Svētais Pāvils

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
El Greko glezna, kurā attēlots Svētais Pāvils.

Svētais Pāvils, arī Apustulis Pāvils, Pāvils no Tarsas (grieķu: Σαούλ (Saul), Σαῦλος (Saulos), un Παῦλος (Paulos); latīņu: Paulus vai Paullus; ivritā: שאול התרסי‎ Šaʾul HaTarsi; miris ap 64-65. gadu) ir kristiešu rakstnieks un skolotājs. Viņš Jaunajā Derībā ir uzrakstījis Pāvila vēstules. Tiek uzskatīts, ka viņš ir uzrakstījis trīspadsmit Bībeles grāmatas, kuras visas ir vēstules baznīcām un kristiešiem. Šajās vēstulēs Pāvils mēģina iedrošināt viņus, palīdzot izprast kristīgo mācību un dzīvot kristiešu dzīvi.

Pāvila īstais vārds ir Sauls. Viņš uzauga apgūstot jūdu likumus un sengrieķu filozofiju. Pēc Jēzus Kristus nāves Sauls bija pret kristiešu kustību. Viņš strādāja romiešu valdībā un vadīja kristiešu vajāšanas (arestēja un nogalināja) mūsdienu Izraēlas teritorijā un tās apkārtnē.

Leģenda vēsta, ka Sauls esot redzējis vīziju, dodoties uz Damasku vajāt kristiešus. Vīzijā viņu uzrunājis Jēzus Kristus, stāstot viņam par to, ka kristiešu vajāšana ir Jēzus vajāšana, kā arī to, ka Dievs lūdzis viņu pārtraukt vajāšanas. Pēc šīs vīzijas Sauls kļuva akls. Pēc laika viņš tikās ar Jēzus mācekli Damaskas Ananiju un atguva redzi.

Sauls tika kristīts par kristieti. Nākamos trīs gadus viņš pavadīja pētot ebreju tekstus, lai rastu izskaidrojumu kristiešu mācībai. Pēc savas pieredzes viņš pilnībā mainīja savu viedokli par kristiešiem. Viņš mainīja vārdu no Saula par Pāvilu un pilnībā veltīja savu turpmāko dzīvi Jēzum Kristum.