Pāriet uz saturu

Jēkabpils autoosta

Vikipēdijas lapa
Jēkabpils autoosta

Jēkabpils autoosta ir autoosta, kas atrodas Latvijas pilsētā Jēkabpilī. SIA "Jēkabpils autobusu parks" Jēkabpils autoosta atrodas Daugavas kreisajā pusē, Jēkabpils centrā blakus Kena parkam, Vienības ielā 1. Autoostā ir plaša uzgaidāmā zāle, divas kases un pieejami mantu uzglabāšanas pakalpojumi. Ziemas sezonā siltums tiek nodrošināts ar vietējo gāzes apkures sistēmu. Autoostā darbojas kafejnīca, frizētava, preses kiosks, bezmaksas interneta termināls un vairāki veikaliņi.[1] Autoosta ir iekļāvusies "Baltic Lines" programmā[1], kas dod iespēju pasažieriem pasūtīt biļetes uz visiem tiem iekšzemes un starptautiskajiem maršrutiem, ko apkalpo Rīgas Starptautiskā autoosta.

Pie autoostas celtnes atrodas stāvvieta apmēram 15 autobusiem un seši pasažieru iekāpšanas laukumi, pie kurām pienāk un atiet autobusi, kuri apkalpo kā vietējos, tā iekšzemes un starptautiskos[nepieciešama atsauce] maršrutus. Autoostai apkārt esošā teritorija ir apzaļumota. Blakus autoostai atrodas pilsētas autobusu pieturas un taksometru stāvlaukums, kā arī vairāki veikali un aptieka.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iepriekšējā autoosta, kas atradās blakus Vecpilsētas laukumam, bija nolietojusies un neatbilda nepieciešamajām prasībām, kā arī radīja lieku transporta kustības noslogojumu. Kā jauns būvobjekts, tas ir, autobusu perons, autoosta un apbūves zona, Jēkabpils autoosta tika nodota ekspluatācijā 2004. gada janvāra beigās, bet tika atklāta februāra beigās. Kopējās būvniecības izmaksas bija aptuveni 423000 Ls. darbus veica vietējie uzņēmēji- ģenerāluzņēmējs p/s "Jēkabpils Lauku celtnieks", "Hektors", "Velmo", "Indriķis" un "Jēkabpils PMK".

Starppilsētu maršruti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No Jēkabpils autoostas pastāv tiešā satiksme uz šādām Latvijas pilsētām: Aizkraukle, Aknīste, Alūksne, Bauska, Cēsis, Cesvaine, Daugavpils, Gulbene, Ilūkste, Jaunjelgava, Ķegums, Līvāni, Madona, Ogre, Preiļi, Pļaviņas, Rēzekne, Rīga, Salaspils, Varakļāni, Viļāni, Viesīte. Vairāki starppilsētu maršruti, piemēram, Rīga—Ludza—Kārsava un Rīga—Krāslava, neiebrauc Jēkabpils autoostā, bet pietur otrpus Daugavai, Kurzemes ielā; savukārt ECOLINES starptautiskie reisi pietur Rīgas ielā iepretim "Statoil".[2]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 «Jēkabpils — labo pārmaiņu pilsēta!». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2010. gada 11. augustā. Skatīts: 2010. gada 18. augustā.
  2. ECOLINES autobusu pieturas

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]