Pāriet uz saturu

Beļģijas eiro monētas

Vikipēdijas lapa

Beļģijas eiro monētas ir eiro monētas, kuras izdevusi Beļģija.

Valsts puses izskats[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uz Beļģijas eiro monētu valsts puses attēlots Beļģijas karalis. Līdz 2013. gadam valdīja karalis Alberts II, kurš atkāpās no troņa par labu savam dēlam Filipam, tāpēc paredzams, ka monētu dizains tiks mainīts uz jaunā karaļa attēlu. Beļģijas monētu sākotnējais dizains neatbilda jaunākajām eiro dizaina rekomendācijām, tāpēc pēc 2008. gada izdotajām monētām ir nedaudz mainīts dizains — kalšanas gads un karaļa monogramma pārvietota uz iekšpusi, pievienoti burti BE, kas ir valsts nosaukuma saīsinājums. Tāpat tika pievienotas kaltuves un meistara zīmes, kā arī karaļa portrets tika atjaunināts, lai atbilstu izmaiņām viņa izskatā. Tomēr, tā kā 2008. gada beigās tika pieņemta jauna rekomendācija saskaņā ar kuru monarha portretu var atjaunināt tikai reizi 15 gados, uz no 2009. gada kaltajām monētām atkal tika izmantots iepriekšējais karaļa portrets, saglabājot pārējās izmaiņas.

No 1999. gada līdz 2007. gadam kalto monētu dizains
0,01 € 0,02 € 0,05 €
1 centa monēta 2 centu monēta 5 centu monēta
0,10 € 0,20 € 0,50 €
10 centu monēta 20 centu monēta 50 centu monēta
1,00 € 2,00 € 2 € monētas josta
1 eiro monēta 2 eiro monēta 2 eiro monētas josta

2 eiro apgrozības piemiņas monētas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Beļģija 2 eiro piemiņas monētas izdod kopš 2005. gada. Beļģija ir izdevusi ne tikai individuāli izvēlētas tematikas monētas, bet arī trīs Eiropas ekonomiskajai vienotībai veltītas monētas, kuras izdeva visas eirozonas valstis kopā. Turklāt Beļģija ir izdevusi vairākas zelta un sudraba piemiņas monētas, kas nav paredzētas apgrozībai.

Īpašas iezīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uz Beļģijas monētām ir kaltuves zīme un meistara zīme. Kaltuves zīme ir Briseles aizstāvja erceņģeļa Miķeļa galva. Meistara zīme ir svari, tā pieder Romēnam Koenam. Uz standarta apgrozības monētām šīs zīmes parādās tikai kopš 2008. gada. Uz 2005. gada 2 eiro apgrozības piemiņas monētas ir stilizēti tās dizaina autora Lika Lijksa iniciāļi.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]