Pāriet uz saturu

Baltā iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Baltā iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Baltā iela
Baltā iela
Ielas novietojums Rīgā
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Iļģuciems
Garums 900 m
Vēsturiskie
nosaukumi
Baltāsmuižas iela
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Baltā iela Vikikrātuvē

Baltā iela ir iela Rīgā, Kurzemes rajonā, Iļģuciemā. Tā sākas krustojumā ar Daugavgrīvas ielu un beidzas krustojumā ar Lidoņu ielu, pēc kura tā Spilves virzienā turpinās kā Spilves iela. Visā garumā Baltā iela sastāv no divām braukšanas joslām, vienīgi posmā no ēkas ar numuru 3a līdz krustojumam ar Olaines ielu tā ir nedaudz šaurāka un līdz ar to šajā posmā ir vienvirziena iela, pa kuru var braukt Daugavgrīvas ielas virzienā. Visā garumā iela klāta ar asfalta segumu, tās kopējais garums ir 900 metri.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Baltā iela pirmoreiz Rīgas adrešu grāmatā minēta 1861. gadā ar nosaukumu Baltāsmuižas iela (Weissenhöfsche Straße, Веисенгофская улица). Šādi iela visticamāk nosaukta tās galā esošās Baltās muižas dēļ.[1] 1938. gadā ielu nosaukumu latviskošanas rezultātā iela pārdēvēta tagadējā nosaukumā. Otrā pasaules kara vācu okupācijas laikā atjaunots tās iepriekšējais nosaukums. Padomju okupācijas gados lēmums anulēts un iela atkal kļuvusi par Balto ielu. 1974. gadā, likvidējot Nordeķu ielu, tās posms no Daugavgrīvas ielas līdz Olaines ielai pievienots pie Baltās ielas.[2]

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Baltā iela ir aptuveni 900 metrus gara iela Iļģuciema apkaimes austrumos-dienvidaustrumos. Tā sākas krustojumā ar Daugavgrīvas ielu (turpat blakus atrodas arī Daugavgrīvas, Lilijas un Tvaikoņu ielas krustojums) un iet ziemeļrietumu virzienā. Ielas nepāra numuru pusei raksturīga industriālā apbūve, kamēr pāra numuru puse ir reti apbūvēta, tajā atrodas 5. tramvaju maršruta galapunkts, autostāvvieta, krustojums ar Olaines ielu, kura tuvumā iela pagriežas vairāk uz ziemeļiem, un garāžas. Aiz krustojuma ar Riekstu ielu apbūves situācija mainās: abās ielas pusēs parādās daudzstāvu dzīvojamie nami ar sabiedriskajām ēkām (bērnudārzs, skola) pa vidu. Netālu no Rīgas Valdorfskolas iela pāra numuru pusē krustojas ar Cementa ielu, savukārt iepretī Rīgas 54. vidusskolai nepāra numuru pusē tai ir savienojums ar Motoru ielu. Baltā iela beidzas krustojumā ar Lidoņu ielu, pēc kura tā Spilves virzienā turpinās kā Spilves iela.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Baltā iela ir savienota ar šādām ielām:

Infrastruktūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Esošie objekti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bijušie objekti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Baltā ielā 3/9 atradās fabrika "Rīgas tekstils". Ēka celta laikā no 1894. līdz 1899. gadam.[2]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Iļģuciema ielu katalogs: A — L, citariga.lv
  2. 2,0 2,1 2,2 Raimons Zalcmanis, Bruno Pētersons, Inta Pētersone, Inta Sīpola. Rīgas ielas. 2. sējums. Rīga : SIA Drukātava, 2008. 24.—26. lpp. ISBN 978-9984-798-39-4.
  3. 3,0 3,1 RD IKSD iestāžu katalogs, dati.e-skola.lv
  4. RD IKSD iestāžu katalogs Arhivēts 2012. gada 19. jūlijā, Wayback Machine vietnē., dati.e-skola.lv

Koordinātas: 56°58′06″N 24°03′57″E / 56.9683°N 24.0657°E / 56.9683; 24.0657