Politiskā kultūra ir viens no būtiskākajiem jēdzieniem politoloģijā un socioloģijā, kas apraksta sabiedrības attieksmi, vērtības, ticējumus un uzvedības normas, kas ietekmē politisko sistēmu un tās darbību. Politiskā kultūra ietver visu, kas saistīts ar cilvēku izpratni par politisko dzīvi, to, kā viņi mijiedarbojas ar politiskajiem procesiem, un kādā veidā sabiedrība veido savu politisko identitāti.
Politiskā līdzdalība: Sabiedrības iesaistīšanās politiskajos procesos, piemēram, vēlēšanu aktivitāte, piedalīšanās politiskajās diskusijās, demonstrācijās un citās sabiedriskās aktivitātēs.
Politiskās institūcijas: Uzticība un uztvere par politiskajām institūcijām, kā arī to leģitimitāte sabiedrības acīs.
Vēsture un pieredze: Nacionālā vēsture un iepriekšējā pieredze ar politiskajiem režīmiem, kas veido sabiedrības attieksmi pret valdību un politiskajiem līderiem.
Parohālā politiskā kultūra: Sabiedrība, kurā cilvēki maz interesējas par politiku un politiskās institūcijas ir vāji attīstītas. Tipiska tradicionālām sabiedrībām.
Subjektīvā politiskā kultūra: Sabiedrība, kurā iedzīvotāji apzinās politisko sistēmu, bet ir pasīvi un nelīdzdalīgi. Cilvēki sagaida, ka valdība rīkosies viņu vietā.
Dalībnieku politiskā kultūra: Sabiedrība, kurā cilvēki aktīvi iesaistās politiskajos procesos un uztver sevi kā daļu no politiskās sistēmas. Raksturīga demokrātiskām sabiedrībām.