Hārtfordšīra

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Hārtfordšīra
Hertfordshire
Novietojums
EnglandHertfordshire.svg
Galvenie dati
Statuss: vēsturiskā, ceremoniālā un nemetropoles grāfiste
Reģions: Anglijas Austrumi
Admin. centrs: Hārtforda
Lielākā pilsēta: Votforda
Platība : 1 643 km²
Iedzīvotāju skaits: 1 048 200 (2005)
Iedzīvotāju blīvums : 638/km²
Mājaslapa: www.hertsdirect.org

Hārtfordšīra (angļu: Hertfordshire) ir ceremoniālā grāfiste Anglijas dienvidaustrumos. Atrodas Anglijas Austrumu reģionā. Grāfistes administratīvais centrs ir Hārtforda.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Grāfistes zemju apguve sākusies akmens laikmeta vidū. Pastāvīgas ļaužu apmetnes Hārtfordšīrā sāka veidoties bronzas laikmetā. Ķeltu ciltis zemes sāka apdzīvot dzelzs laikmetā.

Sakarā ar Londonas teritoriālo paplašināšanos, Hartfordšīra pietuvojas Anglijas galvaspilsētai, un dēļ grāfistes ērtā ģeogrāfiskā izvietojuma, to sāka apdzīvot aristokrāti, kas uzlaboja grāfistes ekonomisko stāvokli. Rūpnieciskās revolūcijas laikā grāfiste attīstījās vēl vairāk un iedzīvotāju skaits pieauga. 1965. gadā Bārnetas un Īstbārnetas rajoni tika nodoti Londonai, bet Potersbāras rajons Hārtfordšīrai. No 1920. līdz 1980. gadu beigām Boremvudā atradās liels kinostudiju komplekss, kur ir filmētas filmu "Zvaigžņu kari" un "Indiana Džonss" epizodes. Mūsdienās darbojas tikai divas studijas, vienā no kurām tika filmētas visas "Harija Potera" filmu sērijas.

Hārtfordšīra

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]