2021. gada Līvānu novada domes vēlēšanas

Vikipēdijas lapa
2021. gada Līvānu novada domes vēlēšanas
2021. gada 5. jūnijs
Informācija par pašvaldību
Pašvaldība Līvānu novads
Dome Līvānu novada dome
Deputātu vietas 15
Vēlēšanu statistika
Kandidāti 53 no 4 sarakstiem
Infokaste pēdējoreiz atjaunota: 2021. gada 14. aprīlī

2021. gada Līvānu novada domes vēlēšanas notiks 5. jūnijā 2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanās. Vēlēšanās Līvānu novada domē tiks ievēlēti 15 deputāti. Vēlēšanās piedalīsies 4 kandidātu saraksti, kas kopā sastāv no 53 kandidātiem.

Vēlēšanu norise[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Līvānu novadā atradīsies 8 vēlēšanu iecirkņi. Jersikas pagastā varēs nobalsot Jersikas Tautas namā, Līvānu pilsētā varēs nobalsot Līvānu novada kultūras centrā, J. Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolā un Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā "Kvartāls", Rožupes pagastā varēs nobalsot Rožupes Kultūras namā, Rudzātu pagastā varēs nobalsot Rudzātu pagasta bibliotēkā, Sutru pagastā varēs nobalsot Sutru pagasta pārvaldē, kas būs vienīgā vieta novadā, kur nebūs iespējams piekļūt cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet Turku pagastā varēs nobalsot Turku pagasta pārvaldē.[1][2]

Oficiālajā vēlēšanu dienā, sestdienā, 5. jūnijā, iecirkņi būs atvērti no pulksten 7ː00 līdz 20ː00 (LAT), bet ikkatrā iecirknī vēlētājs varēs arī balsot iepriekš — gan pirmdienā, 31. maijā, no pulksten 16ː00 līdz 20ː00 (LAT), gan ceturtdienā, 3. jūnijā, no pulksten 9ː00 līdz 16.00 (LAT), gan arī piektdienā, 4. jūnijā, no pulksten 13ː00 līdz 20ː00 (LAT).[3]

Šajā novadā balsstiesīgais vēlētājs varēs nobalsot jebkurā iecirknī, jo vēlētāju noteikšanai tiks izmantoti iepriekš sastādīti vēlētāju saraksti.[4] COVID-19 pandēmijas dēļ iecirkņos būs jāievēro dažādi epidemioloģiskās drošības pasākumi, kā, ierodoties iecirknī, ir jāvelk sejas maska, jāievēro divu metru distance no citiem cilvēkiem un jādezinficē rokas, papildus arī tiek ieteikts uz vēlēšanām nākt ar savu pildspalvu.[5]

Latvijas Televīzijas ziņu raidījuma Panorāma rubrikā "Tautas panorāma" 2021. gada 16. aprīlī tika pārraidīts sižets par Līvānu novadu, kurā tika aptaujāti novada iedzīvotāji. Kā lielākās problēmās iedzīvotāji norādīja grants ceļu slikto stāvokli, kā arī lielo sociālekonomisko un infrastruktūras kvalitātes atšķirību starp Līvānu pilsētu un pārējo novadu.[6]

Balsošanas sistēma[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Pašvaldības domes vēlēšanu likums nosaka, ka pašvaldības tiek ievēlētas vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās, brīvās un proporcionālās vēlēšanās, piešķirot vietas partijām, kuras iegūst vismaz 5% balsu pēc Vebstera—Senlagē metodes. Vēlēšanas parasti notiek reizi četros gados, jūnija pirmajā sestdienā, bet Saeimai ir tiesības pieprasīt ārkārtas vēlēšanas. Ja notiek ārkārtas vēlēšanas un līdz iepriekšējās domes termiņa beigām ir vairāk par diviem mēnešiem, bet mazāk par diviem gadiem, tad domi ievēl uz pagarinātu laiku — līdz aiznākamajām noteiktajām pašvaldību vēlēšanām, savukārt ja ir vairāk par diviem gadiem, tad uz saīsinātu laiku — līdz nākamajām noteiktajām pašvaldību vēlēšanām.

Novada domē tiek ievēlēti 15 deputāti, ja iedzīvotāju skaits administratīvajā teritorijā ir zemāks par 30 000.[7]

Tiesības piedalīties Līvānu novada domes vēlēšanās ir Latvijas un citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem ir reģistrēta dzīvesvieta Līvānu novada administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, vai kuriem Līvānu administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums. Lai apliecinātu vēlētāja identitāti jānorāda derīga ES pilsoņa pase vai personas apliecība (eID karte).

Kandidātu saraksti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Nr. Saraksts Kandidāti Līderis Balsis % Ievēlēti
1 Zaļo un Zemnieku savienība 12 Kaspars Stikāns
2 Saskaņa 13 Andrejs Bondarevs
3 Latvijas Reģionu apvienība 10 Valdis Labinskis
4 Latvijas attīstībai 18 Andris Vaivods

Ievēlētie deputāti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vēlēšanu rezultāti būs zināmi pēc visu vēlētāju balsu saskaitīšanas, un ievēlēto deputātu saraksts būs pieejams pēc vēlēšanu rezultātu apstiprināšanas.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Vēlēšanu iecirkņi». cvk.lv. CVK. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2021. gada 13. aprīlī. Skatīts: 2021. gada 30. maijā.
  2. «Apstiprina Līvānu novada vēlēšanu iecirkņus». Līvānu novads. 2021. gada 2. martā. Skatīts: 2021. gada 14. aprīlī.
  3. «2021. gada 5. jūnija vēlēšanas». cvk.lv. CVK. Skatīts: 2021. gada 24. aprīlī.
  4. Madara Līcīte. «Centrālā vēlēšanu komisija izsludina pašvaldību vēlēšanas 5. jūnijā». lsm.lv (LSM), 2021. gada 21. janvārī. Skatīts: 2021. gada 24. aprīlī.
  5. «Ieteikumi Covid-19 infekcijas profilaksei vēlēšanās». cvk.lv. CVK. 2021. gada 18. martā. Skatīts: 2021. gada 31. maijā.
  6. Dace Stirāne. ««Tautas panorāma»: Alūksnes novadā bažas par darbavietām un sāpe par neuzcelto sporta centru». lsm.lv (LSM), 2021. gada 15. aprīlī. Skatīts: 2021. gada 15. aprīlī.
  7. «Pašvaldību domēs ievēlajamo deputātu skaits». cvk.lv. CVK. Skatīts: 2021. gada 13. aprīlī.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]