Andris Kivičs

Vikipēdijas lapa
Andris Kivičs
Andris Kivičs 2011. gadā
Galvenā informācija
Dzimis 1977. gada 30. maijā (46 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Žanri poproks
popmūzika
Instrumenti balss, ģitāra
Darbības gadi 1990. gadi - pašreiz
Darbība ar Z-Scars

Andris Kivičs (dzimis 1977. gada 30. maijā Rīgā) ir latviešu mūziķis, dzejnieks, mūzikas un tekstu autors un arī bijušais Rīga TV24 raidījuma "Rampas ugunis" vadītājs.

Pirms kļuvis par mūziķi, A. Kivičs astoņus gadus profesionālā līmenī spēlējis basketbolu. Viņš ir bijis Latvijas U18 izlases dalībnieks, bijis arī pieaugušo izlases kandidāts, pēc karjeras LJBL spēlējis arī profesionālā līmenī Latvijas Basketbola līgā. 1994. gadā Frankfurtē kopā ar Aigaru Vītolu un Raimondu Fūrmani kļuvis par pasaules čempionu strītbolā.[1]

Karjera mūzikā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kā mūziķis Andris Kivičs ir izdevis septiņus CD albumus un četrus lejupielādes albumus, kuros viņš ir visu dziesmu mūzikas un teksta autors. Savā karjerā gan ar grupu Z-Scars, gan kā solo izpildītājs uzstājies Latvijā, Anglijā, Igaunijā, Vācijā, Īrijā, Islandē, Zviedrijā, Džērsijas salā, Gērnsijas salā, Kanāriju salās, Afganistānā, Apvienotajos Arābu Emirātos un citur.

Andra Kiviča grupas Z-Scars visi albumi ir bijuši nominēti Mūzikas ierakstu gada balvai 2004. gadā ar dziesmu "Tu tuvojies sev" grupa uzvarēja "Muzikālajā bankā". Vairāk nekā desmit Andra Kiviča dziesmas ir bijušas ierindotas dažādu radiostaciju topu pirmajās vietās.

Sarakstījis dziesmu tekstus albumam krievu valodā "Prjamo v serdce", saņemot radio SWH+ balvu "Otkritije goda". Dziesmas "Kriči" un "Vse maji mečti" bijušas Radio SWH+ Nr. 1.

Grupa Z-Scars vairākas reizes ir bijuši īpašie viesi tādiem Krievijas mūzikas grandiem kā BI2 un Zverji, iesildot krievu grupas ar stundu garu programmu krievu valodā. Z-Scars tika piedāvāts veidot karjeru Krievijas virzienā, taču tas nenotika, jo ideja neguva atbalstu visu grupas dalībnieku vidū.

2011. gadā grupa Z-Scars izdeva labāko dziesmu izlasi ar 16 populārākajām dziesmām un devās 10 gadu jubilejas klubu turnejā. 2016. gadā grupa Z-Scars izdeva albumu "Restarts" un devās vislatvijas 15 gadu jubilejas tūrē. Pazīstamākās dziesmas no albuma ir "Es gribu", "Mans miljons esi Tu" un "Vērtības".

Kā solomākslinieks Andris Kivičs sevi pieteica 2009. gadā, kad viņa radītā dziesma "Latvijai" ieguva ārzemēs dzīvojošo latviešu atzinību un šobrīd ar 2 miljoniem skatījumu ir populārākā Andra Kiviča dziesma interneta vietnē YouTube. Tam 2012. gadā sekoja soloalbums “Skārienjūtīgs” ar hitiem “Kad Tevis nav” un “Latvijai”, kā arī 2014. gada albums “Dziesmas Tēvzemes naktslokāliem” ar hitiem “Tev piestāv” un “Tas nekad nepāries” kopā ar Aminatu Savadogo. 2017. gada 3. novembrī Andris Kivičs izdeva soloalbumu "Andris Kivičs/Eduards Veidenbaums 2017".

2019. gadā Andris Kivičs kopā ar Lieni (toreiz vēl Skulmi) izdeva albumu "Incidents", kurš stāstīja par pāra cīņu ar melīgajiem masu medijiem, dzelteno presi un uzdrīkstēšanos mīlēt un dzīvot pa īstam.

2020. gadā, sākoties Covid-19 pandēmijai, Andris Kivičs izdeva pirmo mazalbumu Latvijas vēsturē, kurš izmantojot akustisko ģitāru un balsi, tika ierakstīts ar viedtālruni. Albums ar 7 dziesmām tika ierakstīts ar pirmo reizi, pie tam Facebook tiešraidē, kuru vēroja ap 1000 interesentu. Dziesmas ar humora piesitienu stāstīja par pašizolāciju, histēriju ar masveida griķu iepirkšanu, strādāšanu no mājām, precīzi aprakstot laikmetu un notikumus Latvijā pandēmijas sākumā.

Andris Kivičs ir viens no pieprasītākajiem ballīšu mūziķiem Latvijā, profesionāli izklaidējot cilvēkus tikai ar ģitāru un humora stāstiem iz savas dzīves, kas jau drīzumā pārtaps Andra Kiviča pirmajā stand up.

Televīzija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Astoņpadsmit gadu vecumā Andris Kivičs uzvarēja LTV diktoru konkursā, taču nevienu dienu nenostrādāja par diktoru.

A. Kivičs darbojās LTV, divus gadus vadot raidījumus "Randiņš" (2004) un "Sems" (2005), filmējies LTV seriālā "Būt mīlētai" (2011) un TV seriālā "Yes, Boss!" (2011).

2014. gadā Andris Kivičs sāka vadīt Riga TV24 sarunu raidījumu “Rampas Ugunis”, kas ātri ieguva popularitāti skatītāju vidū un 2015. gadā tika nominēts NEPL balvai “Gada celmlauzis”,saņemot 100 000 eiro atbalstu no NEPL. Raidījuma pamatā ir izglītojoši-izklaidējošas, cilvēcīgas sarunas ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem. Četru gadu laikā Andris Kivičs novadīja 1150 raidījumu, no kurām 80% ir tiešraides.

Piedalījies TV šovos "Dziesmu duelis", "Divas zvaigznes", "Dziedi ar zvaigzni", "Trakais skrējiens", "Esi gardēdis", "Zvaigznes ceļo", "Tikai ar ielūgumiem", "Gandrīz ideālas vakariņas", kā viesis piedalījies jauno talantu realitātes šovos

2019. gadā kanālā STV tika rādits 20.sēriju realitātes seriāls "Kivičs. Pavisam privāti", kurš sasniedza realitātes seriālu rekordus Latvijā.

Grāmatas un dzejas krājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kiviča dzīvei aktīvi seko dzeltenā prese, un 2011. gadā apgāds Zvaigzne ABC izdeva autobiogrāfisku viņa grāmatu "Mana privātā dzīve — tik atklāti, kā vēl nekad".

2012. gada 15. decembrī šajā pašā apgādā iznāca Kiviča pirmais solo albums un dzejoļu krājums "Skārienjūtīgs".

2019. gadā apgāds Jumava izdeva Andra Kiviča otro grāmatu "It kā Tu kaut ko zinātu", kurā autors vieglā valodā apraksta savas gaitas politikā priekšvēlēšanu laikā, kā arī savu liktenīgo satikšanos ar Lieni Skulmi, un to, kā pāris sadzīvoja ar valsts apspriestākā pāra statusu.[nepieciešama atsauce]

Privātā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Andris Kivičs bija precējies ar basketbolisti Ilzi Ieviņu, šī laulība tika šķirta 2006. gadā. Jau pirms šķiršanās ar pirmo sievu A. Kivičam bija attiecības ar stilisti Danu Dombrovsku (abiem ir dēls). No 2006. gada otrās puses līdz 2009. gadam A. Kivičs bija laulāts ar Elīnu Straumi.[2][3] Savukārt 2012. gadā viņš salaulājās ar uzņēmuma "Skaistuma mājas" īpašnieci Madaru Kiviču, abu laulībā dzimušas divas meitas. Pāris izšķīrās 2018. gada decembrī. Kopš tā laika mūziķis ir kopā ar mākslinieci un žurnālisti Lieni Kiviču,[4] pāris salaulājās 2020. gada sākumā.

Albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Izpildītājs
2020 Andris Kivičs Pašizolācijas laika dziesmas
2019 Andris Kivičs/Liene Kiviča Incidents
2002 Z-Scars Tu tuvojies sev
2003 Z-Scars Starp Tevi un mani
2005 Z-Scars Pasakas un reklāmas
2008 Z-Scars Tieši sirdī / Prjamo v serdce
2011 Z-Scars Labākodziesmu izlase
2012 Andris Kivičs Skārienjūtīgs
2014 Andris Kivičs Dziesmas Tēvzemes naktslokāliem
2016 Z-Scars Restarts
2017 Andris Kivičs Andris Kivičs/Eduards Veidenbaums 2017

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «3x3 basketbols: kaujas gatavībā arī 1994.gada pasaules čempions Andris Kivičs». sportacentrs.com (latviešu). 2012-08-07. Skatīts: 2023-11-30.
  2. «Kivičs pametis draudzeni ar bērnu?». TVNET (latviešu). 2007-01-09. Skatīts: 2019-02-12.
  3. «Kiviča dēls trenējas džudo». Jauns.lv (latviešu). Skatīts: 2019-02-12.
  4. «Kiviča sievas Madaras atklāts stāsts: "Gan jau viņš pamodīsies no tā rozā mākonīša”». Jauns.lv (latviešu). Skatīts: 2019-02-12.