Dalībnieka diskusija:Edgars2007/Arhīvs6

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
1. arhīvs 4. arhīvs 5. arhīvs 6. arhīvs 7. arhīvs 8. arhīvs

MediaWiki:Common.css

Pēc pēdējiem labojumiem atkal rādās sīki kroplīgi burtiņi starpviki saitēs (lietojot ierasto fonta izmēru). Tev pašam vai tad ir normāli? Kešu iztīrīji? --ScAvenger (diskusija) 16:05, 13 decembrī, 2013 (EET)

Es jau to laboju pēc tam, kad pamanīju, ka atkal kroplīgi viss izskatās (tāpat kā bija novembrī). Nē, tagad man tāpat kā pirms manām izmaiņām. Jā, iztīrīju. Tev kaut kurā no versijām (manu labojumu) bija ok? --FRK (diskusija/devums) 16:08, 13 decembrī, 2013 (EET)
Skaidrs, atkal kādam no "ārpuses" nagi niezējuši :( Nebija OK nevienā variantā. --ScAvenger (diskusija) 16:09, 13 decembrī, 2013 (EET)
Vari paspēlēties, varbūt kaut kas aiziet: en:Wikipedia:Village pump (technical)/Archive 120#Interlanguage links in different font. --FRK (diskusija/devums) 16:16, 13 decembrī, 2013 (EET)
Paspēlējos, pagaidām neaizgāja. --ScAvenger (diskusija) 17:16, 13 decembrī, 2013 (EET)
Izskatās, ka tagad ir ok (vismaz man). --FRK (diskusija/devums) 18:49, 14 decembrī, 2013 (EET)
Man individuālajā failā no rīta negāja, bet tagad iet #p-lang div.pBody ul li { font-family: sans-serif; }. Kāds laikam bija sačakarējis to stilu klasi kā tādu. --ScAvenger (diskusija) 20:16, 14 decembrī, 2013 (EET)

Arturs Jeresjko

Sveiks!

Izveidoju rakstu par Arturu Jersjko, bet uzreiz saņēmu dažus uzlabojumu brīdinājumus:

1. Šis raksts vai tā daļa neatbilst pieņemtajiem noformēšanas kritērijiem .. kādiem konkrēti kritērijiem?

2. Šis raksts ir jākategorizē ..esmu šo rakstu pievienojis katergorijai "Biogrāfija", kādām kategorijām man vēl tas būtu jāpievieno?

3. Šajā rakstā vai tā daļā nav ievērots enciklopēdisks valodas stils ..kas tieši man būtu vēl jāuzlabo rakstā, lai tas atbilstu Wiki stilam?--Wikirakstvedis (diskusija) 17:48, 17 decembrī, 2013 (EET)

Tie nav gluži brīdinājumi, bet tā saucamās uzlabošanas veidnes. Noformēšana aprakstīta šeit, bet vislabāk ņemt kādu labi noformētu analoģisku rakstu (piemēram, šo) un izpētīt tā vikikodu. Piemēram, atsauces Vikipēdijā liek savādāk, par to var palasīt šeit un tur esošajās saitēs. Kategorija "Biogrāfija" nederēs (tur tiek likti raksti par biogrāfijām kā tādām), vajag likt Kategorija:Krievijas uzņēmēji un Kategorija:Latvijas uzņēmēji. Par enciklopēdiskumu — jācenšas rakstīt neitrāli, bez liekiem izskaistinājumiem (kā ...Uzņēmēja Artura Jeresjko palīdzība citiem lielākajiem uzņēmumiem Latvijā ir nenovērtējama...). Tāpat vajadzētu papētīt citvalodu vikipēdijas un atrast tur rakstus par šo cilvēku. Ja tādu rakstu nav, personas nozīmība enciklopēdijai (ja vien tas nav tikai Latvijā plaši pazīstams cilvēks) var tikt apšaubīta. Veiksmi vikidarbā! --ScAvenger (diskusija) 20:21, 17 decembrī, 2013 (EET)

Kategorijas

Vai kaut kur var aplūkot kategorijas pie kurām pievienot rakstu? --Haris99 (diskusija) 11:38, 29 decembrī, 2013 (EET)

Šoreiz pats pieliku, bet turpmāk iesaku paskatīties citus šādas tematikas rakstus (šoreiz: televīzijas seriālus), vel apskatīt var kādās kategorijās likts raksts en wiki (tur gan viņu būs vairāk nekā vajag (un ir) šeit lv wiki, bet kaut kas jau būs kopīgs). --FRK (diskusija/devums) 11:42, 29 decembrī, 2013 (EET)

Latvijas Ministru kabinets 2014. gadā

  • [[Es gribētu zināt, kapēc tu izdzēsi manu rakstu par Latvijas Ministru kabinets 2014. gadā Kleivas
Vispār jau to izdzēsa lietotājs:SpeedKing. --FRK (diskusija/devums) 18:06, 6 janvārī, 2014 (EET)
Tas ir absolūti bezjēdzīgs raksts, jo dublē jau esošo rakstu (Dombrovska 3. Ministru kabinets). --SpeedKing (runāt  · devums) 18:14, 6 janvārī, 2014 (EET)

Latvijas kristīgie skauti

Kapēc ir piedāvajums dzēst attiecīgo rakstu? Diskusijā pie raksta mēģināju pamatot, kapēc tas atbilst vispārējiem nozīmīguma kritērijiem. Tāpat nesaprotu, ar ko šī raksta nozīmīgums atšķiras, piemēram, no Latvijas Konfesionāli luteriskā baznīca vai Latvijas Rakstnieku savienība? Jau iepriekš paldies par skaidrojumu. Ioditis (diskusija) 09:25, 8 janvārī, 2014 (EET)

Jūs diskusijā nepamatojāt kāpēc, bet vienkārši konstatējāt faktus. Abām pārējām Jūsu minētajām organizācijām vismaz ir vēsture (nav dibinātas vakardien), tāpat informācija par tām ir atrodama respektablos resursos, tai skaitā enciklopēdijās. --FRK (diskusija/devums) 09:41, 8 janvārī, 2014 (EET)
Pirmās trīs LKS skautu vienības ir eksistējušas vēl pirms WWII, un par to dokumentāli materiāli ir atrodami Gaidu un skautu muzejā, Ogrē, un valsts arhīvā. Tomēr piekrītu, ka LKS apraksts ir visai "konspektīvs" un, iepsējams, nav atsevišķa raksta cienīgs. Vai būtu korektāk info par Latvijas kristīgie skauti iekļaut rakstā Skautu kustība? Ioditis (diskusija) 10:09, 8 janvārī, 2014 (EET)
Jā, tas būtu labs variants. --FRK (diskusija/devums) 16:58, 8 janvārī, 2014 (EET)
LKS raksts pievienots rakstam Skautu kustība. Attiecīgi raksts Latvijas kristīgie skauti var tikt dzēsts. Ioditis (diskusija) 23:26, 8 janvārī, 2014 (EET)

Latviešu filmas, kuras iesniegtas "Oskaram"

Sveiks! Atradu šādu: en:List of Latvian submissions for the Academy Award for Best Foreign Language Film, pašam slinkums, bet tu vismaz tur darbojies tajā tēmā. :) --Papuass (diskusija) 21:35, 17 janvārī, 2014 (EET)

Jā, jau sen to rakstu grasījos dabūt šeit. --FRK (diskusija/devums) 21:40, 17 janvārī, 2014 (EET)

Maurīcija

Atvaino par "prezidentu". Gribēju kolēģim uzskatāmi parādīt, ka "ļaunprātīgi" Wiki var izmainīt informāciju, un, ja nav modrs administrators (kā tu:))), tad tā infoormācija arī paliek. —Šo komentāru pievienoja Egilio (diskusijadevums).

Un es jau grasījos veikt kaut kādas sankcijas ;) Bet tāpat tas tiktu pamanīts - agrāk vai vēlāk. --FRK (diskusija/devums) 09:22, 30 janvārī, 2014 (EET)

Krievukalns

Labdien! Nepieciešams precizēt informāciju par "Krievukalnu" Embūtes pagastā. Pirmkārt, tā cits nosaukums NAV "Radiņkalns", jo tas ir CITS kalns, kas atrodas uz ZA no "Krievukalna", otrkārt, tā cits nosaukums NAV "Krīvu kalns", jo tam nav nekāda pierādījuma un pamatojuma, šāds nosaukums nav reģistrēts nevienā vēsturiskā dokumentā. Papildināma informācija par precīzu virsotnes atrašanās vietu, kas nav vieta, kur atrodas informācijā pieminētais akmens, kuru tur novietojuši traktoristi meliorācijas laikā (šis fakts pieminēts Vaiņodes novada mājas lapā). Papildināma informācija par Latvijas Armijas štāba Ģeodēzijas-topogrāfijas daļas 1930. gadā izdotajā topogrāfiskajā kartē atzīmēto nosaukumu. Turklāt, ja apmeklē šo vietu, tad redzams, ka tur jau diezgan sen nav tīrumu, bet mežs un tikai nelielas, jaunaudžu ieskautas, pļaviņas. OjarsrajO (diskusija) 11:23, 2 februārī, 2014 (EET)

Deletion of uploaded pictures

Labdien Edgars2007, es esmu vācietis, tāpēc labāk raksta par angliski: in Germany, I am logged in as GRIPS but in COMMMONS I log in as ENGRIPS, which is also valid for Vikipēdija. With both identities, I have uploaded a number of images. With the first instances, I had no much knowledge about copyright signals. So I lost a lot of pictures even if they were taken out of newspapers more than 140 years old. In the meantime, i learned something about the tokens necessary to indicate copyright. The list of pictures that are about to delete contains such that are photographs of artwork of my collection, others of my friend's collection with his permission and the rest is public domain stuff because the author died more than hundred years ago. If you find it apropriate to delete the pictures, it would be nice to get a hint why this is necessary. If so, I could save a lot of time in future in avoiding uploads. The article about Edgars Vinters is the first approach close to the both I wrote in German and English. The next work to be done was: more categories and links into the latvian Vikipēdija, and, of course, making use of the fine personal box. Again, if the pictures are no more valid, the whole article will be void. Sveicieni no vācijas,--ENGRIPS (diskusija) 02:02, 4 februārī, 2014 (EET)

Gutten Tag! Ok, I understand your situation, You can explain that all in the deletion request @ Commons. And if you got some question, then just place {{helpme}} on your talk page. --FRK (diskusija/devums) 08:35, 4 februārī, 2014 (EET)

Lūdzu nerediģēt vienlaikus

Lūdzu nerediģēt rakstus vienlaikus ar citiem, tas rada bezjēdzīgu putru. Avellano (diskusija) 21:47, 5 februārī, 2014 (EET)

Mistērija

Varbūt Tu zini atbildi uz jautājumu, kur pašam nav izdevies atšķetināt? Kādēļ mūslaiku Latvijas hokeja izlases spēlētāju uzskaitījuma tabulā nav iespējams ranžēt vārtsargus pēc debijas izlases, dalības reizēm PČ un OS? -- gragox (diskusija) 02:36, 13 februārī, 2014 (EET)

Ja tā godīgi — īsti nesapratu, kas tev neiet (varbūt vainīgs rīts?). Ja nevari sakārtot tabulu pēc kādas noteiktas kolonas, tad esi pamēģinājis dažādus pārlūkus (varbūt kādas lokālas problēmas), man viss smuki sortējas? Ja tomēr kaut kas cits, tad lūgums bišķu idiotiskāk paskaidrot. --FRK (diskusija/devums) 08:21, 13 februārī, 2014 (EET)
Neiet no mājas Firefox, un tagad pārbaudīju ar darba Safari - tas pats. Paņemam idiotisko piemēru. :) Masaļskim ir 3 OS spēles aiz muguras (nu jau 4), taču noranžējot tabulu pēc "Dalība OS" Masaļskis un pārējie vārtsargi turpina mētāties kaut kur tabulas vidū. -- gragox (diskusija) 10:47, 20 februārī, 2014 (EET)
Izskatās, ka atradu problēmu. Vārtsargiem visu čakarē tas colspan, nomainot to uz tukšām šūnām, viss aiziet (vismaz es kļūdas neatrodu). --FRK (diskusija/devums) 12:21, 20 februārī, 2014 (EET)
Jap, paldies, par tik elementāru risinājumu neiedomājos. :) -- gragox (diskusija) 14:34, 20 februārī, 2014 (EET)
Viss sarežģītais ir vienkāršs :) --FRK (diskusija/devums) 15:03, 20 februārī, 2014 (EET)

zelti?

Medaļas 2 zelti

vai tu domā ka tā ir labi un pareizi? es domāju: vai nu '2 zelta' vai '2 zelta medaļas'. kas ir zelti? --Biafra (diskusija) 15:29, 13 februārī, 2014 (EET)

Tātad Tev pie rokas ir attiecīgā literatūra?

Zviedriski pilsēta Nöteborg. Latviski? Liels paldies. --Feens (diskusija) 08:31, 20 februārī, 2014 (EET)

Pēcpusdienā būs grāmata. --FRK (diskusija/devums) 10:14, 20 februārī, 2014 (EET)
It kā Nēteborga. --FRK (diskusija/devums) 15:03, 20 februārī, 2014 (EET)

Par palīdzību

Sveicināts! Esmu ļoti pateicīgs par Tavu sniegto palīdzību darbā ar veidnēm! Tomēr, neuzskati to par uzbraucienu, lūdzu kādu brīdi uzgaidīt un tikai tad veikt labojumus tikko izveidotā veidnes melnrakstā (tas ir nedaudz kaitinoši, jo darbs tiek turpināts). Ja nonākšu strupceļā, noteikti lūgšu palīdzību zinošākiem biedriem - arī Tev. Paldies, un ceru uz sapratni. --Gaujmalnieks (diskusija) 22:24, 20 februārī, 2014 (EET)

Atvaino, es jau domāju, ka darbs pie attiecīgās veidnes bija pabeigts. Centīšos turpmāk neattaisnot savu iesauku. --FRK (diskusija/devums) 22:32, 20 februārī, 2014 (EET)
Ir jau labi:) --Gaujmalnieks (diskusija) 22:38, 20 februārī, 2014 (EET)

Lūdzu izdzēs!

Lūdzu izdzēs šīs lapas (manas kļūdas vai nevajadzīgi):

Jau iepriekš paldies. --Voll (diskusija) 16:09, 21 februārī, 2014 (EET)

Darīts. --FRK (diskusija/devums) 18:05, 21 februārī, 2014 (EET)


Varbūt vari palīdzēt

Manā rakstā par Krievijas pilsētām, es nevaru saprast, kāpēc man neizdodas normāli dabūt "VietasKarte Ļeņingradas apgabals", lai attēlojas, kā normāla karte, jo gribu salikt punktus, kur katra pilsēta atrodas Ļeņingradas apgabalā. (Kleivas 17:04, 4 martā, 2014 (EET)

Tagad vajadzētu būt kārtībā (nebija uztaisīta pāradresācija no Location map uz VietasKarte). --FRK (diskusija/devums) 18:25, 4 martā, 2014 (EET)

Kā lai vispār izveidot tās VietasKartes jaunas! Man īsti neizdodas to izdarīt ... Vai vari palīdzēt saprast? (Kleivas 22:41, 10 martā, 2014 (EET)

Paņem salīdzini Veidne:VietasKarte Riodežaneiro un en:Template:Location map Brazil Rio de Janeiro City un pasaki, kas Tev nav skaidrs. Tas, ja pirmskatā (kad tu veido jaunu) izskatās maigi izsakoties tā, it kā kaut kas būtu nogājis greizi, ir nekas (tā tam jābūt; pēc tam tas pazudīs), galvenais, lai rakstos ir ok. --FRK (diskusija/devums) 22:51, 10 martā, 2014 (EET)

Kas gan Jūs ir iecēlis par tiesnesi vai visszini?

Sāku veidot savu eikipēdijas lapu kā autore. Sāku ar lielākajiem un svarīgākajiem punktiem tieši par izdotajiem darbiem un to laikiem, jo tas ir tas, ko jautājumos saņemu no jauniešim, kas skolās, rakstot par latviešu autoriem, izvēlās manus darbus. Te pēkšņi vienā dienā saņemu vēstuli no meitenes, kura ir sākusi rakstīt darbu, ir aradusi info, bet līdz tikusi sākt noformēt daļu par autoru un tā darbību, wikipēdijā vairs nespēj atrast info, kas bijusi pirms tam.

Lapa dzēsta, dzēsējš - JŪS!

Viss ok, ja ir vēlme radīt sevi vērtīgāku par iespējams esošu, tikai jautājums, kāpēc esat iedomājies, ka Jums lemt par to kam būt vai nebūt wikipēdijā? Kas Jūs iecēlis par tiesnesi vai wikipēdijas viszini?—Šo komentāru pievienoja Eva.savele (diskusijadevums).

Par kuru rakstu ir runa? Nesaprotu. --Feens (diskusija) 01:02, 13 martā, 2014 (EET)
Vikipēdijā nav pieņemts rakstīt par sevi. Tāds bija arī dzēšanas iemesls. Edgars nav ne tiesnesis, ne viszinis. Viņš tikai izdarīja to, ko citi lietotāji pirms tam bija norādījuši (citi lietotāji norādīja: "Dzēst! Iemesls: pašreklāma"). Skatīt: Kas Vikipēdija nav. PS: Feen, viņa runā par rakstu Eva Savele-Gavare --Treisijs (diskusija) 01:05, 13 martā, 2014 (EET)
Kad Jūsu popularitāte būs pieaugusi, kāds par Jums noteikti uzrakstīs. Tāds ir Vikipēdijas princips. Izmantot Vikipēdiju kā pašreklāmas platformu nav pieņemts. --ScAvenger (diskusija) 05:13, 13 martā, 2014 (EET)

Donalds Saterlends

Tas tev par to, ka tu man savulaik līdzīgi nocēli rakstu par Nīderlandes futbolistu Hālidu Būlahrūzu. Es ar toreiz par viņu rakstīju un tu jau biji paspējis nopublicēt pirms manis :) PS: Tāpēc jau es ieliku vienu teikumu un "inuse", jo taisni nodomāju, ka tu varētu arī par viņu rakstīt :) --Treisijs (diskusija) 09:27, 18 martā, 2014 (EET)

 :) --FRK (diskusija/devums) 09:28, 18 martā, 2014 (EET)

atsauces

Labdien,

Vai jūs varētu lūdzu sakārtot manis pieliktās atsauces rakstā Pēteris Lūcis. Es vēl neprotu īsti to darīt. paldies jau iepriekš. --Français anonyme 17:35, 25 martā, 2014 (EET)

Darīts. Es iesaku izmantot veidni {{tīmekļa atsauce}}, grāmatām — {{grāmatas atsauce}}, žurnāliem un tamlīdzīgiem izdevumiem — {{laikraksta atsauce}}. --FRK (diskusija/devums) 17:44, 25 martā, 2014 (EET)
Paldies. Es centīšos iemācīties strādāt patstāvīgāk. Mazliet pietrūkst laika lai visu pamatīgi izpētīt, bet centīšos. Apsolu. --Français anonyme 17:50, 25 martā, 2014 (EET)

Māllēpe

Un kāpēc bija jāizdzēš???? lapa nebija nedz par sportu, kas ir Edgars2007 specialitāte? tagad man atkal jāmeklē nosaukums kaut kur citur. Reāli atsita vēlešanos kaut ko darīt Wikipedijas labā :( —Šo komentāru pievienoja 213.175.115.15 (diskusijadevums).

Rakstā bija 10 vārdi, nebija pat kārtīga definīcija. Piekrītu, ka varēja vēl kādu brīdi pakarāties esošajā stāvoklī, bet vai tiešām bija vēlme nopietni papildināt? Tādā gadījumā rakstu var atjaunot pēdējā versijā. --Papuass (diskusija) 18:48, 26 martā, 2014 (EET)
šis atkal ir jautājums par dzēšanas ātrumu. vajadzētu tomēr k-kādu dažu dienu tolerances laiku ieturēt. protams, ja nav rupjības vai stulbības rakstā. šis nebija tāds gadījums. --Biafra (diskusija) 11:25, 27 martā, 2014 (EET)

help

Nu nekādi nesanāk pievienot bildi,galīgi nesanāk,lūdzu palīdziet.raksts par Maiju Eglīti.Ir bildēm divi varianti,viena no tām bija jau publicēta enciklopēdijā,tātad ar autortiesībām viss ir kārtībā,visdrīzāk ka nemākam tehniski.jau iepriekš paldies —Šo komentāru pievienoja Smuidrapriede (diskusijadevums).

Neizskatās, ka ir kārtībā. Kur šī bilde ir bijusi publicēta? Kurš ir tās autors? Vai autors piekrīt foto brīvai publiskai izmantošanai? --ScAvenger (diskusija) 00:45, 31 martā, 2014 (EEST)
Par tehnisko daļu ir šeit: Palīdzība:Attēli un citi faili. Par attēliem: ja tas ir publicēts papīra enciklopēdijā (cik saprotu, tad no "Teātris un kino biogrāfijās"), tad šoreiz tas skaitās autortiesību pārkāpums. --FRK (diskusija/devums) 17:41, 2 aprīlī, 2014 (EEST)

Rēzeknes Piena Konservu Kombināts

Sveiks Edgar! Kā es sapratu, tu esi ļoti pieredzējis wikipēdijas darbinieks un pie tam tik pat vecs kā es (es arī 1993 gada). Tas ir ļoti apsveicami, ka tu aktīvi piedalies rakstu veidošanā, palīdzībā un labošanā.

Bet gribētu palūgt tev, vai tu varētu nekoreģēt manējo rakstu, it īpaši nosaukumu. Jo es tomēr labāk zinu kā pareizi rakstās uzņēmums, pats virsraksts ir nekorekts, tāpēc nevajadzētu ņemt viņu par patiesu. Un vispār, es liku "A/S" Rēzeknes Piena Konservu Kombināts, sakarā ar to, ka tas ir bijušais uzņēmums, un raksts ir konkrēti par viņu. Vispār vēl nav zināms, iespējams, kaut kad nākotnē, raksts var mainīties, jo uzņēmums tiks atjaunots.

Paldies par saprašanu. :) —Šo komentāru pievienoja ‎Wolf77 (diskusijadevums).

Sveiki! vai tu varētu nekoreģēt manējo rakstu — līdz ko raksts tiek publicēts Vikipēdijā, tā šādi teikumi neies cauri, rakstu var labot un papildināt jebkurš. Par nosaukumu — jums "mājaslapā" un arī citos nopietnos avotos vispār visi ir ar mazo burtu (nu, protams, izņemot vārdu Rēzekne), es gan arī nesaskatu no lielo burtu lietošanas noteikumiem vajadzību pēc lielajiem burtiem. Norādi par a/s un pārējiem tipiem šādi nav pieņemts likt, var ierakstīt "Rēzeknes piena konservu kombināts bija akciju sabiedrība". --FRK (diskusija/devums) 18:46, 1 aprīlī, 2014 (EEST)

Šķūnenieku Kauss - dzēsta lapa

Vai Jūs, cienījamais Edgars2007 varētu pakomentēt sīkāk šo ierakstu, ka spārādās raksta "Šķūnenieku kauss" vietā? "Man kaut kā neizskatās pēc nozīmīgām sacensībām. --FRK (diskusija/devums) 14:17, 20 decembrī, 2013 (EET)" Kas Jūsuprāt ir nozīmīgas sacensības un kas nav? Vai nozīmīgas ir tikai Rīgā notiekošās? Vai tas, ka pasākums notiek ik gadu un pulcē 500 dalībniekus, ir lielākais sporta notikums Gulbenes novadā, ir apbalvots ar novada un pagasta balvām, nav komerciāls (ir bezmaksas), katru gadu piesaista mediju uzmanību u.t.t. ir uzskatāms par nenozīmīgu pasākumu? Šī izskatās pēc ļoti subjektīvas patīk/nepatīk vērtēšanas... —Šo komentāru pievienoja Gatcha (diskusijadevums).

Attiecīgais ieraksts bija diskusiju lapa, kurā neviens cits lietotājs neiebilda pret raksta dzēšanu (mums Vikipēdijā ir nerakstīts likums: klusēšana = piekrišana). Raksti ir arī par citās Latvijas vietās notiekošām sacensībām, kaut vai Apkārt Alaukstam. Vai Jūs spēsiet pamatot raksta raksta nozīmīgumu pēc nozīmīguma kritērijiem? Vismaz Internetā neatradu vairākus neatkarīgus avotus. Un manis pieminēšana tviterī arī bija lieka. --FRK (diskusija/devums) 17:08, 2 aprīlī, 2014 (EEST)
Un mediju uzmanību piesaista ļoti daudz kas, arī dažādas stulbības, kurām nav vieta Vikipēdijā (es to neattiecinu uz attiecīgo rakstu). --FRK (diskusija/devums) 17:10, 2 aprīlī, 2014 (EEST)
Vai tikai te nav drusku šauts pār strīpu? Raksts bija tīri labas kvalitātes, pastāvējis sešus (!) gadus, neatkarīgu avotu gan nebija, bet tos var atrast; salīdzinot ar to pašu Alaukstu, manuprāt, līdzīgs nozīmīguma līmenis. --ScAvenger (diskusija) 20:22, 2 aprīlī, 2014 (EEST)
Savādi, man kaut kā likās, ka raksts ir nesen izveidots, bet nu labi, tas nav tas būtiskākais. Ar Alauktu gan negribas salīdzināt, tas tomēr ir kaut kas ārpus līgas, un tā dzirkstele gan izskatījās pēc lokālās mājaslapas. Nebūtu gan problēma uztaisīt par gandrīz jebko (nenozīmīgu), ja vien to vēlas. Ko domā citi kolēģi? --FRK (diskusija/devums) 22:39, 2 aprīlī, 2014 (EEST)
foršs tusiņš saviem čomiem. ļoti cienu šādos pasākumus un cilvēkus, kas tos rīko! taču šaubos vai tādam ir vieta enciklopēdijā. Apkārt Alaukstam vai Nordea maratonā piedalās (arī) profesionāli sportisti. šeit, ja nu tiešām kāds ir bijis, tad tikai jautrībai. --Biafra (diskusija) 23:01, 2 aprīlī, 2014 (EEST)

Nu paga - vai notikumi 'jautrībai' nevar būt nozīmīgi? ŠķūneniekuKauss ir nopietnas sacensības, kurās 10km uzvarētājs nobrauc nepilnās 14 minūtēs - tas iespējams tikai ar nopietnu treniņu. Kopējā atmosfēra jautra, jā - jo cilvēki atpūšas. Dalībnieku mazāk nekā citos mega sporta pasākumos, jo neieguldām naudu reklāmās. Divās dienās notiek 5 sporta disciplīnas (10km šosejas velo, MTB, Triatlons, Futbols, Dubļubols<-jautrībai). Katrā vismaz 100 dalībnieku. (10km tuvu 300). Rīkošanā iesaistīti apmēram 70 brīvprātīgo. Pasākums bez maksas. Neviens nepelna. Reģionāli tas ir ļoti nozīmīgs pasākums. Vēsturiski - arī, jo līdz 2000 gadam tā bija vienīgā(?) iespēja Latvijā piedalīties triatlonā, kuru lieliski izmantoja sporta skolas. Pie kam ŠķūneniekuKauss radās vienlaicīgi ar Vienības brauciena atdzimšanu - viens no ŠK organizatoriem Aivars Galejs ir saņēmis atzinības rakstu par Vienības brauciena atjaunošanu. Te var minēt ļoti daudz ko. Iespējams, wiki raksts bija nepilnīgs, kāds punkts neatbilda normatīviem, bet vai tiešām tas maitā wiki saturu? Tās ir labojamas lietas, bet ne dzēšamas ar subjektīvu komentāru :)—Šo komentāru pievienoja 212.93.96.72 (diskusijadevums).

Lūdzu citus wiki administratorus atjaunot rakstu, jo Edgars2007 vairākkārt pierāda savu paviršību: "Vismaz Internetā neatradu vairākus neatkarīgus avotus" - mājaslapa, dzirkstele.lv, forumi, soc.tīkli; "man kaut kā likās, ka raksts ir nesen izveidots" - 7x nomēri 1x nogriez; "dzirkstele gan izskatījās pēc lokālās mājaslapas" - Eiropas mērogā tiešām lokāla, bet tas ir galvenais Alūksnes, Gulbenes, Madonas novadu laikraksts un portāls;—Šo komentāru pievienoja Gatcha (diskusijadevums).

Ne mājaslapa, ne forumi, ne sociālie tīkli nav neatkarīgi avoti, dzirkstele vēl varētu būt. --FRK (diskusija/devums) 12:23, 3 aprīlī, 2014 (EEST)

Tuning Up

Sveiks!

Saprotu, ka Tu saistībā ar IT saproti vairāk nekā es, kuram tā galīgi nav profesija. Es lapu par Chelsea FC lēnām labprāt uzlabošu. Tā kā saprotu, ka šo lapu uzmani, būtu pateicīgs ja vietas, kas noies greizi vai ne līdz galam, pielabosi.

Ar cieņu,

DaMarcus

Neko nesolu, bet pacentīšos. --FRK (diskusija/devums)

HotCat in Latvian

I plan to add categories to some articles. Would you like to translate the edit summaries? Chen10k2 (diskusija) 11:11, 13 aprīlī, 2014 (EEST)

Ok, but what I have to copy here (and translate) from commons:MediaWiki:Gadget-HotCat.js? I screwed up everything with this edit. --FRK (diskusija/devums) 11:25, 13 aprīlī, 2014 (EEST)
I don't know very well, but it seems one needs to create https://commons.wikimedia.org/wiki/MediaWiki:Gadget-HotCat.js/lv , just like there are https://commons.wikimedia.org/wiki/MediaWiki:Gadget-HotCat.js/de https://commons.wikimedia.org/wiki/MediaWiki:Gadget-HotCat.js/pt https://commons.wikimedia.org/wiki/MediaWiki:Gadget-HotCat.js/es etc. Chen10k2 (diskusija) 11:27, 13 aprīlī, 2014 (EEST)
Ok, I will take a look. BTW, I just wanted to write to you (before I got the first message from you) :D . I have suggestion for Vikipēdija:Pieprasītie raksti page. You could use such form: {{lapa|liw|article at en wiki}} (for articles where you don't know the Latvian translation) and {{lapa|liw|article at en wiki|article at lv wiki}} (for others). --FRK (diskusija/devums) 11:30, 13 aprīlī, 2014 (EEST)
Okay! I will sleep now. Goodbye. Chen10k2 (diskusija) 11:31, 13 aprīlī, 2014 (EEST)
Bye! --FRK (diskusija/devums) 11:34, 13 aprīlī, 2014 (EEST)
I made a request, but it looks like that the edit summary "added Category using HotCat" won't be translated (as it wasn't in this list). --FRK (diskusija/devums) 08:54, 14 aprīlī, 2014 (EEST)
I think I've found what to do. In the Portuguese Wikipedia the messages are in https://pt.wikipedia.org/wiki/MediaWiki:Gadget-HotCat.js/local_defaults , so maybe we just need https://lv.wikipedia.org/wiki/MediaWiki:Gadget-HotCat.js/local_defaults ? Chen10k2 (diskusija) 09:41, 14 aprīlī, 2014 (EEST)
Ok, it looks fine to me now. Thanks. Just place importScript('MediaWiki:Gadget-HotCat.js'); in yout js page and remove other stuff related to HotCat. --FRK (diskusija/devums) 09:55, 14 aprīlī, 2014 (EEST)
Nice. Thank you. Chen10k2 (diskusija) 09:58, 14 aprīlī, 2014 (EEST)

Johans Lēberehts Eginks

Labdien, Edgars2007, It's a good custom in Wikipedia to show the name of an artist in those different languages he is well known. For instance, in my German article about Siegfried Bielenstein, I show the Latvian transcription as well as the Russian. If I translate this article into Vikipēdija, must I suffer the German and Russian transcriptions will be deleted? Is there another reason besides chauvinism when you deleted the transcriptions of Eginks? Shall the Latvian readers not be aware of the existing foreign literature about this artist? Sveicieni no vācijas --GRIPS (diskusija) 01:41, 18 aprīlī, 2014 (EEST)

Domāju, ka viņam taisnība. Kaut arī mazliet uzbrauciens. :) Nomainīju. --Feens (diskusija) 02:27, 18 aprīlī, 2014 (EEST)

Brazīlijas Genipabu

Sveiks! Mans vienīgais špikeris (Lielais pasaules atlants) nedod atbildi, kā latviskojas Genipabu kāpas (pludmale) Brazīlijā? Paldies par atbildi jau iepriekš!--Ingii (diskusija) 10:34, 28 aprīlī, 2014 (EEST)

Sveika. It kā vajadzētu būt Ženipabu. --FRK (diskusija/devums) 14:29, 28 aprīlī, 2014 (EEST)

Veidne:Vieta

Šī veidne lielā mērā ir tavs gara darbs, vai ne? Kā lai tajā ieraksta, ka piemēram Harijs Mellups miris Sverdlovskā, nevis Jekaterinburgā? Sverdlovska tiks aizpildīta ar Ukrainas pilsētu (nebūs pāradresācija), kas nav Jekaterinburga. --Kikos (diskusija) 11:12, 2 maijā, 2014 (EEST)

Nē, GreenZeb'a, es viņu tikai nedaudz apgreidoju. Šeit ir piemērs, un dokumentācijā ir piemērs arī. --FRK (diskusija/devums) 11:15, 2 maijā, 2014 (EEST)

ego - Aktīvo lietotāju saraksts

Edgar, Šķiet es šajā sarakstā vairs neparādos. Ko esmu izdarījis? --IndulisMX (diskusija) 16:25, 10 maijā, 2014 (EEST)

Par kuru sarakstu ir runa? Varētu linku? --FRK (diskusija/devums) 16:33, 10 maijā, 2014 (EEST)
Ja domā šo, tad nezinu. Varbūt esi kaut kā apbižojis Vikipēdiju :D es, protams, ākstos Patiesībā diezgan interesanti... --FRK (diskusija/devums) 16:39, 10 maijā, 2014 (EEST)

Kerkīra

Ir tāds vārds "zemkalnāji"? --Kikos (diskusija) 21:01, 12 maijā, 2014 (EEST)

LPE tādu lieto. --FRK (diskusija/devums) 21:08, 12 maijā, 2014 (EEST)

Jautajums par bildes upload

Sveiks, Edgar,

Mans vārds ir Mārtiņš, es diezgan bieži izmantojo Wikipediju, lai uzzinātu kō jaunu vai interesantu. Diemžēl, nekad nav pašam sanācis kaut ko pievienot. Pie Tevis vēršos ar aicinājumu palīdzēt. Ir izveidojusies situācija ka viena no wikipedijas lapām - konkrētai personībai ir pievienota ļoti veca bilde. Ļoti velējāmies šo bildi nomainīt uz aktuālāku, bet nezinām kā to pareizi izdarīt. Jaunā bilde ir mūsu pašu uzņemta un tai ar autortiesībām viss ir OK. Saki, lūdzu vai varam lūgt nedaudz Tava laika, kā administrātoram un šo kļūdu labot? Esmu skatījies video youtubā kā bildi pievienot, bet saprotu, ka mans statuss neļauj to izdarīt. Bildi mēs Tev nosūtīt e-pastā. Vai verēsi palīdzēt?


Veiksmi! Mārtiņš —Šo komentāru pievienoja Martins82 (diskusijadevums).

Ja attēls ir tiešām Jūsu pašu uzņemts un Jūs apzinaties, ko nozīmē attēla augšupielādēšana Vikipēdijā (īsumā - jebkurš to vēlāk varēs izmantot jebkur, arī komerciāliem mērķiem), tad to var droši augšupielādēt Vikikrātuvē (tur tiešām nebūs nekā sarežģīta). --FRK (diskusija/devums) 10:21, 13 maijā, 2014 (EEST)

kategorija

Tas tādēļ, lai būtu ne tikai pa apgabaliem, bet arī visas vienā vietā. --Kikos (diskusija) 14:22, 13 maijā, 2014 (EEST)

Nepiekrītu. Tam tieši arī ir domāta dziļāku kategoriju sistēma. Tikpat labi mēs visas pilsētas (i Latvijas, i Austrālijas, i Fidži) varētu likt vienā kategorijā - Pilsētas. --FRK (diskusija/devums) 14:27, 13 maijā, 2014 (EEST)
Pamatā jā, bet ir gadījumi, kad lietderīgi vienlaicīgi ar dziļākām kategorijām redzēt arī objektu kopīgo sarakstu (piemēram, Kategorija:Latvijas ciemi vai Kategorija:Ķīmiskie elementi). Pieņemsim, ka Ukrainas pilsētu katalogā nonācis lietotājs zina, ka Terņivka ir Ukrainā, bet apgabalu nezina — tad viņam būtu jāpārskata visi apgabali pēc kārtas. Var iebilst, ka priekš tam ir meklēšanas logs — bet viņš var nezināt precīzu pareizrakstību un attiecīgās pāradresācijas var nebūt. --ScAvenger (diskusija) 14:43, 13 maijā, 2014 (EEST)

Cilvēkvārdi

Man ir problēmas domāšanā, latviskojot cilvēku vārdus un uzvārdus. Lūdzu palīdzi. Gribēju pārbaudīt: Barbour ir Barburs, Berburs? Jayakar ir Džeikers? Satomi ir gan japāņu vārds, tad būs Satomi tāpat? Severn būs Severns?--Ingii (diskusija) 20:56, 13 maijā, 2014 (EEST)

Barburs, Satomi, Severns; par Jayakar neesmu pārliecināts. Vispār es tomēr ieteiktu turpināt griezties pie Kikosa, par Makeju toreiz atbildēju (varbūt arī nevajadzēja), jo to es zināju par visiem 100% un domāju, ka tajā brīdī visi iegūs (tu atbildi, Kikos var pievērsties kam citam). --FRK (diskusija/devums) 10:55, 14 maijā, 2014 (EEST)
Paldies!--Ingii (diskusija) 11:35, 14 maijā, 2014 (EEST)

Kristaps Zvejnieks

Kāpēc tu izmainīji manis veiktos uzlabojumus Kristapa lapā? --Edgars15891 (diskusija) 16:40, 20 maijā, 2014 (EEST)

Tāpēc, ka tas lauks paredzēts labākajam sasniegumam, nevis vairākiem. --FRK (diskusija/devums) 16:44, 20 maijā, 2014 (EEST)
Es pats kā profesionāls kalnu slēpotājs zinu, ka labākais panākums slalomā nav labākais visās disciplīnās kopā. --Edgars15891 (diskusija) 16:47, 20 maijā, 2014 (EEST)
Ne par to ir runa, infokastē tomēr jābūt īsai, kodolīgai informācijai. Izvērsties var raksta tekstā. --FRK (diskusija/devums) 17:03, 20 maijā, 2014 (EEST)

Filmas infokaste

Ja noprotu, tad pēc tavām šodienas izmaiņām filmas infokastes veidnē, kaut kas ir noticis ne tā, skatīt piemēram Krusttēvs (filma). --Treisijs (diskusija) 16:53, 22 maijā, 2014 (EEST)

Būtu gana jauki, ja filmu infokastes izskatītos kā iepriekš un lai nav jātaisa jauna tēma, tad Kinoakadēmijas balvas infokastē nomaini lūdzu vārdu garums uz ilgums. --Baisulis (diskusija) 23:33, 22 maijā, 2014 (EEST)
Hmm, interesants rezultāts... Par kaut kādas stilu klases (kas visticamāk ir pie vainas) kļūdu es nebiju iedomājies. Baisuli, infokaste izskatās par 99% tāda pati kā iepriekšējā. --FRK (diskusija/devums) 11:09, 23 maijā, 2014 (EEST)
Eh, visas interesantās kļūdas ir viena simbola dēļ :) --FRK (diskusija/devums) 12:45, 23 maijā, 2014 (EEST)

Navbokši

Nepatīk man tas sarkanais "D" navbokšos. pirms tavām izmaiņām tāda nebija. Kas mainījies? --Kikos (diskusija) 19:49, 28 maijā, 2014 (EEST)

Bija, tikai bija "d". Es nevaru atrast vietu kodā, kur tiek pārvērsts par lielajiem burtiem. Un šādi (ar lielajiem) ir vieglāk trāpīt uz rediģēšanas lauku. --FRK (diskusija/devums) 19:52, 28 maijā, 2014 (EEST)
Tas mazais "d" viltīgā veidā bija zils pat tad, ja diskusijas nebija. --Kikos (diskusija) 20:01, 28 maijā, 2014 (EEST)
Jā, sorry. Tagad apskatījos, kā izskatījās pirmslua versija, tiešām ir zils links. Paskatīšos, varbūt var kaut ko mainīt. --FRK (diskusija/devums) 20:02, 28 maijā, 2014 (EEST)
Uzliku. --FRK (diskusija/devums) 20:17, 28 maijā, 2014 (EEST)
Paldies! --Kikos (diskusija) 21:15, 28 maijā, 2014 (EEST)

Šis

Jānis ir vīrišķis spēka plaukumā. Viņa ir Mazpisānu pilsētas galva.

Pēc tavas shēmas šādi būs pareizi :) --Kikos (diskusija) 19:38, 31 maijā, 2014 (EEST)

Kaut kas nav tīri. Ļauj padomāt līdz rītam. Es gan gribēju teikt, ka galva ir kopdzimtes vārds, bet tā izskatās ka nav. --FRK (diskusija/devums) 19:57, 31 maijā, 2014 (EEST)
Izrādās, ka latviešu valodas vārdnīca klusē par kopdzimtes lietvārdiem, par ko nezināju, kad rakstīju augstāk esošo ierakstu. Tātad visticamāk, galva ir kopdzimtes lietvārds un tur būs viņš šajā gadījumā. --FRK (diskusija/devums) 10:23, 1 jūnijā, 2014 (EEST)
Kas tavā avotā ir rakstīts par vietniekvārdiem un to lietojumu vispār? Vai tad vietniekvārda lietojums ir atkarīgs no kāda cita teikuma locekļa neskaitot subjektu, uz ko viš tieši attiecināms? Jānis - viņš, pilsētā - tā, sāls - vvz? Vai it gadījumi, kad Jānis var būt "viņa" un pilsēta "tas"? --Kikos (diskusija) 11:05, 1 jūnijā, 2014 (EEST)
To savu avotu es tagad nevaru atrast (pārāk daudz biezu grāmatu; neatceros, kurā tieši skatījos). Pēc būtības tiek skatīts viens pats teikums, lai veidotos korekts gramatiskais centrs; par pilsētu: nerakstīsi taču "[Romne ir pilsēta x valstī.] Tā ir centrs.", vai ne? Es vēl pameklēšu. --FRK (diskusija/devums) 11:12, 1 jūnijā, 2014 (EEST)
un sāls - tas :) --FRK (diskusija/devums) 11:15, 1 jūnijā, 2014 (EEST)
«Jānis ir vīrišķis spēka plaukumā. Viņa, kad apdzeras, paliek par baigo cūku.» Vēl viens "kopdzimtes lietvārds"? Es varu saštukot vēl un vēl :) --Kikos (diskusija) 11:46, 1 jūnijā, 2014 (EEST)
Ceplīšu "Latviešu valodas praktiskajā gramatikā" ir teikts, ka "Teikuma priekšmets un izteicējs parasti saskaņojas dzimtē, skaitlī locījumā (ja par izteicēju lietotajam vārdam ir šīs formas)", tālāk ir izņēmumi, kuros "Viņa paliek par cūku" (kur starp citu, gramatiskais centrs ir "viņa paliek" - cūka tur nav iesaistīta) tipa piemēri nav minēti. "Daina Nītiņa, Juris Grigorjevs (redaktori). Latviešu valodas gramatika. Rīga : LU Latviešu valodas institūts, 2013. ISBN 978-9984-742-70-0." ne pie vietniekvārdiem, ne pie saistījumiem nekas tāds arī nav minēts. Es palūdzu nokomentēt šo situāciju vienam cilvēkam, kas it kā rubī fišku (izskatās pēc cilvēka ar filoloģijas grādu), kas pie līdzīga piemēra pateica: "Gramatiski pareizs, bet semantiski nepilnīgs. Vajag norādīt pārēju uz citu kontekstu, atspoguļojot pretstatu ar "savukārt", "bet", "turpretī", "lai gan", "lai arī", "kaut gan", "kaut arī", "tomēr", "taču", "toties", "gluži otrādi", "gluži pretēji".". Saproti, kā gribi. Tev gadījumā nebija kāds pazīstams cilvēks, kas rubī fišku (kaut kādā diskusijā reiz ieminējies), varbūt varat parunāt (man pašam sāka palikt interesanti)? --FRK (diskusija/devums) 16:14, 1 jūnijā, 2014 (EEST)

Novel tulkojums

Nezināju kur atbildēt, manā lapā vai šeit. Paldies, Edgar, katrs precizējums priekš manis ir ļoti vērtīgs - man ir zināmas grūtības ar latviešu valodu. Dotajā tekstā man liekas, ka tulkojums ir pareizs, bet caur Atsaucēm ir pieejams pirmraksts. Katrā gadījumā es paļaujos uz jūsu vērtējumu. Visu labu --Français anonyme 14:43, 8 jūnijā, 2014 (EEST)

Veidne:Valsts amatpersonas infokaste

Būtu nedaudz jāpielabo. Sk., piem., šeit. --Glossologist (diskusija) 22:49, 8 jūnijā, 2014 (EEST)

Vispār labais tonis ir pēc eksperimentiem ar infokasti pārbaudīt, kas pēc tam notiek attiecīgajos rakstos. --ScAvenger (diskusija) 23:04, 8 jūnijā, 2014 (EEST)
Ups... Mana pašpārliecinātība par to, ka es reāli zinu, ko daru, šoreiz nedaudz ir pievīlusi. --FRK (diskusija/devums) 15:39, 9 jūnijā, 2014 (EEST)

Priekš kam?

Četrus gadus veci raksti ir OK, bet jaunie vairs nē? Pie tam visu laiku te raksts stāvēja garā formā - tiklīdz sāku tos apīsināt atsevišķos rakstos, tā uzreiz esi klāt un labo pa savam - kāpēc tad pirms tam neapīsināji? Slinkums darīt pašam, bet savs pirksts jāiebāž katrā pīrādziņā ja kāds cits ķeras klāt? Fuķiks (diskusija) 16:00, 9 jūnijā, 2014 (EEST)

Ja tu domā DĀR rakstu pārvietošanu — nu varbūt tāpēc, ka agrāk nepamanīju (es taču neeju katru dienu lūkoties, kā Gana pret Vāciju nospēlēja), būtu pamanījis — būtu pārvietojis.
P.S. Nav prātīgāk grupu turnīru tabulas galvenajā rakstā ņemt no grupu rakstiem (skatīt šī raksta kodu)? Citādi sanāk dubults darbs... --FRK (diskusija/devums) 16:10, 9 jūnijā, 2014 (EEST)
"es taču neeju katru dienu lūkoties" - dīvaini manas izmaiņas pamanīji uzreiz. P.S. Vari labot tabulas kā tev patīk - es labāk neķeršos klāt, atkal kaut kas būs ne tā kā Tev patīk. Fuķiks (diskusija) 16:17, 9 jūnijā, 2014 (EEST)
Grupu raksti katru dienu neparādās pēdējo izmaiņu lapā. Par tabulām — es taču neteicu "lietotāj Fuķik, tev galvenajā rakstā jāizmanto tabulas no grupu rakstiem, citādi tu vienkārši nedrīksti darīt", es tikai ieteicu, kā (vismaz man šķiet) būtu labāk; tas, vai Tu to izmanto, paliek tavā ziņā. --FRK (diskusija/devums) 16:21, 9 jūnijā, 2014 (EEST)
Cik augstsirdīgi no tavas puses... Fuķiks (diskusija) 16:48, 9 jūnijā, 2014 (EEST)

Swing

Hi, Edgars2007! Please tell me, is this type of swing common in Latvia? Hahahahaa, it's amazing, I've never seen swings like this one before, hahaha! If it is, please create an article about it! Best wishes, Chen10k2 (diskusija) 16:45, 17 jūnijā, 2014 (EEST)

Lieldienu šūpoles? Chen10k2 (diskusija) 17:26, 17 jūnijā, 2014 (EEST)
Hi! Yes, those could be Easter swings... I'll take a look on swing in general, but it probably won't happen today. --FRK (diskusija/devums) 17:29, 17 jūnijā, 2014 (EEST)
Hi, Edgars2007. I'm writing to say goodbye. In the next seven months I will have no time to study the Latvian language, and I don't know if I will come back to edit more. I hope I have been a bit helpful with the typo fixing (that was the only thing I could do to help). Latvian is a really nice language to listen to (I listened to all languages in http://europa.eu/about-eu/facts-figures/administration/index_pt.htm and it was the one I liked the most) Hopefully the Latvian Wikipedia will grow stronger and stronger! Chen10k2 (diskusija) 18:44, 24 jūnijā, 2014 (EEST)
Hi! Well, what can I say — good luck in your non-wiki life :) And yes, you were helpful with the typo fixing. --FRK (diskusija/devums) 18:54, 24 jūnijā, 2014 (EEST)

Vizuālā redaktora gļuki

Tu gribi teikt, ka tās nejēdzīgās vikisaites Doma laukuma sprādziena rakstā redaktors pielika kaut kā automātiski? Biafra jau nu nav tas, kas tā būtu rīkojies tīšām. Man jau tā šķita, ka šo rīku var lietot tikai ērtākai komatu salikšanai garos un atsaucēm bagātos teksta palagos :( --ScAvenger (diskusija) 19:31, 23 jūnijā, 2014 (EEST)

Mana nepārbaudītā teorija, bet esmu par 99,9% pārliecināts (es gan to redaktoru baigi sen neesmu lietojis): Biafra iezīmē kaut kādu daļu teksta, lai ieliktu vikisaiti, tiek parādīti vairāki varianti, ko likt. Un tad, lai arī Biafra būtu izvēlējies pareizo linku, redaktors (kaut kādu tehnisku iemeslu dēļ) ieliek saiti uz kādu citu rakstu. Tā dažkārt gadās ar iw saites likšanu (kad, piemēram, gribu ielikt saiti uz pieņemsim Veidne:ScAvenger ir kruts, bet man uzliekas Veidne:ScAvenger ir kruts/doc). Tie nevajadzīgie nowiki tagi arī būtu tehniķiiem jālikvidē, bet šī jau (pie mums) ir Papuasa saimniecība :) --FRK (diskusija/devums) 19:37, 23 jūnijā, 2014 (EEST)
Neesmu diezko kruts, bet vikisaites likšana vārdam ar galotni aiz kvadrātiekavām patiesi ir ar defektu — pa vidu ieliekas nevajadzīgs tags. Iespējams, tas nav pamanīts tādēļ, ka citās valodās vikisaites šādi liek reti. Vikisaites no variantiem nepareizi ielikt gan, šķiet, var tikai aiz neuzmanības. --ScAvenger (diskusija) 21:08, 23 jūnijā, 2014 (EEST)
Tā tas varētu būt (par nowiki tagu un citām valodām). Paskatīsimies, ko Biafra teiks savai aizstāvībai :) --FRK (diskusija/devums) 21:29, 23 jūnijā, 2014 (EEST)
sveiki! nu acīmredzot vizuālais redaktors + neuzmanība. parasti to cenšos lietot tikai sīkumos, šeit neesmu to īsti ievērojis un rezultāts ir tāds kā ir + neesmu pārbaudījis sava darba rezultātu. precīzāk 'kā tieši' tas ir paveikts nevarēšu atcerēties. pietiekoši sen. atvainojos. --Biafra (diskusija) 22:23, 24 jūnijā, 2014 (EEST)

Es tā kā pasūdzējos, bet laikam tas nav globāli tik svarīgi... --FRK (diskusija) 12:52, 30 jūlijā, 2014 (EEST)

Atrakstījušies :( Man līdz šim likās, ka galotnes aiz kvadrātiekavām ir labs, nevis slikts stils. Un kā darīt zināmu visiem potenciālajiem Vizuālā redaktora lietotājiem, ka tā nedrīkst? --ScAvenger (diskusija) 13:05, 30 jūlijā, 2014 (EEST)
@ScAvenger: Hm, te laikam ir jāizvērtē, kas ir labāk (nowiki tags vai [[Padomju Savienība|Padomju Savienības]] tipa saites), to otro vismaz var viegli izlabot (kaut vai ar to pašu Vikifikatoru, kas pašlaik vēl tiek testēts). --FRK (diskusija) 13:16, 1 augustā, 2014 (EEST)
Otrais katrā gadījumā neskaitās kļūda, tikai lieka dažu baitu tērēšana. --ScAvenger (diskusija) 16:55, 3 augustā, 2014 (EEST)
@ScAvenger: Informēt varētu (pēc "kļūdas" izdarīšanas, ja tiek pamanīts) ar tāda veida paziņojumu, protams, pasakot to tā, lai neaizbaidītu kaut kādus jauniņos (vecos bukus jau "neaizbiedēsi") un kaut kā saudzīgi pastāstot, kāpēc palīdzības lapā ir teikts citādāk (par [[Padomju Savienība|Padomju Savienības]]). --FRK (diskusija) 17:32, 5 augustā, 2014 (EEST)

grupa "Dūmi"

Neesmu nekads baigais vikipēdists, tāpēc tu man varētu palīdzē un uztaisit to tabulu un ielikt bildes u.t.t par grupu dūmi un varbut pat papildinat info, jo velos lai cilveki uzzin kas ta ir par grupa. Paldies jau iepriekš :) —Šo komentāru pievienoja Robertsklavins (diskusijadevums).

Bet raksts atbilst nozīmības kritērijiem? --FRK (diskusija/devums) 19:49, 24 jūnijā, 2014 (EEST)

Par latgaliešu Vikipēdiju

Diskusijas sākums

Tagad tajā vikipēdijā ir tāda lieta, ka nav neviena administratora (es biju tikai pirmo gadu, kad to izveidoja). Tagad it kā vjadzētu administrāciju ievēlēt, bet nav nekādas aktivitātes tajā, tāpēc principā nav iespējams izveidot balsojumu --Dark Eagle (diskusija) 17:28, 10 jūlijā, 2014 (EEST)

Varam aiziet tur pačītot :) Kāds ir jāievēl - ka atkal neaizklapē ciet. --Kikos (diskusija) 19:03, 10 jūlijā, 2014 (EEST)
Nu vajag nolasīties. --FRK (diskusija) 21:47, 10 jūlijā, 2014 (EEST)
Hmm... paskatījos pēdējās izmaiņas — nebiju domājis, ka tur tagad tik ļoti niecīga aktivitāte :( --ScAvenger (diskusija) 22:59, 10 jūlijā, 2014 (EEST)

Autortiesības

Veidoju Ērenpreiss velosipēdi lapu. Esmu Ērenpreiss pārstāvis un man ir tiesības izmantot uzņēmuma mājaslapas saturu, kā arī rindkopu beigās pievienoju atsauces uz mājaslapu, bet jau vairākas reizes esmu apsūdzēta autortiesību pārkāpumā. Ko darīt?--Erenpreiss kh (diskusija) 13:07, 22 jūlijā, 2014 (EEST)

Erenpreiss kh: atbildēju. --FRK (diskusija) 13:26, 22 jūlijā, 2014 (EEST)

Par labojumu

Par [1]. Papīra enciklopēdijās patskaņus kārto, neņemot vērā burtu garumu. Paskaties, piemēram, LPE. --Feens (diskusija) 12:12, 1 augustā, 2014 (EEST)

@Feens: vispār nevajadzētu būt problēmām. --FRK (diskusija) 12:17, 1 augustā, 2014 (EEST)
Tad jau arī mainīt uz tiem garajiem nevajadzēja, bet tas tā, ja patīk, kāpēc ne. Paldies par citiem labojumiem. --Feens (diskusija) 12:20, 1 augustā, 2014 (EEST)
Nu lai visur ir vienādi (lai var rakstīt kā normālā latviešu valodā pienākas), man te viens jauniņais sūdzējās (nu labi, tas vēl tais tumšajos laikos, kad mīkstie līdzskaņi ar z bija jāaizvieto), ka DEFAULTSORT mainījis, jo mati sacēlušies stāvus no Kriszjanis Vikipedists :) --FRK (diskusija) 12:30, 1 augustā, 2014 (EEST)

Vēršos pie autoritātes

Šitam puisim [2] ir divi LCCN, rezultātā mūsu templeits paņem tizlāko no tiem, protams. --Feens (diskusija) 02:58, 2 augustā, 2014 (EEST)

Ir trīs risinājumi: a) aizsūtīt Kongresa bibliotēkai e-pastu ar lūgumu apvienot b) izdzēst nejēdzīgāko no Vikidatiem (ko es arī izdarīju, bet, protams, nav garantijas, ka kāds atliks atpakaļ) c) ielikt pašā veidnē Janukoviča rakstā attiecīgo parametru: {{autoritatīvā vadība|LCCN=n2004104375}} (pārējie dati tiks ņemti no Vikidatiem). --FRK (diskusija) 10:43, 2 augustā, 2014 (EEST)

Skadiņi

Gribu atgādināt tev par šo lietu... kā tad patiesībā viss bija? --Dark Eagle (diskusija) 22:44, 10 augustā, 2014 (EEST)

Nu tātad — ar Ēriku tā kā viss skaidrs (ir tā kā rakstīju Kopienas portālā). Juris iznāca uz maiņu 19-8-1931 spēlē pret Somiju. Bet, iespējams, viņš tajā spēlē nepiedalījās, jo grāmatā ir piezīme, ka precīzu Latvijas sastāvu nav izdevies atrast (uz maiņu iznākušie esot "izskaitļoti pēc vēlāk publicētiem kopsavilkumiem"). --FRK (diskusija) 10:24, 11 augustā, 2014 (EEST)
Ja būs iespēja, tad apskati lūdzu periodikas "1944.03.27 Sporta Pasaule", tur it kā interesants raksts par Ēriku --Dark Eagle (diskusija) 13:28, 11 augustā, 2014 (EEST)
Bibliotēkā laikam būšu kaut kad nākamnedēļ, ja neaizmirsīšu, apskatīšos. --FRK (diskusija) 14:30, 11 augustā, 2014 (EEST)

@Dark Eagle: es Tev draugos nosūtīju tā raksta daļu, kur ir par Ēriku. --FRK (diskusija) 11:57, 19 augustā, 2014 (EEST)

Un vēl par Juri... paliek atklāts jautājums par viņa piedalīšanos spēlē pret somiem, jo šeit it kā ir atzīmētas maiņas, t.i. viena vārtsargu maiņa --Dark Eagle (diskusija) 14:16, 11 augustā, 2014 (EEST)

Tajā spēlē vēl Roze tika nomainīts uz (laikam Kārli) Paegli un Tils uz Juri Skadiņu. --FRK (diskusija) 14:30, 11 augustā, 2014 (EEST)
Tad vajag to tur precizēt, ar atsauci uz avotu --Dark Eagle (diskusija) 20:28, 12 augustā, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-34

10:16, 18 augustā, 2014 (EEST)

Pasaules mantojuma objekta infokaste

Sveiks! Vai vari lūdzu uztaisīt latviešu valodas infokārbu -> en:Template:Infobox World Heritage Site? --Baisulis (diskusija) 11:42, 19 augustā, 2014 (EEST)

Veidne:Pasaules mantojuma objekta infokaste. --FRK (diskusija) 11:43, 19 augustā, 2014 (EEST)
Paldies! Nepamanīju, ka tāda jau ir! --Baisulis (diskusija) 12:52, 19 augustā, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-35

12:21, 25 augustā, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-36

10:48, 1 septembrī, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-37

12:33, 8 septembrī, 2014 (EEST)

Kazahstāna

Sveiks! Kaut kas nav kārtībā ar šiem rakstiem iekš Kategorija:Kazahstānas veidnes. Šī kategorija ir nevietā un rakstiem vēl tas noinclude. Varbūt vari salabot? --Baisulis (diskusija) 21:02, 10 septembrī, 2014 (EEST)

Es laikam kaut ko nočakarēju :) Tagad ir ok. --FRK (diskusija) 21:08, 10 septembrī, 2014 (EEST)

Tin Can Cathedral

Hello, I have put the text of the English Wikipedia article: Tin Can Cathedral into my Latvian sandbox. If you can gain access to my sandbox, and you have the time, could you take a look at the article? Could you direct me to a site in the Latvian Wikipedia where I might be able to ask for a translation? If I could get a Latvian text,I would create this article for the Latvian Wikipedia. I would be grateful for any help you can give me. Nicola Mitchell (diskusija) 00:34, 12 septembrī, 2014 (EEST)

@Nicola Mitchell: Hello! Please take a look at Vikipēdija:Tulkošanas vadlīnijas#For users who don't speak Latvian. --FRK (diskusija) 11:40, 12 septembrī, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-38

11:34, 15 septembrī, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-39

12:04, 22 septembrī, 2014 (EEST)

Renaming

Regarding meta:Steward requests/Username changes, I confirm I wish to be renamed to Edgars. --FRK (diskusija) 00:33, 23 septembrī, 2014 (EEST)

Punkti vs Atstarpes

Tā tiešām labāk? Nesortējas. --Kikos (diskusija) 20:45, 24 septembrī, 2014 (EEST)

Es jau gribēju rakstīt ne īpaši glaimojošus komentārus, bet noturējos. Labāk tomēr ir šādi. Ja pa tēmu: Diskusija:Ukrainas pilsētu uzskaitījums#Jaunais paskats. --FRK (diskusija) 20:48, 24 septembrī, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-40

12:44, 29 septembrī, 2014 (EEST)

Kāpēc nepatika "tiešais reizinājums"?

Šajā izmaiņā esi izņēmis "tiešo reizinājumu" un ielicis "Dekarta reizinājums". Kāpēc nepatika "tiešais reizinājums"? (skatīt AkadTerm) --Treisijs (diskusija) 19:21, 30 septembrī, 2014 (EEST)

Es neesmu nekāds matemātiķis, bet vai tad Cartesian product parasti neapsaukā par Dekarta reizinājumu? Ā, kā izrādās, googlē ir sastopams arī tiešais reizinājums, bet vienalga manuprāt populārāks ir Dekarts. Šādi ir Latvijas padomju enciklopēdijā, būtu laikam jābūt (tagad nav man) tajā "Augstākā matemātika" (Kronbergs, Rivža, Bože; Zvaigzne, 1988) grāmatā. Siliņas un Šteinera "Rokasgrāmata matemātikā" gan klusē (vismaz es uz ātro neatradu). --FRK (diskusija) 19:31, 30 septembrī, 2014 (EEST)
Var jau būt... Mūsdienās no rietumiem iespaidojamies vairāk nekā no austrumiem. Vienkārši es esmu saskaries ar tiešo reizinājumu nevis ar Dekarta reizinājumu. --Treisijs (diskusija) 19:40, 30 septembrī, 2014 (EEST)
"Augstākajā matemātikā" nav šī lieta pieminēta un vispār par kopām ir tikai viena maza nodaļa. --ScAvenger (diskusija) 19:43, 30 septembrī, 2014 (EEST)
Es rīt laikam būšu RTU bibliotēkā, kur pacentīšos apskatīties diskrētās matemātikas plauktu (bija tā 90. gadu foršā grāmata; Strazdiņš laikam bija autors). Bet būtu jau forši uzzināt kādas mūsdienīgākas (varbūt arī mācību) grāmatas viedokli. --FRK (diskusija) 19:50, 30 septembrī, 2014 (EEST)
To veco, labo Diskrētās matemātikas grāmatu neatradu, bet Gunta Dekšņa 2009. gada grāmatā "Diskrētā matemātika" tiešais reizinājums pie Dekarta reizinājuma vispār nefigurēja (tā gan nav tāda ūbernopietna mācību grāmata, drīzāk gan vairāk populārzinātniskāka), Rēzeknes Augstskolas Pētera Dauguļa "Diskrētajā matemātikā" pie tiešā reizinājuma savukārt nav pieminēts Dekarts. Bija laikam vēl viena, ko izraku, kur bija abi varianti. --FRK (diskusija) 13:07, 1 oktobrī, 2014 (EEST)

izdzesa

kapec izdzesa manu skaidrojumu vardam kaitings ? —Šo komentāru pievienoja Esp (diskusijadevums).

Jo vārdam kaitings ir pavisam cita nozīme :) --FRK (diskusija) 14:04, 1 oktobrī, 2014 (EEST)

MZGD

Kas ir "HHVM" un vai tā vajag izrunāties?! ;) --Kikos (diskusija) 13:11, 5 oktobrī, 2014 (EEST)

Priekšpēdējā rindiņa. HipHop virtuālā mašīna. P.S. Palika interesanti — kas ir MZGD? :) --FRK (diskusija) 13:14, 5 oktobrī, 2014 (EEST)
Jaunā paaudze laikam šo vairs nezina... To lieto nesaprotamu abreviatūru apzīmēšanai :) ja kas, Google atšifrējumu izdod pirmajā saitē --ScAvenger (diskusija) 16:21, 5 oktobrī, 2014 (EEST)
Paldies, ScAvenger! Eh, sen šitā nebiju smējies :) --FRK (diskusija) 19:08, 5 oktobrī, 2014 (EEST)
Pēc nepārbaudītiem, bet ticamiem datiem, šai abreviatūrai esot bijis politisks konteksts saistībā ar NKVD alternatīvu atšifrējumu. --Kikos (diskusija) 19:12, 5 oktobrī, 2014 (EEST)
HHVM ir forša lieta, pats jau vairāk kā datu ar to krāmējos darbam, bet kāds tiem labojumiem ar tekstu "Iezīmes: HHVM" sakars ar HHVM? Tiek apietas kaut kādas HHVM nesavietojamības ar Zend PHP vai kas? (es parasti mēģinu pieteikt vai pat labot nesavietojamības pašā HHVM, tikai tad, ja pārāk laikietilpīgi, taisam workaroundus sava PHP koda pusē) --neonz (diskusija) 00:02, 6 oktobrī, 2014 (EEST)
Switch over to the servers which are running faster, experimental software, HHVM.. Lasīt vairāk. Jautājumus var droši uzdod šeit. --FRK (diskusija) 09:03, 6 oktobrī, 2014 (EEST)
Kā jau teicu, es zinu, kas ir HHVM un neprasu par HHVM kā tādu, es vairāk nesapratu, kāds HHVM sakars ar labojumiem, ko veic rakstos. Tātad, vienkārši visiem labojumiem, ko taisi caur HHVM, tiek tāds teksts piekabināts klāt vai kas? Jo citādi nekādu saistību neredzu starp HHVM un piem. šo labojumu. --neonz (diskusija) 09:50, 6 oktobrī, 2014 (EEST)
Laikam jau ka jā. Es tomēr nevaru saukt sevi par šīs nozares speciālistu, tāpēc arī nevaru droši pateikt + norādīju uz diskusiju lapu, kur vari aprunāties ar sev līdzīgajiem :) --FRK (diskusija) 18:22, 6 oktobrī, 2014 (EEST)
Es arī nevarēju saprast, kas tas par mistisku tūli, ar ko tu tur tagad rediģē (tādus label liek pie Vizuālā redaktora, vikidatos pie Widar). Tā arī paliku nesapratis :) --Papuass (diskusija) 18:40, 6 oktobrī, 2014 (EEST)

Nu tātad: es lapas laboju tāpat kā iepriekš (manā pusē viss ir pa vecam). Cik nu manas datorzinātņu zināšanas ļauj man teikt, tad tas mistiskais "tūlis" man ļauj ātrāk saglabāt lapu u.t.t., īsāk sakot - darboties šeit. Vienīgais, ko es esmu darījis, ir ķekša ielikšana pie Faster servers with HHVM pie testa funkcijām. Tās visas tehniskās lietas, kas notiek, lietotājam neredzot, man varat neprasīt :) Es jau norādīju, kur var to darīt. --FRK (diskusija) 18:47, 6 oktobrī, 2014 (EEST)

@Neonz, Papuass: Ja nu interesē, par HHVM ir raksts jaunākajā Vikipēdijas avīzē. --FRK (diskusija) 10:51, 11 oktobrī, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-41

09:10, 6 oktobrī, 2014 (EEST)

Sergejs Polonskis

Jūs uzlikāt divus šablonus "Sergejs Polonskis" rakstā. Vai Jūs varētu lūdzu precizēt kur ir problēma? Lai es varētu ātri visas problēmas novērst! Jo es pagaidām godīgi sakot nesaprotu kur ir šī problēma! — Matty Dean (diskusija) 09:13, 7 oktobrī, 2014 (EEST)

1) tekstā jāizņem saites uz rakstiem citu valodu Vikipēdijās (piemēram, infokastē uz Mirax Group rakstu krievu valodas Vikipēdijā). Tādas saites netiek liktas 2) nu kā jau veidnē teikts: jāsalabo latviešu valodas pareizrakstība (es pats neesmu ieinteresēts to darīt). --FRK (diskusija) 09:44, 7 oktobrī, 2014 (EEST)

Paldies!

Šodien saņēmu šādu e-pastu: "Jūsu lietotāja tiesības izmainīja Edgars2007. Jūs tagad esat šo grupu dalībnieks: Automātiskie pārbaudītāji." Gribēju tikai pateikt paldies par to. Gribēju rakstīt e-pastu, bet jūs teicāt, ka nelasāt to bieži. --OskarsC (diskusija) 19:03, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

Lūdzu! Tā gan vairāk ir tāda kā tehniska lieta, Tev pašam no tā nav nekāda jūtama labuma, tas palīdz ērtāk pārbaudīt pēdējās izmaiņas pārbaudītājiem. P.S. nevajag jūsoties :) --FRK (diskusija) 19:12, 12 oktobrī, 2014 (EEST)

Tech News: 2014-42

11:53, 13 oktobrī, 2014 (EEST)

VietasKarte N

Kāpēc man tāda šaize ar Altaja rezervāts? --Kikos (diskusija) 20:38, 15 oktobrī, 2014 (EEST)

Atzīstu, ka ir problēmas ar vietaskartēm ar xy apakšlapām. Tāpēc mums arī vajag moduli. Pagaidu risinājums: ieliec rakstā parametru |karte= un to kartes kodu (ķipa, tādu kā lidostas rakstā starp <center>...</center>). --FRK (diskusija) 20:56, 15 oktobrī, 2014 (EEST)
A kāpēc tu negribi izmantot tiešo norādi uz veidnēm "VietasKarte..."? šitā lieta ar pāradresācijām jau minētajām kartēm ar x un y nekad nav normāli strādājusi. --Kikos (diskusija) 21:04, 15 oktobrī, 2014 (EEST)
Tu domā kā šajā infokastē? Šajā veidā tie paraksti pašā kartē kaut kā tizli apstrādājas (parādās nevajadzīga atstarpe starp to punktu un nosaukumu, kas dažkārt izraisa monitora "paplašināšanos"; es nerunāju par gadījumiem, kad pats punkts ir tuvu kartes/monitora malai). --FRK (diskusija) 21:14, 15 oktobrī, 2014 (EEST)