Dalībnieka diskusija:FubolsLatvijā

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Information icon4.svg Esi sveicināts Vikipēdijā!


Iesākumā lūdzam iepazīties ar svarīgāko informāciju, kas jāzina, uzsākot darbu!

Pirms pirmā raksta izveides lūdzam izlasīt lapu Raksta izveidošana un apmeklēt rakstu vedni.


Sveiks, FubolsLatvijā. Esi sveicināts Vikipēdijā latviešu valodā.

Vikipēdija ir brīva enciklopēdija ar bezmaksas saturu, kuru var lasīt un rediģēt ikviens.


Diskusiju lapās lūgums parakstīties ar 4 tildēm (~~~~) vai rīku joslā nospiest pogu Vector toolbar signature button.png. Paldies.

-- Sveicējs (diskusija) 2017. gada 15. jūlijs, plkst. 23.14 (EEST)

Attēli[labot pirmkodu]

Kādēļ liekat Vikikrātuvē fotogrāfijas zem brīvās licences, ja attiecīgajā mājaslapā skaidri rakstīts ©2017? --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 16. jūlijs, plkst. 17.15 (EEST)

Futbolisti[labot pirmkodu]

Labdien! Apskatiet šo labojumu — vajadzētu strādāt nedaudz rūpīgāk:

  • {{nftstat|XXX}} - šo nevajag atstāt, veidojas nederīga saite.
  • {{DEFAULTSORT:Uzvards, Vards}} - šis nosaka, to, kā raksti kārtojas kategorijās (pēc uzvārda), tāpēc vajag norādīt īsto uzvārdu.
  • [[Kategorija:Latvijas izlases futbolisti]] - šo kategoriju jāliek tikai time, kas spēlējuši (lielajā) izlasē.

Jebkurā gadījumā — paldies par ieguldījumu. --Papuass (diskusija) 2017. gada 17. jūlijs, plkst. 12.42 (EEST)

Futbolistu rakstu izmaiņas[labot pirmkodu]

Manā uzskatā nav jēga no labojumiem, kad ik pēc pāris dienām tiek palabots tikai statistikas izmaiņu datums. Daudz labāk enerģiju veltīt papildinot raksta saturu vai pievienojot kategorijas. Veiksmi darbā! --Papuass (diskusija) 2017. gada 19. oktobris, plkst. 22.13 (EEST)

Futbola klubu raksti[labot pirmkodu]

Paldies par ieguldījumu rakstu veidošanā. Ir daži ieteikumi. Liekot krāsas infokastē, kur parādās kluba nosaukums, būtu jābūt attiecīgā kluba krāsām, ko tas izmanto komandas formas tērpos vai logo. Piemērā:

| text_color      = #FFFFFF
| bg_color        = #3A50A0

Ja nezin kādus krāsu kodus likt, var pašpikot no citu valodu vikipēdijām, kur arī izmanto infokastes ar kluba krāsām kā franču un rumāņu valodā. Nosaukumu slīprakstā liekam tikai tiem, kas ir pilnībā svešvalodā, t.i. pamatnosaukums ir pilsēta vai arī pilsētas nosaukums netiek izmantots nosaukumā (piem. Chelsea F.C.). Ja nosaukums veidots pēc formas Pilsētas "Klubs" (piem. Poznaņas "Lech"), slīprakstu nevajag. Būtu ļoti labi arī pielikt ārējo saiti uz kluba mājaslapu. Pie jaunākajiem rakstiem es parasti lieku arī uz kluba profilu UEFA lapā. Vēl, protams, jāveic personvārdu atveidošana, bet ja nezin, kā ir pareizi, gan jau es vai kāds cits izlabos. Veiksmi darbā! --Vylks (diskusija) 2017. gada 27. oktobris, plkst. 11.34 (EEST)

Futbolistu raksti[labot pirmkodu]

Ļoti atzīstami, ka veido rakstus par futbolistiem, paldies par ieguldījumu. Ir tikai daži lūgumi un ieteikumi, lai raksti būtu pilnīgāki. Lūdzu pievieno rakstiem arī ārējās saites un kategorijas. Lai pievienotu ārējās saites uz Vikikrātuvi un dažādiem profiliem, ir jāievieto šādas veidnes.

== Ārējās saites ==
{{Sisterlinks-inline}}
{{Sporta ārējās saites}}

Saites parādīsies tiklīdz būsi sasaistījis lapu ar citu valodu vikipēdijām (vikidatiem). Ja raksts ir ļoti īss un nepilnīgs, jāpievieno arī aizmetņa veidne. Nozīmīgākajām futbola valstīm ir savas futbolista aizmetņu veidnes, piemēram:

{{Spānijas futbolists-aizmetnis}}

Futbolistiem ir jāpievieno kategorijas pēc dzimšanas gada un valsts. Ja ir spēlējis pieaugušo izlasē, arī attiecīgās izlases kategorija. Ja raksts ir veidots kā vārds un uzvārds, tad pirms kategorijām jāpievieno arī DEFAULTSORT, norādot attiecīgo uzvārdu un vārdu, lai kategorijas alfabētiskajā rādītājā parādītos pēc uzvārda. Ja raksta nosaukums ir iesauka kā daudziem brazīliešiem, tad DEFAULTSORT nevajag.

{{DEFAULTSORT:Uzvārds, Vārds}}
[[Kategorija:1991. gadā dzimušie]]
[[Kategorija:Spānijas futbolisti]]
[[Kategorija:Spānijas izlases futbolisti]]

Futbolistiem, kuri bijuši izlases sastāvā EČ vai PK finālturnīros, ir arī attiecīgās kategorijas.

Ārzemju futbolistiem bildes infokastēs, kas ir angļu un citu valodu vikipēdijās parasti nāk no Commons jeb Vikikrātuves, un tās vari droši lietot arī latviešu vikipēdijā, pievienojot ailītē "image". Apskaties, piemēram, šo labojumu.

Veiksmi darbā!--Vylks (diskusija) 2017. gada 19. decembris, plkst. 20.23 (EET)

Lūgums tomēr šīs lietas ievērot. Nu nav citu dalībnieku pienākums savākt mēslus pēc citiem. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 21. janvāris, plkst. 14.48 (EET)
Vēl dažas lietas. Es nedomāju, ka jāliek kategorija ar pozīciju (aizsargs, pussargs...), izņemot vārtsargus kā tas bija līdz šim ierasts. Apskatījos vairums citās valodās arī liek tikai vārtsargus. Tas arī daudz prasītu darba salikt visiem iepriekš veidotiem rakstiem. Bet kategorijas, kuros finālturnīros ir spēlējis, gan būtu jāliek! Un viss iepriekš minētais, protams, arī. --Vylks (diskusija) 2018. gada 25. janvāris, plkst. 01.04 (EET)

Futbolistu vārdi[labot pirmkodu]

Latviešu valodā ir pieņemta īpašvārdu atveidošana. Lūdzu, rakstam futbolistiem vārdus un uzvārdus latviešu valodā. --Treisijs (diskusija) 2018. gada 27. janvāris, plkst. 15.21 (EET)

Lūdzu atveido futbolistu vārdus latviešu valodā! --Treisijs (diskusija) 2018. gada 4. februāris, plkst. 18.55 (EET)
Atkārtots Lūgums atveidot futbolistu vārdus latviešu valodā! -- Zuiks (diskusija) 2018. gada 5. februāris, plkst. 19.22 (EET)

Kā var atveidot tos vārdus Latviešu valodā? Es nesaprotu.—Šo komentāru pievienoja FubolsLatvijā (diskusijadevums).

Lūdzu tev noteikumi vairākām valodām (skaties tabulas): (arābu · bulgāru · čehu · franču · itāliešu · korejiešu · nīderlandiešu · piņjiņa · poļu · portugāļu · rumāņu · slovāku · spāņu · turku · ungāru · vācu · velsiešu). --Papuass (diskusija) 2018. gada 6. februāris, plkst. 13.30 (EET)
Ļoti būt vēlams iekļaut infokastē attiecīgajā vietā un raksta tekstā pirms dzimšanas gada iekļaut personas vārdu oriģinālvalodā. Tāpat vēlams rakstu sākt ar personas pilno vārdu (īsais paliek raksta nosaukumam, infokastei un ja nepieciešams, tekstā). Sk. rakstu Alvaro Gonsaless. Tas var palīdzēt tev pašam un noteikti vikipēdistiem, kas rakstus pārbauda. Jau iepriekš paldies par sadarbību un ieguldījumu Vikipēdijā! --Kikos (diskusija) 2018. gada 13. februāris, plkst. 16.19 (EET)

Par Šavns Mendes. Tā jau ir atklāta ņirgāšanās... --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 31. marts, plkst. 10.41 (EEST)

Ļoti noderīga mājaslapa personvārdiem. --Papuass (diskusija) 2018. gada 2. aprīlis, plkst. 00.10 (EEST)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[labot pirmkodu]

WMF Surveys, 2018. gada 29. marts, plkst. 21.21 (EEST)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[labot pirmkodu]

WMF Surveys, 2018. gada 13. aprīlis, plkst. 04.19 (EEST)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[labot pirmkodu]

WMF Surveys, 2018. gada 20. aprīlis, plkst. 03.28 (EEST)

Lietotājvārds[labot pirmkodu]

Ja gadījumā esat nejauši kļūdījies, reģistrējot savu lietotājvārdu (Fubols, nevis Futbols), tad šeit var lūgt to nomainīt. Tiks saglabāts viss vēsturiskais devums un cita konta informācija. --Papuass (diskusija) 2018. gada 24. aprīlis, plkst. 19.30 (EEST)

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (trešdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 15 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 2. jūnijs, plkst. 16.37 (EEST)

Cik ilgi vēl?[labot pirmkodu]

Cik ilgi Tu vēl ar to sūdu taisīšanu nodarbosies? Nekādi citādi to nosaukt nevar... Neviens Tev neprasa visu karjeras pārstāstu visiem futbolistu rakstiem, bet elementāru karjeras galveno punktu "apskatu" 2-3 teikumos gan vajadzētu. Kādi tituli kādās valstīs, kuros turnīros piedalījies izlases sastāvā. Uzreiz būs labāk. Ievērojamākajiem spēlētājiem - garāk, plašāk. Kaut kādi interesanti fakti. UN SEKO līdzi atveidošanai. Nu nav tik grūti pēc tabulas pareizi atveidot Darils Janmāts. Es jau neprasu, lai atveido arābus pareizi... Bet ar atveidošanu esi tiešām gājis augšup, malacis.

Stadioni. Absolūti tas pats... Nu pilnīgs sūds. Nu kāpēc nosaukumi oriģinālā nav slīprakstā, bet nosaukumi latviski ir - Luija II stadions? Vismaz pārlasi, ko raksti. Un kopš kura laika Kāna ir valsts?

CITIEM NAV TAVI SŪDI JĀPĀRTAISA...

Ja šādi tiks turpināts masveidā, raksti tiks virzīti uz dzēšanu, Tev var tikt liegta piekļuve Vikipēdijas labošanai. Es nejokoju. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 12. jūlijs, plkst. 18.50 (EEST)

E-pasts[labot pirmkodu]

Lūdzu ieej Special:Preferences#mw-prefsection-personal un lapas apakšā norādi e-pastu, ir jāsazinās privāti. Vai arī, ja Tevi tas apmierina, ieraksti šeit savu meilu. Paldies. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 4. augusts, plkst. 10.38 (EEST)

E-pasts nosūtīts (iespējams, iekritis spamā). --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 8. augusts, plkst. 09.28 (EEST)