Latvijas Jaunatnes padome

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Latvijas Jaunatnes padome (LJP) ir 1992. gadā dibināta jaunatnes nevalstisko organizāciju (NVO) un organizāciju, kas strādā ar jauniešiem vecumā līdz 30 gadiem, apvienība.

LJP misija ir radīt tādu vidi Latvijā, kurā jauniešiem ir kvalitatīvi dzīves apstākļi, lai bērnu un jauniešu organizācijas varētu sasniegt savus mērķus.

LJP mērķi ir:

  1. attīstīt darbu ar jaunatni un jaunatnes politiku;
  2. veicināt jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesos;
  3. pārstāvēt dalīborganizāciju intereses;
  4. stiprināt organizācijas, kuras strādā ar bērniem un jauniešiem.

Latvijas Jaunatnes padome darbojas Latvijas pilsoniskajā aliansē, atbalstot pilsoniskās sabiedrības attīstību Latvijā, un Eiropas Jaunatnes forumā, pārstāvot jauniešu intereses starptautiskā mērogā.

Dalīborganizācijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2020. gadā LJP apvieno 28 dalīborganizācijas (20 biedrus un 8 asociētos biedrus) ar vairāk kā 10 000 biedriem.

Par LJP Biedru var kļūt jebkura Latvijas Republikas (LR) likumdošanā noteiktā kartībā reģistrēta biedrība vai nodibinājums, kas atzīst LJP mērķus un apņemas ievērot LJP Statūtus. Arī reģistrētu organizāciju atsevišķa struktūrvienība (nodaļa, grupa, klubs, utt.) var kļūt par LJP dalīborganizāciju.

Aktuālais LJP biedru saraksts pieejams LJP mājaslapā sadaļā "Dalīborganizācijas"

Nesenie projekti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2020. gadā:

"LJP darbības nodrošināšana 2019-2020" - nodrošināt LJP darbību un pārstāvēt jauniešu un jaunatnes organizāciju intereses.

2019. gadā:

"LJP darbības nodrošināšana 2019-2020" - nodrošināt LJP darbību un pārstāvēt jauniešu un jaunatnes organizāciju intereses.

2017. gadā:

"Strukturētā dialoga īstenošana Latvijā 2017 -2018" - veicināt Strukturētā dialoga nacionālās darba grupas darbību, veicināt jauniešu izpratni par Strukturēto dialogu un sekmēt jauniešu līdzdalību.

"Interešu aizstāvība jaunatnes politikas jomā" - īstenot interešu aizstāvības darbību jaunatnes politikas jomā, sekmējot pilsoniskas sabiedrības attīstību Latvijā un veicinot NVO interešu aizstāvības darbības neatkarību no publiskās pārvaldes nozares pārraugošās ministrijas ietekmes.

2015. gadā:

"Strukturētā dialoga īstenošana Nīderlandes, Slovākijas un Maltas prezidentūras Eiropas Savienības padomē" īstenošana - veicināt Strukturētā dialoga aktivitātes Latvijā.

"LJP 2.0" - nodrošinot LJP darbību un jaunatnes NVO un jauniešu līdzdalību jaunatnes politikas ieviešanā Latvijā.

"Strukturētā dialoga koordinēšanu Itālijas - Latvijas - Luksemburgas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros" - Strukturētā dialoga popularizēšana un jauniešu līdzdalības veicināšanai.

“Strukturētā dialoga nacionālā darba grupa – jaunatne” - veicināt Strukturētā dialoga nacionālās darba grupas darbību un jauniešu izpratni par jauniešu un lēmumpieņēmēju (ierēdņu, deputātu, politiķu) dialogu.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]