Pāriet uz saturu

Kurzemes Democentrs

Vikipēdijas lapa

Zinātnes un tehnoloģiju muzejs "Kurzemes Democentrs" ir interaktīvs zinātnes centrs Ventspilī, kas bērniem un pieaugušajiem piedāvā papildināt savas zināšanas izmantojot dažādus moderno tehnoloģiju risinājumus.

Kopš 2016. gada jūlija Zinātnes un tehnoloģiju muzejs atrodas zema energopatēriņa ēkā - Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā.

Ēkā pašlaik ir izvietota ekspozīcija, kas veltīta klimata pārmaiņām.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kurzemes democentra logo

Šo interaktīvo centru izveidoja 2012. gadā un tā mērķis ir sniegt zināšanas apmeklētājiem par Kurzemē ražotiem tehnoloģiskiem produktiem, kā arī, ar interaktīvu ekspozīciju, radošu darbnīcu un citu izglītojošu pasākumu palīdzību, veicināt bērnu un jauniešu interesi par tehnoloģijām un ietekmēt karjeras izvēli par labu inženierzinātnēm un dabas zinātnēm.[1]

Kurzemes Democentrs tika izveidots Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ietvaros, un šī ideja tika realizēta, pateicoties Latvijas-Igaunijas pārrobežu programmas projekta finansējumam, kura mērķis bija izveidot un apvienot vienotā tīklā Ventspils, Rīgas un Tartu demonstrāciju centrus, tādējādi veicinot plašāku auditoriju pieeju dažādām informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un risinājumiem.

2014. gadā Kurzemes Democentram tika piešķirts zinātnes un tehnoloģiju muzeja statuss.[2]

Kurzemes democentra jaunā energoefektīvā ēka

Apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kurzemes Tūrisma asociācijas gada balva nominācijā "Dižā Kurzemes inovācija ekspozīcijā 2016"[3]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]