Ingrīda Amantova

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ingrīda Amantova Luge pictogram.svg
Ingrīda Amantova 2015. gadā
Personas dati
Dzimusi 1960. gada 21. jūlijā (59 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Cēsis, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība Latviete
Augums 170 cm
Svars 69 kg
Izglītība
Universitāte
Profesionālā informācija
Pārstāvētā valsts Karogs: Padomju Savienība PSRS
Sporta veids Kamaniņu braukšana
Olimpisko spēļu informācija
Dalības reizes 2 (1980, 1984)
Medaļas 1 bronza
 
Medaļas
Sieviešu kamaniņu braukšana
Pārstāvot: Karogs: Padomju Savienība PSRS
Olympic rings with transparent rims.svg Olimpiskās spēles
Bronza Leikpleisida 1980

Ingrīda Amantova (dzimusi 1960. gada 21. jūlijā Cēsīs) ir bijusī latviešu kamaniņu braucēja. Šobrīd Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore un Ropažu novada domes deputāte un priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos.[1]

Piedalījusies divās Olimpiskajās spēlēs (1980, 1984). 1980. gadā Leikplesidā izcīnījusi bronzas medaļu (par čempioni kļuva cita Latvijas kamaniņu braucēja Vera Zozuļa), savukārt pēc četriem gadiem Sarajevā ieņēmusi 4. vietu. 1983. gadā izcīnījusi 2. vietu Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā. Trīskārtēja PSRS čempione. 1998. gadā tikusi apbalvota ar Latvijas Olimpiskās komitejas goda zīmi.

Beigusi Cēsu 1. vidusskolu un 1985. gadā Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Universitātē. Strādājusi par skolotāju Rīgas 69. vidusskolā un arī par bērnudārza audzinātāju. Vadījusi Latvijas Bērnu jaunatnes specializēto kamaniņu sporta skolu. Latvijas Olimpiskā kluba viceprezidente, kā arī Latvijas olimpiskās kustības veicināšanas līdzdalībniece. Ieguvusi "Ropažu lepnuma" balvu 2011. gadā.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pievērsusies arī politiskajai darbībai. 2014. gadā kandidēja 12. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības, taču netika ievēlēta. 2017. gadā jau no Latvijas Zemnieku savienības (mainīja piedarību partijai pirms pašvaldību vēlēšanām[2]) saraksta tika ievēlēta Ropažu novada pašvaldībā. Vienlaikus saņēma iespēju kļūt par 12. Saeimas deputāti Rīgas domē ievēlētā LRA līdera Mārtiņa Bondara vietā, taču atteicās no tās par labu darbībai pašvaldībā. Ropažu novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]