Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas logo.jpg
Sporta pedagoģijas akadēmijas logo
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Dibināta 1921. gada 6. septembrī
Atrašanās vieta Rīga, Brīvības gatve 333
Tips Akadēmija
Rektors Jānis Žīdens
Mājaslapa http://www.lspa.lv

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija ir Latvijas augstskola. Tā atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 333. Tai līdzās ir ierīkota manēža. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors ir prof. Jānis Žīdens.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1921. gada 6. septembrī Ministru kabinets pieņēma lēmumu par Latvijas Fiziskās izglītības institūta dibināšanu. Par institūta vadītāju kļuva Rumpmuižas skolas skolotājs Mārtiņš Krūze. Toreiz institūtā bija jāmācās divi gadi.

1926. gada 2. oktobrī Latvijas Tautas universitāte atvēra Fiziskās audzināšanas institūtu ar akadēmisku ievirzi. Par tā vadītāju kļuva Izglītības ministrijas fiziskās audzināšanas inspektors Voldemārs Cekuls. Studiju ilgums bija trīs gadi.

1946. gada 1. janvārī pēc LPSR Tautas Komisāru Padomes lēmuma darbu uzsāka Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts. Tas savas pastāvēšanas laikā līdz pat 1992. gadam sagatavoja 5522 speciālistus ar augstāko izglītību un 151 speciālistu ar vidējo izglītību.

1992. gada 10. martā Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūts tika pārdēvēts par Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Kopš tā laika Sporta akadēmiju ir absolvējuši 7076 sporta skolotāji, 1505 dažādu sporta veidu treneri utt.

Sporta pedagoģijas akadēmija

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]