Bebru iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Bebru iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Bebru iela
Bebru iela
4. maršruta tramvajs Bebru ielā (2010. gads).
Ielas novietojums Rīgā
Riga Bebru iela karte.png
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.svg Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Imanta
Garums 640 m
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Autobuss 36. 41.
Tramvajs 1.
Mikroautobuss 270.
Bebru iela Vikikrātuvē

Bebru iela ir Rīgas iela Kurzemes rajonā, Imantā. Bebru iela sākas pie Kurzemes prospekta un beidzas pie Anniņmuižas bulvāra. Kopējais ielas garums ir 640 metri un tā sastāv no 2 braukšanas joslām. Ielā pārsvarā savrupmāju apbūve.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iela minēta jau 1900. gada Rīgas adrešu grāmatā ar nosaukumu Bebru iela (vācu: Biberstraße, krievu: Bobrovaja ulica).

Iela sakrīt ar teritoriju, kurā 20. gadsimta sākumā bija paredzēts izbūvēt dzelzceļa atzarus un staciju sastāvu novietošanai, kas netika realizēts, izveidojot to daudz tuvāk Rīgas centrālajai dzelzceļa stacijai (Vagonu parks), taču šis projekts ietekmējis Bebru ielas un visas šīs Imantas daļas attīstību 20. gadsimta lielākajā daļā.[1]

Otrā pasaules kara vācu okupācijas laikā iela saukta Biberstraße. Sākotnēji iela plānota kā šķērsiela, kura savienotu Slokas ielu ar neapbūvētajām pļavām (tagadējās Vecumnieku ielas tuvumā). 20. gadsimta 20. gados iela projektēta no Purva ielas pie dzelzceļa līdz Tālavas ielai (tagadējai Anniņmuižas bulvāra daļai). 1964. gadā ielas posms no dzelzceļa līdz tagadējam Kurzemes prospektam iekļauts Rīgas Radiorūpnīcas teritorijā. 80. gados ierīkota ielas tagadējā trase un ielā tika izbūvēta tramvaja līnija.[2]

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bebru iela ir 640 metrus gara asfaltēta iela Imantā. Tā sākas krustojumā ar Kurzemes prospektu (iepretī bijušajai Rīgas Radiorūpnīcai) un iet rietumu virzienā. Iela veido savienojumus ar Progresa, Raktes, Kooperatīva, Riņķa un Imantas ielām. Bebru iela beidzas krustojumā ar Anniņmuižas bulvāri. Visas ielas garumā iela sastāv no divām braukšanas joslām. Tramvaja sliedes neatrodas ielas vidū, bet gan ielas malā, blakus, otrpus tām, atrodas ielai paralēla brauktuve uz tuvējām mājām, kas savienota ar šķērsielām. Ielā pārsvarā savrupmāju apbūve, arī atsevišķi daudzdzīvokļu nami.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bebru iela ir savienota ar šādām ielām:

Sabiedriskais transports[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Visas Bebru ielas garumā (no Kurzemes prospekta līdz Anniņmuižas bulvārim) kursē 1. maršruta tramvaji, kā arī 36. un 41. maršruta autobusi. Vēl Bebru ielā kursē 270. maršruta mikroautobusi.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Ritvars Eglājs. «Imantas Bebru ielas dzelzceļa stacija», 18.06.2021. Skatīts: 19.06.2021.
  2. Rīgas ielas. Enciklopēdija. 2. sējums. SIA Drukātava, 2008, 59.—60. lpp.

Koordinātas: 56°57′27″N 24°01′45″E / 56.9575°N 24.0291°E / 56.9575; 24.0291