tika iecelts līdzšinējais Valsts policijas priekšnieks, pulkvežleitnants Artis Velšs.

Lai īstenotu teorijas un prakses mijiedarbību ar 2013. gada 25.martu Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis tika pārcelts Valsts policijas koledžas direktora amatā, savukārt līdzšinējais Valsts policijas koledžas direktors Artis Velšs dienesta interesēs tika pārcelts Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā.

Kopš 2018.gada marta Rauls Kviesītis vairs nav Valsts policijas koledžas direktora amatā, jo viņam Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajā kārtībā netika pagarināts dienests.

Pārvalde[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Policijas koledžas pārstāvības, vadības institūcijas un lēmējinstitūcijas ir Policijas koledžas padome un Policijas koledžas direktors. Padome ir Policijas koledžas personāla koleģiāla lēmējinstitūcija izglītības un pētniecības jautājumos. Direktors ir Policijas koledžas augstākā amatpersona, kas īsteno vispārējo administratīvo un saimniecisko vadību un bez īpaša pilnvarojuma pārstāv Policijas koledžu.

Vadība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rauls Kviesītis kopš 2018.gada marta mēneša vairs nav Valsts policijas koledžas direktors.

Simbolika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2006. gada 6. oktobrī Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā tika iesvētīts Policijas koledžas karogs.

Karogā uz gaiši zila fona attēlota Valsts policijas emblēma — saule un uz leju vērsts zobens (zobens miera stāvoklī), simbolizējot Valsts policijas darbinieku galveno uzdevumu: sargāt un rūpēties par visu Latvijas iedzīvotāju drošību.

Otrā pusē uz balta fona - valsts mazais ģerbonis, zem kura izšūts uzraksts: "Valsts policijas koledža".

Izglītības iespējas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Policijas koledžā var apgūt arodizglītības programmu "Policijas darbs" un pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu "Policijas darbs".

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]