Igors Girkins

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Igors Girkins
Игорь Гиркин
Igors Girkins 2015. gadā
Igors Girkins 2015. gadā
Personīgā informācija
Dzimis 1970. gada 17. decembrī (50 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Maskava, Krievijas PFSR, PSRS (tagad Karogs: Krievija Krievija)
Tautība krievs

Igors Girkins (krievu: Игорь Всеволодович Гиркин, dzimis 1970. gada 17. decembrī Maskavā), pazīstams ar pseidonīmu Strelkovs (krievu: Стрелков), ir Krievijas pilsonis, kam bijusi nozīmīga loma vairākos militāros konfliktos bijušās Padomju Savienības teritorijā, īpaši 2014. gadā Ukrainas austrumos notiekošajos nemieros.

I. Girkins ir Krievijas publicists, krievu nacionālists un monarhists, vairāku militāro konfliktu veterāns. Tiek uzskatīts, ka piedalījies militārajās operācijās Čečenijā un Piedņestrā, iespējams, arī Bosnijas karā serbu spēku sastāvā. Pēc paša teiktā viņš ir bijis Krievijas FDD dienestā līdz 2013. gada martam.[1] Piedalījies Krimas krīzē 2014. gada sākumā. Īpaši liela nozīme I. Girkina darbībai bija starptautiski neatzītās Doņeckas Tautas Republikas izveidošanā 2014. gadā. Vairākus mēnešus viņš bija nemiernieku vadonis Slovjanskas pilsētā un viens no Donbasa Tautas zemessardzes vadītājiem. No maija līdz augustam I. Girkins bija Doņeckas Tautas Republikas bruņoto spēku virspavēlnieks un aizsardzības ministrs. Augustā atkāpās no ministra amata un pameta Austrumukrainu.

ASV Čikāgas tiesa 2017. gada 21. decembrī neklātienē atzina Igoru Girkinu par vainīgu 2014. gada jūlijā virs Austrumukrainas notriektās pasažieru lidmašīnas katastrofā.[2]

Ukrainas varas iestādes viņu vaino terorismā un Eiropas Savienība ir iekļāvusi sankcijām pakļauto personu sarakstā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Noah Sneider. «Shadowy Rebel Wields Iron Fist in Ukraine Fight». The New York Times, 2014. gada 10. jūlijs. Skatīts: =2014. gada 20. jūlijs.
  2. «Reisa 'MH17' notriekšanā vainīgs ir Girkins, lemj ASV tiesa». delfi.lv. 2018. gada 30. janvārī. Skatīts: 2018. gada 4. februārī.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]