Uzbrukums slepenpolicijai

Vikipēdijas lapa
Uzbrukums slepenpolicijai
Uzbrukums slepenpolicijai.jpg
Režisors Oļģerts Dunkers
Scenārija autors Alberts Bels
Galvenajās
lomās
Mūzika Marģeris Zariņš
Operators Miks Zvirbulis
Montāža Ērika Meškovska
Studija Rīgas Kinostudija
Izdošana 1974. gads
Ilgums 84 minūtes
Valsts Flag of the Latvian Soviet Socialist Republic (1953–1990).svg LPSR
Valoda latviešu

"Uzbrukums slepenpolicijai" ir 1974. gada Latvijas PSR spēlfilma, kas uzņemta Rīgas Kinostudijā. Filmas režisors ir Oļģerts Dunkers. Filma uzņemta pēc Alberta Bela romāna "Saucēja balss" motīviem un attēlo 1906. gada janvāra notikumus, kas saistīti ar Rīgas LSDSP kaujinieku uzbrukumu Rīgas Policijas pārvaldei.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Filmas darbība norisinās īsi pēc 1905. gada revolūcijas notikumiem. No Lībavas Rīgā ierodas viens no revolucionāru pagrīdes vadītājiem - Ādolfs Karlsons. Dokumentu pārbaudes laikā viņu arestē par pasu režīma pārkāpumu un nosūta uz īslaicīgās aizturēšanas kameru, līdz lietas apstākļu noskaidrošanai.

Policija saprot, ka aizturētais ir viens no galvenajiem revolucionāru organizatoriem, bet viņiem nav pierādījumu pret viņu. Aizturētais apgalvo, ka ir linu tirgonis un pieprasa, lai izvirza pret viņu apsūdzību vai atbrīvo.

Tad arestantu gaišā dienas laikā, iebrūkot slepenpolicijas pārvaldē pašā Rīgas centrā, atbrīvo radikāli noskaņoto kaujinieku grupa.

Lomās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Epizodēs: Ramons Kepe, Edgars Zveja, Artūrs Frinbergs, Pēteris Lūcis, Georgs Juris Pučka, Jānis Zariņš, Eduards Treimanis, Valdis Lūriņš, Valdis Birģelis, Artūrs Dimiters, Ēriks Krams, Jānis Jurovs, Leonīds Grabovskis, Dzidra Ritenberga, Arno Upenieks, Tālivaldis Macijevskis, Lolita Cauka, Jānis Mētra, Kārlis Teihmanis, Alfons Kalpaks, Roberts Ceplītis, Voldemārs Šoriņš, Haralds Topsis, Egons Beseris, Jānis Lenēvičs, Juris Bernots, Kārlis Anuševics, Irina Tomsone, Velga Vīlipa, Pēteris Šogolovs, Harijs Avens, Vilis Ķimelis

Filmēšanas grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Interesanti fakti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]