Studentu Paradīze

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Studentu Paradīze
Studentuparadize1-logo.png
"Studentu Paradīze" logo
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Latvija Rīga, Arēna Rīga, Latvija
Darbības gadi 2007 - pašlaik
Mājaslapa www.studentuparadize.lv

"Studentu Paradīze" ir akadēmiskā mācību gada atklāšanas svētki Latvijā, kas "Arēnā Rīga" pulcē vairāk kā 12 000[nepieciešama atsauce][1] esošos un topošos studentus. Pasākuma laikā studenti var apmeklēt vairākas skatuves, kurās uzstājas dažādi Latvijas un ārzemju mākslinieki. Darbojas arī 25 Latvijas augstskolu izklaidējošie stendi.

Svētki notiek kopš 2007. gada. Tie tiek rīkoti ar mērķi – rast vienotību studentu vidū, kā arī organizēt vienotus mācību gada atklāšanas svētkus visiem Latvijas studentiem. Svētku organizēšanā iesaistās 25 augstākās izglītības mācību iestādes no visas Latvijas.

2010. gada "Studentu Paradīzes" vadītājs Māris Grigalis
2010. gada "Studentu Paradīzes" viesis Dollarman no ASV
2010. gada "Studentu Paradīzes" viesi - grupa "Musiqq"
2010. gada "Studentu Paradīzes" atklāšanā piedalās Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers un Latvijas augstskolu rektori
2009. gada "Studentu Paradīzes" viesi - grupa "Instrumenti"
2008. gada "Studentu Paradīzes" viesi - grupa "Tumsa"

"Studentu Paradīze 2013"[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Studentu Paradīze 2012" norisināsies 2012. gada 27. septembrī "Arēnā Rīga".

Moto[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studenti dažādi - Paradīze viena!

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2012. gads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Studentu Paradīze 2012" norisinājās 2012. gada 21. septembrī "Arēnā Rīga". Pasākumu apmeklēja 11 000 studentu.

Uz 6 skatuvēm uzstājās 70 mākslinieki no Latvijas un ārvalstīm, piemēram, Gacho, Labvēlīgais Tips, Dzelzs Vilks, Musiqq, 4vēji, Transleiteris, DJ Quest no Igaunijas, DJ WIDENSKI no Igaunijas, ANDRE CRASH, MC Alex G no no Itālijas, DJ MVP no Igaunijas, DJ Deros, DJ Tomu Grēviņu, DJ Egonu Reiteru un citi.

2011. gads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Piektā jubilejas gada "Studentu Paradīze" norisinājās 2011. gada 23. septembrī "Arēnā Rīga". 2011. gada pasākumā tika izpārdotas visas ieejas biļetes. Pasākumu apmeklēja 12 000 jaunieši.

Uz 6 skatuvēm uzstājās 40 mākslinieki no Latvijas un ārvalstīm, piemēram, Supafly no Lielbritānijas, Dzelzs Vilks, Musiqq, Dvīnes, Ivo Fomins, Double Faced Eels, into one, Tumsa un Kaža, The Crystal Apes no Vācijas, Vic Anselmo, Thursday 12th, Dziļā Nemaņā, Ratz Lukas, Andre Crash un Catherine, Droydi no Brazīlijas, Mats Gulbrandsen no Norvēģijas, Roberts Lejasmeijers, [Ex] da Bass, Kristella, Da White, Chris Cherry, Anastacia, Paul Birman, DJ Reverss, DJ Mareks Lācis, DJ Vento, DJ Kress, DJ Gustavito, DJ AI-VA, DJ Rise, DJ SHADOWS, DJ Wyesis, DJ Ikazz, DJ NS, DJ T un citi.


2010. gads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2010. gada 24. septembrī "Studentu Paradīzi" apmeklēja vairāk kā 11 000 jauniešu, kas ir rekords studentu pasākumu apmeklējumu ziņā Latvijā un "Studentu Paradīzes" vēsturē! Pasākumā uz 9 skatuvēm uzstājās 40 mākslinieki no 7 pasaules valstīm. Pasākumu vadīja Māris Grigalis, uzstājās Dollarman (ASV), GACHO, Musiqq, Aisha, Ēnas, Pienvedēja Piedzīvojumi, Seat Free, WILD, Droydi (Brazil), Gabbi Lopez (UK), Moses Malone (DK), Kaspars Zlidnis, Dvīnes un citi. "Arēnas Rīga" ārējā teritorijā tika izvietoti baseini, kuros notika Red Bull Winch Session.

"Studentu Paradīzi 2010" atklāja Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers un augstskolu rektori, kā arī gaisa akrobāti un vairāk kā 40 dejotāji. [2]


2009. gads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2009. gadā pasākums notika 25. septembrī un to organizēja 20 Latvijas lielākās augstskolas. Pasākumu "Arēnā Rīga" apmeklēja vairāk kā 10 000 esošie un topošie studenti. Šajā gadā pasākumā darbojās vairākas skatuves - Main Floor, Love & Music Floor, Rock Floor un VIP Floor. Uzstājās tādi mākslinieki kā Instrumenti, Aisha, Ivo Fomins, PeR, Dzelzs Vilks, "Iedomu Spārni", "Dziļā Nemaņā", Crash, Gustavito, Kaspar Kondrat, Deros, Roberts Lejasmeijers. Varēja apmeklēt arī augstskolu un atbalstītāju izklaidējošos stendus. Svētkus atklāja augstskolu rektori un valsts amatpersonas – Rīgas mērs Nils Ušakovs un Latvijas Republikas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Septembra mēnesī pirms svētkiem notika arī "Studentu Paradīzes" Pre-party un Drift Party. Drift Party jau otro gadu notika pie I/C Olimpia un to ietvaros studentu komandas piedalījās auto stumšanas sacensībās, kā arī vēroja drifteru paraugdemnstrējumus.


2008. gads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2008. gadā "Studentu Paradīze" notika 18. septembrī. Pasākuma organizēšanā piedalījās četrpadsmit Latvijas augstskolas, kas kopā pulcēja vairāk kā 10 000 apmeklētājus. "Studentu Paradīze" kļuva par lielākajiem mācību gada atklāšanas svētkiem visā Baltijā apmeklētāju skaita ziņā. Pasākumu atklāja Latvijas valsts bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī augstskolu rektori. Pasākumā uz trīs skatuvēm uzstājās piecpadsmit tādi Latvijas mūziķi, grupas un dīdžeji, kā Tumsa, Labvēlīgais Tips, Double Faced Eels, R.A.P., Ella, DJ Crash, DJ Gustavito, Triānas Parks un citi. Pasākumu vadīja Ufo. Darbojās arī Latvijas augstskolu izklaidējošie stendi. "Studentu Paradīzes" ietvaros tika rīkots arī Pre-party, kurā Latvijas augstskolu komandas sacentās rallijā ar pašu veidotiem braucamrīkiem. Šajā gadā tika izveidota arī „Studentu Paradīzes” himna. Pasākums tika pārraidīts arī tiešajā ēterā portālos studentuparadize.lv un draugiem.lv.


2007. gads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pasākums "Studentu Paradīze" pirmo reizi notika 2007. gada 13. septembrī, kad apvienojās deviņas Latvijas augstskolas. Pasākumu apmeklēja vairāk kā 5000 studentu. Šī pasākuma ietvaros tika rīkotas divas pasākuma daļas: dienas un nakts daļa. Dienas daļa bija publisks pasākums Esplanādē, kur studenti varēja apmeklēt projekta dalībaugstskolu informatīvos stendus. Vakara daļa notika trīs vietās vienlaicīgi - Sapņu Fabrikā jeb Heaven Disco (uzstājās grupas Tumsa, Gain Fast, Z-scars, vakara vadītājs Ufo), La Rocca jeb Club Disco un Studentu Klubā jeb Alternative Paradise (uzstājās grupas Dzelzs vilks, Ghetoo Zloba un "Cilvēks ar putniņu"). Pasākuma apmeklētājus sveica Latvijas augstskolu rektori.

"Studentu Paradīze 2007" saņēma Latvijas Studentu apvienības gada balvu nominācijā „Gada debija”[nepieciešama atsauce][3], kas apliecināja projekta nozīmīgumu Latvijas studentu kultūras un izklaides dzīvē.


Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Oficiālā mājaslapa

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «"Studentu Paradīzi 2012" apmeklē 11 000 jaunieši!». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012. gada 16. jūnijā. Skatīts: 2012. gada 25. jūnijā.
  2. «"Studentu Paradīzes" vēsture». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 18. martā. Skatīts: 2011. gada 20. jūnijā.
  3. «Apbalvoti "Studentu Gada balvas 2007" ieguvēji». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012. gada 26. martā. Skatīts: 2011. gada 4. jūlijā.