Pāriet uz saturu

Latavio

Vikipēdijas lapa
Latavio
Latavio
Latavio TU-134
Latavio TU-134
IATA
PV
ICAO
LTL
Izsaukums
LATAVIO
Dibināta 1992. gadā
Darbību pārtrauca 1996. gadā
Galvenā bāze Rīga, Latvija
(Starptautiskā lidosta "Rīga")
Flote 22 reaktīvās un 14 propelleru lidmašīnas
Mātes kompānija Latvijas Republikas valdība
Galvenā mītne Karogs: Latvija Latvija, Rīga
Vadība Eduards Maharevs, Jānis Dinevičs

Latvijas aviolīnijas jeb Latavio (angļu: Latvian Airlines) bija Latvijas nacionālā lidsabiedrība, kuras bāzes lidosta bija starptautiskā lidosta "Rīga". Aviokompānija bija dibināta 1992. gadā, Latvijas valstij pārņemot PSRS aviokompānijas Aeroflot Latvijas nodaļas īpašumus.

Kompānijas īpašumā sākotnēji bija 22 reaktīvās un 14 propelleru lidmašīnas — TU-154B-2, TU-134B-3, AN-24B un AN-12. Tā nodarbināja apmēram 550 cilvēku. 1993. gadā par Latavio prezidentu kļuva bijušais Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts Eduards Maharevs,[1] šajā laikā Latavio saņēma 1,2 miljonus latu lielu aizdevumu no Banka Baltija.

Pēc tam par kompānijas prezidentu kļuva Jānis Dinevičs, tomēr lidsabiedrība turpināja strādāt ar zaudējumiem un tās darbība valstij radīja 12,5 miljonus latu lielus zaudējumus. Pēc nesekmīgiem privatizācijas mēģinājumiem Latavio no 1995. gada oktobra tika atzīta par maksātnespējīgu. To likvidēja un Latvijas valdība kopā ar Latvijas — ASV kopuzņēmumu Baltic International Airlines izveidoja jaunu nacionālo lidsabiedrību airBaltic, kurā Latvijas valstij piederēja 51% akciju, pārējo akciju īpašnieki bija Baltic International USA, skandināvu aviosabiedrība SAS un divas investīciju kompānijas.[2]

Lidojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1993. gada vasarā Latavio veica šādus regulārus lidojumus:[3]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]