United Buddy Bears

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
United Buddy Bears - Berlīne 2006.
United Buddy Bears - Parīze 2012.
United Buddy Bears - Helsinki 2010.
Havana 2015
Plaza San Francisco.

United Buddy Bears ir starptautisks mākslas projekts.

Ar moto: "Mums jāiepazīstas tuvāk, tad mēs varēsim labāk saprast viens otru, vairāk uzticēt un labāk dzīvot kopā", aģitē United Buddy Bears viņu pasaules turnejā par saticīgu kopdzīvi. Vairāk par 140 Buddy lāčiem (katrs 2 m liels) reprezentē arī daudzas no Apvienoto Nāciju atzīstajām valstīm. Izstādes jau apmeklējuši vairāk par 40 miljoniem cilvēku.

United Buddy Bears vēstījums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

United Buddy Bears saticīgi stāv "roku rokā" un uzstājas par toleranci un tautu, kultūru un reliģiju draudzību.

Māksla un kultūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Katru Buddy lāci individuāli darināja kāds mākslinieks savai dzimtajai valstij. Jautrā sadarbībā radies tāds kopīgs mākslas darbs, kas izstaro dzīves prieku. Pateicoties lāču daudzveidīgajai noformēšanai atbilstoši katras valsts īpatnībām izstādes apmeklētāji piedzīvo ceļojumu apkārt zemeslodei.

Līdzšinējie pasaules turnejas pieturas punkti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Īpašie notikumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • 2003. gads, Berlīne: Kad sers Pīters Ustinovs apmeklēja 2002. gada izstādi Berlīnē, viņš uzstāja, ka Irākai arī turpmāk vajadzētu būt pārstāvētai United Buddy Bears (Apvienoto draudzīgo lāču) lokā. 2003. gadā Irāka pirmo reizi piedalījās šajā lokā un Ustinovs teica izstādes atklāšanas runu vairāk nekā 70 vēstnieku klātbūtnē[11].
  • 2004. gads, Honkonga: 2003. gadā Džekijs Čans apmeklēja izstādi Berlīnē. Pēc viņa iniciatīvas starptautiskie lāči pēc gada ceļoja uz Honkongu. Čans kļuva par šī pasākuma patronu. Atklāšanas ceremonijā piedalījās vairāk nekā 3000 VIP viesu, kas pārstāvēja politikas, biznesa un kultūras aprindas[12].
  • 2005. gads, Seula: Gatavojoties izstādei Dienvidkorejā, divi mākslinieki saņēma atļauju ceļot no Ziemeļkorejas uz Vāciju caur Pekinu, lai izstrādātu Buddy lāci savas valsts vārdā. Līdz ar to kļuva iespējams, ka gan Ziemeļkoreja, gan Dienvidkoreja pirmo reizi stāvēja roku rokā mākslas izstādes laikā[13].
  • 2007. gads, Jeruzaleme: Visas arābu valstis tika pārstāvētas 132 nāciju lokā, kur Palestīnas lācis Jeruzalemē pirmo reizi tika pārstāvēts vienlīdzīgi ar visiem citiem lāčiem[14] in Jerusalem.[15].
  • 2008, Phenjana: Tā bija pirmā izstāde Ziemeļkorejā, kas bija pieejama visiem un atvērta visiem. Saskaņā ar oficiālo informāciju Phenjanā katru nedēļu tika uzskaitīti aptuveni 100 000 apmeklētāju[16].
  • 2012. gads, Parīze: United Buddy Bears tiek izrādīti netālu no Eifeļa torņa, lai atzīmētu 25. gadadienu kopš Parīzes un Berlīnes kļūšanu par sadraudzības pilsētām, kā arī Elizejas līguma 50. gadadienu, kas atzīmēja oficiālo samierināšanos starp Franciju un Vāciju pēc Otrā pasaules kara.
  • 2014. gads, Riodežaneiro: No maija līdz jūlijam slavenā United Buddy Bears izstāde tika organizēta Riodežaneiro krastos; tieši 2014. gada Pasaules kausa futbolā laikā. Izstāde notika Kopakabanas promenādē un piesaistīja vairāk nekā 1 000 000 cilvēku. Tika izstādītas vairāk nekā 140 lāču skulptūras, katra no tām bija divus metrus augsta un katru no tām bija izstrādājis cits mākslinieks[17].
  • 2015. gads, Havanna: "Ar skulptūrām Vācija sūta miera vēsti Kubai." 124 lāči stāv "roku rokā"[18]. Svētā Asīzes Franciska laukumā. Tos izstrādāja 124 mākslinieki, un tie pārstāvēja 124 valstis. Visas šīs valstis – lielas un mazas, nabadzīgas un bagātas – tiek novietotas kopā vienā līmenī, ieskaitot ASV un Kubu! Visas šīs valstis tiecas pēc iecietības, miera un demokrātijas[19].

Palīdzība bērniem[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pateicoties ziedojumiem un rīkotajām izsolēm UNICEF un vietējas bērnu palīdzības organizācijas līdz šim jau saņēmušas no Buddy lāčiem vairāk par 2,2 Mio. €.

Atbalsts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izstādes vienmēr ir atbalstījuši un atbalsta UNICEF vēstnieki (tai skaitā Pīters Ustinovs[20], Džekijs Čans[21], Mia Farova[22], Kens Dons), augsta ranga politiķi (tai skaitā Japānas ministru prezidents Džuničiro Koidzumi, Vācijas prezidents Horsts Kēlers, Urugvajas prezidents Tabare Vaskess) un starptautiska mēroga uzņēmumi (tai skaitā Hamburg Süd, DB Schenker).

Galerija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces un piezīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]