93. Kinoakadēmijas balva

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
93. Kinoakadēmijas balva
Datums 2021. gada 25. aprīlis[1]
Vieta Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Dolby teātris, Holivuda, Losandželosa, ASV
TV translācija
ASV ABC

 < 92. Kinoakadēmijas balva

94.  >

93. Amerikas Kinoakadēmijas balvas ceremonija norisināsies 2021. gada 25. aprīlī Dolby teātrī, Losandželosā. Balvas pasniegs Kino mākslas un zinātnes akadēmija labākajām filmām, kas iznākušas laika posmā no 2020. gada janvāra līdz 2021. gada februārim.

Ceremonija sākotnēji bija paredzēta 2021. gada 28. februārī, bet sakarā ar COVID-19 pandēmijas ietekmi uz kino, tā tika atlikta par diviem mēnešiem. Attiecīgi līdz 28. februārim tika pagarināts filmu atlases periods. Tāpat filmu atlases kritēriji ir mainīti, lai ļautu filmām, kas nav demonstrētas kinoteātros, pretendēt uz balvām, ja tām sākotnēji bija paredzēta pirmizrāde kinoteātrī. Šī ir ceturtā reize, kad Kinoakadēmijas balvu pasniegšana norisinās vēlāk kā ierasts, un pirmā reize kopš 6. Kinoakadēmijas balvas, kurā filmas, kas tiek izlaistas divos dažādos kalendārajos gados, būs attiecināmas uz viena gada balvu.[2]

Informācija par ceremoniju[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kinoakadēmijas valdes sēdes laikā 28. aprīlī tā nobalsoja par kategoriju "Labākā skaņa" un "Labākā skaņas montāža" apvienošanu vienā kategorijā "Labākā skaņa" (samazinot kategoriju kopskaitu līdz 23), jo abām kategorijām ir pārāk liela darbības jomas pārklāšanās.[3] Kategorijai "Labākā oriģinālmūzika" kvalifikācijas noteikumos tagad ir noteikts, ka spēlfilmā ir jābūt vismaz 60% oriģinālmūzikas, savukārt franšīzes filmās un turpinājumos ir jābūt vismaz 80% jaunas oriģinālmūzikas.[3] Pirmo reizi provizoriskā balsošana kategorijā "Labākā starptautiskā spēlfilma" būs atvērta visiem Kinoakadēmijas balsstiesīgajiem dalībniekiem.[3]

Vides iniciatīvu ietvaros pēc 93. Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas tiks pārtraukta tādu priekšmetu izplatīšana kā, piemēram, ierakstu kopijas, scenāriji un mūzikas kompaktdiski. Turpmāk ierakstus balsošanas dalībnieki varēs skatīties ar straumēšanas pakalpojuma palīdzību īpaši izveidotā Academy Screening Room.[3]

COVID–19 pandēmijas ietekme[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Paredzams, ka COVID-19 pandēmija un tās ietekme uz filmu industriju, tostarp filmu ražošanas pārtraukumi un kinoteātru slēgšana valsts mērogā tirdzniecības un publiskās pulcēšanās ierobežojumu dēļ, būtiski ietekmēs Kinoakadēmijas balvu. Kinoakadēmijas balva atlases kritēriji pieprasa, lai filmas kas izdotas iepriekšējā kalendārajā gadā, vismaz vienā kinoteātrī Losandželosas apgabalā tiktu demonstrētas ne mazāk kā septiņas dienas. 78. Zelta globusa balvas ceremonijai tika izmainīti filmu atlases kritēriji, lai filmas, kuru pirmizrādes sākotnēji bija paredzētas Losandželosā laikā no 15. marta līdz 30. aprīlim, bet vēlāk tika izlaistas straumēšanas kanālos, atbilstu atlases prasībām.[4] Attiecībā uz "Oskariem" Kinoakadēmija paziņoja, ka tā "izvērtēs visus šīs sarežģītās situācijas aspektus un ieviesīs nepieciešamās izmaiņas".[4]

Kino mākslas un zinātnes akadēmija atlika valdes sēdi līdz 28. aprīlim,[5][6] kurā tā nobalsoja, ka 93. Kinoakadēmijas balvu atlasei varēs iesniegt filmas, kurām sākotnēji tika plānotas kino pirmizrādes, un kas pirmo reizi izdotas ar aizsargātas paroles izmantošanu vai kā maksas pasūtījuma video, kā arī tā tiek ielādēta Kinoakadēmijas tiešsaistes straumēšanas kanālā 60 dienu laikā pēc tās publiskošanas. Iepriekšējā prasība par vismaz septiņu dienu demonstrēšanu kinoteātros tiks atjaunota, tiklīdz kinoteātri būs atsākuši normālu darbību. Lai nodrošinātu atbilstību šiem kritērijiem, piemērotie filmu demonstrēšanas noteikumi būs pieļaujami ne tikai Losandželosā, bet arī citās lielākajās pilsētās, piemēram, Atlantā, Čikāgā, Maiami, Ņujorkā un Sanfrancisko līča apgabalā.[3][7][8]

Pastāvēja varianti par gaidāmās ceremonijas atlikšanu vai pat atcelšanu.[9] 2020. gada 15. jūnijā Kinoakadēmija paziņoja, ka ceremonija tiks pārcelta par diviem mēnešiem no 2021. gada 28. februāra uz 2021. gada 25. aprīli, un līdz 2021. gada 28. februārim tiks pagarināts filmu atlases termiņš. Kopīgā paziņojumā Kino mākslas un zinātnes akadēmijas prezidents un galvenais izpilddirektors Deivids Rubins un Dons Hadsons skaidroja, ka "jau vairāk nekā gadsimtu filmām ir bijusi svarīga loma, lai mierinātu, iedvesmotu un izklaidētu mūs pat vistumšākajā laikā. Tāds noteikti ir arī šis gads. Mēs ceram, ka, pagarinot atlases periodu un pārceļot mūsu balvas datumu, tiks nodrošināts, ka filmu veidotājiem būs laiks pabeigt un izdot savas filmas, nesaņemot nosodījumu par ko tādu, ko neviens nespēj kontrolēt." Uz nenoteiktu laiku atliktas arī Governors Awards un Kinoakadēmijas zinātniskās un tehniskās balvas pasniegšanas.[10] Pēc šī paziņojuma no februāra uz aprīli pārceltas arī BAFTA kino balvas ceremonija,[10] bet Zelta globusa balvas ceremonija pārcelta no janvāra sākuma uz 28. februāri.[11]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. Marc Malkin. «Oscars 2021 Pushed Back by Two Months». Variety (angļu), 2020. gada 15. jūnijs. Skatīts: 2020. gada 15. jūnijs.
 2. «Oscars Pushed Back to April 25, Eligibility Window Extended». The Hollywood Reporter. Skatīts: 2020. gada 15. jūnijs.
 3. 3,0 3,1 3,2 3,3 3,4 Pete Hammond. «Oscars Keeping Show Date But Make Big News As Academy Lightens Eligibility Rules, Combines Sound Categories, Ends DVD Screeners and More». Deadline (angļu), 2020. gada 28. aprīlis. Skatīts: 2020. gada 6. maijs.
 4. 4,0 4,1 Pete Hammond. «Golden Globes Alter Eligibility Rules For Theatrical Releases In Light Of Coronavirus Crisis; Others Including Oscar Expected To Follow». Deadline (angļu), 2020. gada 26. marts. Skatīts: 2020. gada 20. aprīlis.
 5. Pete Hammond. «Oscars: Academy Delays April Board Meeting; Key Fall Film Festivals Hope To Keep Lights On For Movie Awards Season». Deadline.com (angļu), 2020. gada 7. aprīlis. Skatīts: 2020. gada 20. aprīlis.
 6. Yohana Desta. «Will Coronavirus Complicate the Oscars Too?». Vanity Fair (angļu). Skatīts: 2020. gada 20. aprīlis.
 7. Zack Sharf. «Oscars Will Allow VOD Releases to Qualify While Major Theaters Are Closed». IndieWire (angļu), 2020. gada 28. aprīlis. Skatīts: 2020. gada 6. maijs.
 8. Marc Malkin. «Oscars Will Consider Films That Didn’t Play in Theaters as Part of New Academy Rules». Variety. Skatīts: 2020. gada 29. aprīlis.
 9. Marc Malkin. «Film Academy Considering Postponing 2021 Oscars (EXCLUSIVE)». Variety, 2020. gada 19. maijs. Skatīts: 2020. gada 19. maijs.
 10. 10,0 10,1 Marc Malkin. «Oscars 2021 Pushed Back by Two Months». Variety (angļu), 2020. gada 15. jūnijs. Skatīts: 2020. gada 15. jūnijs.
 11. «Golden Globes Sets Late February Date After Oscars Delay». The Hollywood Reporter (angļu). Skatīts: 2020. gada 22. jūnijs.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]