... viena no pirmajām imunoloģijā gūtajām atziņām ir tā, ka cilvēki atkārtoti nesaslimst ar lipīgajām slimībām, kuras ir pārslimojuši?
... vistu un zosu virskārtas putnu mazuļi pēc izšķilšanās ir ļoti labi attīstīti, uzreiz spēj sekot līdzi vecākiem, baroties un ūdensputnu sugu mazuļi dažu stundu vecumā prot peldēt un nirt?
... adatzivju dzimtas zivīm piemīt unikāla īpašība rūpēties par saviem ikriem: pēc tam, kad mātīte iznērš ikrus, tēviņš tos apaugļo un nēsā sev līdzi, kamēr no ikriem izšķiļas jaunās zivtiņas?
... jūraszirdziņiem (attēlā īsdeguna jūraszirdziņš) ir unikāla, tikai šai zivju grupai raksturīga vertikāla stāja, kurā tie peld arī uz priekšu, kā arī labi saskatāms un kustīgs kakls?
... ka lielākā daļa barības vielu mitrajos tropu mežos ir saistītas biomasā, tāpēc to krājumi augsnē ir nelieli un augsnes lietusmežos ir nabadzīgas?
... sekvojas (attēlā mūžzaļā sekvoja) ir vieni no pasaulē augstākajiem kokiem, to augstums var sasniegt 112 metrus, diametrs — 6 līdz 11 metrus, bet vecums — 2200 gadu?
... ka viena no tipiskākajām cielavu īpašībām ir astes gandrīz nepārtraukta cilāšana, kuras iemeslu zinātniekiem līdz šim nav izdevies izskaidrot?
... senākos laikos podagra bija pazīstama arī kā "karaļu slimība" vai "bagāto cilvēku slimība", taču tā ir kļuvusi par izplatītāku slimību pēdējās desmitgadēs?