Šengenas līgums

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šengenas līguma dalībvalstis jeb tā sauktā Šengenas zona.

Šengenas līgums ir līgums par robežkontroles atcelšanu starp Eiropas Savienības (ES) valstīm. To 1985. gada 14. jūlijā parakstīja Luksemburgā, netālu no Šengenas piecas no tā laika desmit Eiropas Ekonomikas Kopienas valstīm (Luksemburga, Francija, Beļģija, Nīderlande un Vācija). Līgums stājās spēkā 1995. gada 26. martā.

Šengenas zona[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācija Eiropas mikrovalstu monetārā vienošanās ar ES Šengenas zona Eiropas Ekonomiskā Telpa Centrāleiropas Brīvās Tirdzniecības vienošanās Eiropas Padome Eiropas Savienība Eirozona ES Muitas savienība Baltkrievijas, Kazahstānas un Krievijas Muitas savienība GUAM Šveice Islande Lihtenšteina Norvēģija Kosova Albānija Bosnija un Hercegovina Maķedonija Melnkalne Serbija Moldova Kazahstāna Baltkrievija Krievijas Federācija Ukraina Gruzija Azerbaidžāna Armēnija Turcija Andora Sanmarīno Monako Vatikāns Horvātija Bulgārija Apvienotā Karaliste Rumānija Čehija Dānija Ungārija Lietuva Polija Zviedrija Kipra Īrija Austrija Beļģija Igaunija Somija Francija Vācija Grieķija Itālija Luksemburga Latvija Malta Nīderlande Portugāle Slovākija Slovēnija Spānija
Interaktīvā Eilera diagramma, kas rāda sakarības starp dažādām Eiropas valstu pārnacionālajām organizācijām un sadarbības līgumu darbības zonām.

Šengenas zonā ietilpst 26 Eiropas valstis (22 no tām ir ES dalībvalstis) - Beļģija, Čehijas Republika, Dānija, Vācija, Igaunija, Grieķija, Spānija, Francija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Ungārija, Malta, Nīderlande, Austrija, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Somija un Zviedrija, kā arī Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Šveice.